Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

Ja polecam Antropologię i Historię Polski
oba przedmioty można zdać na 5 z użyciem telefonu (nie będąc na żadnym wykładzie

Warto chodzić na pewno na Immunologię (w 2 semestrze, masz lepsza ocenę z egzaminu z immunow ),mikrobiologie
i fizjologie (profesor sprawdza obecność kilka razy w semestrze)
Zwolnienie można mieć z fizjologii lub przedtermin z egzaminu (średnia z kół ) z mikrobiologii podobno też ale u mnie na roku nikt nie miał (średnia 5 ze wszystkich kół jest niemożliwa)
no i zwolnienie z języka za średnia 4.5 z dwóch semestrów
Ostatnio zmieniony 28 lip 2015, o 17:46 przez micra, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Yuycia »

A kiedy wybiera się te wszystkie humany i wf-y? Czy mają tam może jogę? Albo coś innego, na czym nie trzeba się za bardzo usapać i umęczyć. Koleżanka polecała mi też jazdę konną, ale w życiu nie siedziałam na koniu i nie wiem, czy się w coś takiego pakować.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

Będziecie wybierać przez system UL na początku października
Z opowiadań nie polecam jazdy konnej w wersji dla początkujacych bo niewiele pojeździcie. W każdym razie na wf jest czas jeszcze cały semestr . Chyba nie ma czegoś takiego jak joga ? Ja chodziłam na siłownię i sobie chwale

Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

F_l_p pisze:Dostałem się na wetę do Olsztyna i jako, że nie zdawałem chemii na maturze mam pytanie:

Jak wygląda chemia na I sem? Czy ucząc się regularnie , chodząc na wykłady jest to do ogarnięcia ? Czy lepiej już zaczynać nadrabiać materiał- podręczniki z liceum itp ?
Chemię miałem tylko podstawę - I i II klasa. Zdawałem ang R biol R mat P.
Jak masz głowę ogarniającą szybko nowe rzeczy to nie ma obaw. Myślę, ze na roku znajdzie się ktoś, kto w razie czego wytłumaczy ci zagadnienia. Ale jesli mialbys ochotę zapoznać się z materiałem wcześniej to nie widzę problemu, tylko i wyłącznie dlatego, ze zajęć z chemii jest dosłownie kilka - w 1 semestrze co 2 tydzień (na zmianę z biofizyką), więc tu nie trzeba nic nadrabiać", bo to zaledwie killa tematów.

Z humana też polecam historie polski, ale nie jeśli idziecie na to z zamiarem nauczenia się czegoś ja chciałam, bo zawsze z historii noga byłam, ale nic nie wyniosłam po 2óch wykładach i nastepny raz poszlam juz na zaliczenie.
Wazne - taka logiczna rzecz, a jednak czasem czlowiek nie pomysli, w ciagu roku musicie wyrobic 2 przedmioty hum, tzn nie mozna isc na to samo co w 1 sem

Jesli jazda konna zeby pojezdzic - to nie bardzo, o ile dobrze pamietam zanim ludzie wsiedli na konia to juz 4 zajecia minely, bo wpierw musieli sie nauczyc poskramiania i calej obslugi konia d
ja tez polecam siłownię, w glownej mierze przyjemnosc z wf zalezy od prowadzacego

Jesli chodzi o wyklady to mi podobaly sie poczatkowe z fizjologii, fajnie prof tlumaczyl zagadnienia, a potem (od pokarmowki) to juz nie bylo nic wiecej niz to, co w skrypcie, a nawet mniej.
Mikro i immuny nawet spoko, samemu trzeba isc i zobaczyc.
Za to koniecznie wybierzcie sie na chow i hodowle z drobiu

The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: The_Educated_Fool »

F_l_p pisze:Dostałem się na wetę do Olsztyna i jako, że nie zdawałem chemii na maturze mam pytanie:

Jak wygląda chemia na I sem? Czy ucząc się regularnie , chodząc na wykłady jest to do ogarnięcia ? Czy lepiej już zaczynać nadrabiać materiał- podręczniki z liceum itp ?
Chemię miałem tylko podstawę - I i II klasa. Zdawałem ang R biol R mat P.

Z tego co czytam, chemia jest przedmiotem na którym ludzie często gęsto nie dają rady na I sem UWM. Stąd te obawy
Ćwiczeń z chemii było chyba 5, w tym 4 sprawdziany z tego co pamiętam. Serio, nie było to trudne. Jak ktoś nie zaliczył za pierwszym razem, to były poprawy. Egzamin był banalny, zadania do obliczenia to miks tych z poprzednich lat, no i trochę teorii (ale zagadnienia są podane, nie jest tego wiele). Znajdziesz na pewno kogoś, kto ogarnia temat i Ci wszystko wytłumaczy tak żeby zdać. Zresztą, nie słyszałam o nikim na naszym roku, kto oblałby chemię. Narzekała, narzekała, ale koniec końców wszystkich przepuściła z tego co mi wiadomo.
F_l_p
Posty: 2
Rejestracja: 14 kwie 2015, o 01:00

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: F_l_p »

[at]_ , [at]_Educated_Fool - dzięki za odpowiedzi. Jednak nie jest tak źle z tą chemią
Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Yuycia »

A teraz pytanko z innej beczki - jak wygląda rozpoczęcie roku? Bo wiem tyle, że każdy wydział ma osobno. Trzeba przychodzić na galowo, jak na rozpoczęcie roku w liceum, czy działa to na innych zasadach? No i oczywiście chciałabym wiedzieć, gdzie się ta uroczystość odbywa ^^
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

Wszystko dostaniecie w liście od uczelni wraz z umowa i zaświadczeniem lekarskim . Oczywiście ze trzeba przyjść na galowo - w moim roczniku dziekan każdemu gratulowal i wręczał indeks. Nie pamiętam którego to jest chyba 2 października (1 października jest ogolnouczelniana ale na to nikt nie chodzi ) wydziałowa inauguracja - głównie dla Was pierwszaków

The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: The_Educated_Fool »

Wypada przyjść na galowo. Szczegóły odnośnie miejsca itp. dostaniecie w liście od uczelni. U nas najpierw było nieobowiązkowe spotkanie z opiekunem roku (warto pójść, można się dowiedzieć paru ważnych rzeczy), potem przerwa i inauguracja. Teoretycznie obowiązkowa, ale znam osoby, które nie przyszły i studiują. Jako że nie mamy już indeksów, to po prostu na miejscach leżały ozdobne dyplomy w teczkach, a dziekan gratulował osobiście jedynie 10 pierwszym osobom z listy przyjętych. Reszta siedziała i w zasadzie można powiedzieć, że robiła sztuczny tłum.
Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Yuycia »

Dzięki za info, głupio bybyło, jakbym nie poszła na galowo. Mimo wszystko myślę, że wpadnę na inaugurację, w końcu studia zaczyna się raz w życiu! A jak będą nudzili to na przyszły rok będę miała nauczkę i nie pójdę

Dziś ponoć dostępne będą listy, ma ktoś pojęcie kiedy/gdzie dokładnie? Ja na tej stronie nic nigdy znaleźć nie mogę, a jak już przypadkiem znajdę to na drugi dzień nie wiem gdzie.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

No za rok nie masz po co iść na inaugurację wydziałową bo jest dla pierwszaków (wyj. jak masz najwyższą średnią na roku)
Jeśli chodzi Ci o listy grup to będą wisieć na wydziale (pewnie tuż przed październikiem)
Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Yuycia »

Ma ktoś jakieś info kiedy będą wysyłać listy z tymi wszystkimi dokumentami i kiedy można się ich spodziewać? Nie mogę na tyłku normalnie wysiedzieć!

I pytanko dotyczące zajęć - czy oprócz obsługi medycznej zwierząt uczą tam też rzeczy pokroju tresury, postępowania z nimi? Czy takie bajery to tylko na kursach?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Nam (2 lata temu) wysyłali 31.07, więc myślę, że na dniach możecie się spodziewać
(dla zainteresowanych: info o przyznaniu miejsca w aka 14.08)

Tresura a postępowanie ze zwierzętami to w zasadzie dwie różne sprawy : D uczysz się przy okazji zajęć poskramiania zwierząt (odpowiednio dla gatunku), trochę o zachowaniach, ponieważ związany jest z tym dobrostan, ale bardziej właśnie pod tym kątem - jak na podstawie zachowań wykminić, że coś ze zdrowiem jest nie tak. Konkretnego behawioryzmu z zajęć raczej się nie nauczysz (bo i nie jest to związane ściśle z zawodem).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość