Weterynaria na UWM

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
vinntis
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:55

Weterynaria na UWM

Post autor: vinntis »

Hej, zestresowałam się ostatnio tym, jak w Olsztynie przeliczane są punkty - chciałabym, by były liczone na podstawie rozszerzonego ang, matematyki oraz fizyki - nie biologii - czy powinnam była gdzieś wyróżnić te przedmioty?
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: lumbagokochane »

W uchwale jest napisane 3 z 5 przedmiotów. Więc wydaje mi się że wybierasz 3 które Ci pasują. A biologia nie jest podstawą do przyjęcia.
vinntis
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:55

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: vinntis »

Na żadnym etapie rejestracji nie zostałam zapytana, jakie 3 przedmioty wybieram - miałam tylko numer matury do wpisania, i tabelę wyników do uzupełnienia (lista wszystkich przedmiotów, jeśli przy którychś zaznaczyłam, że je zdawałam, to trzeba wpisać wynik procentowy).
I w końcu naszła mnie myśl - czy na UWM działa jakiś program, który wyliczy mi z mojej matury najlepsze możliwe punkty na weterynarię? Taki, który sam się domyśli, że ma liczyć punkty z matematyki, a nie biologii? Czy jednak coś zepsułam i nie znalazłam podstrony, na której miałam zaznaczyć te 3 przedmioty.
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: lumbagokochane »

Nie wiem jakie algorytmy tam mają ale zapewne czynnik ludzki też ma coś do powiedzenia w temacie przeliczania punktów. Podsumowując powinni wybrać 3 z 5 z korzyścią dla Ciebie. I tak mi się wydaje że to było gdzieś napisane. W każdym razie nigdzie nie widziałam że traktują jako priorytet biologie.
A może zadzwoń i się zapytaj. Jakaś infolinia działa. A ile masz punktów zakładając że będą brać pod uwagę przedmioty które ty chcesz
vinntis
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:55

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: vinntis »

390, więc obawiam się, że mogę być na styk oj nie poszła ta biologia, rozważam poprawkę za rok.
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: lumbagokochane »

Jest ryzyko jest zabawa A tak poważnie jeśli założymy że progi nieznacznie spadną tak jak to się podziało w Warszawie i Wrocławiu w stosunku do zeszłego roku to powinnaś zostać przyjęta na 1 liście.
Przekonamy się jutro, oby nie boleśnie. w prawdzie mam trochę więcej punktów niż Ty ale mimo to stres mnie zje.
A składałaś gdzieś jeszcze ?
vinntis
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:55

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: vinntis »

tylko w bardziej politechniczną stronę - na fizykę A ty ile masz punktów?


Chyba totalnie poległam w związku z wiarą we własne umiejętności. Tak jak zawsze widziałam się tylko na weterynarii, tak nigdy nie wierzyłam, że dam radę się tam dostać - do ostatniej chwili wahałam się, czy w ogóle zdawać biologię (bo przecież jest tyle lepszych osób), byłam przygotowana na niezdanie matematyki, zakładałam, że angielski i fizykę też zawalę Chociaż z żadnego z tych przedmiotów nie byłam najgorsza.
I teraz, po wynikach, pluję sobie w brodę - że z góry się poddałam i nastawiłam na fizykę, zamiast na wymarzoną weterynarię.
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: lumbagokochane »

No, ale dostaniesz się na weterynarie. Więc nie ma co a nawet jeśli nie to jak marzysz o wecie to mature można poprawić.
Mam punktów 433 a przynajmniej powinnam tyle mieć, bo póki co system tego nie pokazuje.
Tylko, że chyba wolałabym Lublin (organizacyjnie mi lepiej pasuje). A tam to przy dobrych wiatrach MOŻE uda mi się załapać we wrześniu.
vinntis
Posty: 10
Rejestracja: 11 lip 2018, o 21:55

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: vinntis »

Ooo to gratuluję punktów, do oln bez problemu, i życzę powodzenia z Lublinem Ja nie mam tego problemu, wszędzie mam daleko lub jeszcze dalej :lol:
lumbagokochane
Posty: 58
Rejestracja: 21 lip 2017, o 15:05

Re: Weterynaria na UWM

Post autor: lumbagokochane »

Się jutro okaże Powodzenia !
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości