Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
The_Educated_Fool
Posty: 39
Rejestracja: 27 cze 2014, o 19:15

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: The_Educated_Fool »

List dostałam chyba jakoś na początku sierpnia.
Baie
Posty: 2
Rejestracja: 20 kwie 2015, o 21:49

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Baie »

dostaliście już te listy? bo ja cały czas nie i zastanawiam się, czy dzwonić do dziekanatu, bo zdaje się, że do końca sierpnia należy odesłać umowę ramową, wiem, że zdążę, ale mimo to się martwię
Awatar użytkownika
milkpaws
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2014, o 17:11

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: milkpaws »

Też ciągle czekam
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kami_il »

micra pisze:nie wiem ale dla mnie 4 semestr nie był aż tak lajtowy jak wszyscy zapewniali
(zwłaszcza jak kola nakładały się ze wszystkich przedmiotów w jednym tygodniu, plus gdzieś tam egzamin z immunologii)
dla kogoś kto chce zdać koła w pierwszych terminach na ładne oceny nie jest tak bajkowo, wiadomo Ci co bujali się po 2,3 terminach albo mających wieczne szczęście semestr był łatwy
micra, czy my na pewno studiujemy na jednej uczelni?
Bo o ile na pierwszym semestrze drugiego roku ryłem dużo, szczególnie do biochemii(uroki ćwiczeń z drem L. to raz, dwa - lubiłem ten przedmiot), to mogę przyznać, że na drugim semestrze, to się wręcz opie*dalałem
A oceny miałem całkiem całkiem(same pierwsze terminy + Immuny odrobione na pikniku), a i sesję mam już za sobą ^^
zoo_ pisze:4 semestr to w ogole bedzie bajka, zrobcie sobie duzo planow zeby to wykorzystac
Nic dodać, nic ująć!
zoo_ pisze:wiadomo, że luźny semestr nie będzie oznaczał 24h leżenia, w końcu to weta
Fakt, w przerwach od leżenia znajdowałem czas na imprezę czy inne piwo

Co do fizjo, to jakąś szczególną miłością do niej nie pałałem, już bardziej wolałem mikro, o ile prowadziła je pani doktor

Wg mnie fizjo to taka mieszanka wiedzy z anaty, histo i biochemii, dlatego na kolosach bardzo opłaca się sporo pamiętać właśnie z tych 3 przedmiotów. Mi to bardzo pomagało, nie tylko w tym, by zdać, ale też by mieć dobre oceny - i z kolosów, i z egzaminu
Warto też chodzić na wykłady, czasami można trafić na listę obecności(na pierwszą czekaliśmy prawie 2 miesiące). Kilka takich list już niejednej osobie uratowała dupę na 3-cim terminie egzaminu

Co do biochemii, to pomimo ostrego zapieprzu już bardziej wolałem drugi semestr, gdzie znaczenie więcej było wzorów. Pojawiły się też niekończące się ciągi i cykle reakcji w ilościach hurtowych. Zawsze lepsze to, niż mega nudna teoria z pierwszego semestru. Ale ja to ja - mi się biochemia podobała - mało komu się to zdarzało
Poza tym pierwszy raz od bardzo dawna(wcześniej o tym nie słyszałem) pojawiła się zerówka z biochemii. Początkowo miała być dla wszystkich. Ostatecznie mieli do niej prawo ludzie z oceną minimum 4 z pierwszego i drugiego semestru.

Tak jak pisała zoo_, koniecznie wybierzcie się na wykłady z drobiu na chowie i hodowli. Wg mnie to były najciekawsze wykłady, na których zdarzyło mi się zjawić
czekamniepoprawka pisze:Czy mógłby ktoś opisać poszczególne przedmioty na 2 roku? Jak wygląda zwolnienie z j. ang?
Z góry dziękuję !
zoo_ pisze:potem mogę wpaść na fb poszukać wiecej info, chyba ze np Kamil cos doda/poprawi
Do usług!

"10. Z lektoratu mogą zostać zwolnieni studenci:
1. legitymujący się certyfikatami lub innymi dokumentami potwierdzającymi znajomość języka obcego, wymienionymi w załączniku do Zasad. Uznania osiągnięć i wpisu oceny do systemu USOS dokonuje dziekan przed rozpoczęciem zajęć. Uznanie osiągnięć i wpis oceny następują na wniosek studenta, złożony w dziekanacie wydziału w terminach określonych dla dokonania zapisu na lektorat (patrz. pkt. 5.1.). Dziekan podejmuje decyzję na podstawie opinii Kierownika Studium Języków Obcych. Studenci, którym przeniesiono osiągnięcia nie dokonują rejestracji na lektoraty w systemie USOS
2. legitymujący się zaliczeniem lektoratu na poziomie B2 (dotyczy studentów rozpoczynających naukę na drugim lub kolejnym kierunku studiów na studiach pierwszego stopnia lub jednolitych magisterskich). Uznania osiągnięć i wpisu oceny do systemu USOS dokonuje dziekan przed rozpoczęciem zajęć. Uznanie osiągnięć i wpis oceny następują na wniosek studenta, złożony w dziekanacie wydziału, w terminach określonych dla dokonania zapisu na lektorat (patrz pkt. 5.1.). Dziekan podejmuje decyzję na podstawie opinii Kierownika Studium Języków Obcych. Studenci, którym przeniesiono osiągnięcia nie dokonują rejestracji na lektoraty w systemie USOS
11. Studenci, którzy uzyskają certyfikat znajomości języka obcego w trakcie realizacji lektoratu, mogą być zwolnieni z jego kontynuowania. Uznania osiągnięć i wpisu oceny dokonuje się zgodnie z zasadą określoną w pkt. 10, ppkt.1)."

Lista certyfikatów językowych, zwalniających z lektoratu:
certyfikaty_b2.pdf
(343.73 KiB) Pobrany 78 razy
lilyyy pisze:Również mnie to interesuje Plus mam ogromną prośbę do starszych kolegów. Możecie poradzić jak przygotować się do poprawy egzaminu z anaty? Pytania zazwyczaj wystarczały? + jak ze zdawalnością praktycznego, dużo jest przypadków, że ktoś trafia na 3 termin przez szpilki?
Ryj pytania, WSZYSTKIE, bo wchodzą
W zeszłym roku na drugim terminie dali w większości te, które już były, chodź trzeba przyznać, jest ich niemało. Jakby nie patrzeć, to pytali już chyba o wszystko.
Są przypadki, że pomimo zdanej teorii ludzie trafiają na 3-ci termin praktyka, ale z tego co się orientuję, to nikt przez to nie wyleciał w ciągu ostatnich 3 lat
Yuycia pisze:A z tematów ogólno-Olsztyńskich - proszę, błagam, powiedzcie, że skończą z tym rozkopywaniem do początku roku akademickiego, przecież jak mój tata to zobaczy to zgarnie mnie z powrotem do samochodu i odwiezie do domu XDDD
Nie skończą, ale jest już blisko! Możesz mu powiedzieć, że już niedługo będziemy w Oln jeździć tramwajami
F_l_p pisze:Dostałem się na wetę do Olsztyna i jako, że nie zdawałem chemii na maturze mam pytanie:

Jak wygląda chemia na I sem? Czy ucząc się regularnie , chodząc na wykłady jest to do ogarnięcia ? Czy lepiej już zaczynać nadrabiać materiał- podręczniki z liceum itp ?
Chemię miałem tylko podstawę - I i II klasa. Zdawałem ang R biol R mat P.

Z tego co czytam, chemia jest przedmiotem na którym ludzie często gęsto nie dają rady na I sem UWM. Stąd te obawy
Chemia na wecie to konkretna powtórka z systematyki i roztworów. Nowością na pewno dla wielu będą bufory. Chemia, którą mamy na wecie nawet do pięt nie dorasta tej, którą mają na innych kierunkach(zootechnika, biotechnologia, bioinżynieria produkcji żywności) - wiem, bo udzielam korków z chemii na 6 kierunkach
maryyyy
Posty: 1
Rejestracja: 7 sie 2015, o 20:04

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: maryyyy »

ja dostałam list dzisiaj
ale mam też pytanie do osób z I roku, czy myślicie może o wynajęciu mieszkania? Fajnie byłoby pomieszkać z kimś z wety
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: micra »

Kami_il pisze:
micra pisze:nie wiem ale dla mnie 4 semestr nie był aż tak lajtowy jak wszyscy zapewniali
(zwłaszcza jak kola nakładały się ze wszystkich przedmiotów w jednym tygodniu, plus gdzieś tam egzamin z immunologii)
dla kogoś kto chce zdać koła w pierwszych terminach na ładne oceny nie jest tak bajkowo, wiadomo Ci co bujali się po 2,3 terminach albo mających wieczne szczęście semestr był łatwy
micra, czy my na pewno studiujemy na jednej uczelni?
Bo o ile na pierwszym semestrze drugiego roku ryłem dużo, szczególnie do biochemii(uroki ćwiczeń z drem L. to raz, dwa - lubiłem ten przedmiot), to mogę przyznać, że na drugim semestrze, to się wręcz opie*dalałem
A oceny miałem całkiem całkiem(same pierwsze terminy + Immuny odrobione na pikniku), a i sesję mam już za sobą ^^
)
Widocznie wolniej się uczę niż Ty. Starałam sie o zwolnienia z języka i z fizjo wiec tez trochę więcej przykładałam się do nauki . A sesje tez mam już za sobą (co było wyjątkowo łatwe)

Awatar użytkownika
Yuycia
Posty: 13
Rejestracja: 27 lip 2015, o 11:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Yuycia »

Do mnie też doszedł list wczoraj, nie spodziewałam się aż tylu kartek XD

Odsyłacie pozwolenia od lekarza czy przyniesiecie pod koniec września? Bo ja chyba zrobi to drugie, i tak będę się kwaterować koło 27.
cerva
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2014, o 14:49

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: cerva »

The_Educated_Fool pisze:Wypada przyjść na galowo. Szczegóły odnośnie miejsca itp. dostaniecie w liście od uczelni. U nas najpierw było nieobowiązkowe spotkanie z opiekunem roku (warto pójść, można się dowiedzieć paru ważnych rzeczy), potem przerwa i inauguracja. Teoretycznie obowiązkowa, ale znam osoby, które nie przyszły i studiują. Jako że nie mamy już indeksów, to po prostu na miejscach leżały ozdobne dyplomy w teczkach, a dziekan gratulował osobiście jedynie 10 pierwszym osobom z listy przyjętych. Reszta siedziała i w zasadzie można powiedzieć, że robiła sztuczny tłum.


No serio? Tak było blisko! 12 według tego co podają jestem
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kami_il »

cerva, w 2012 roku dziekan z opiekunem roku wręczali indeksy każdemu do ręki
No może prawie każdemu
cerva
Posty: 11
Rejestracja: 16 lip 2014, o 14:49

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: cerva »

Wyczuwam, że między spacjami ostatniego zdania, może się kryć ciekawa historia/przygoda
Kami_il
Posty: 261
Rejestracja: 6 lip 2012, o 16:23

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kami_il »

Otóż to
Po odbiór indeksu wstawaliśmy rzędami i wychodziliśmy po nie po wyczytaniu nazwiska. Nie wiedzieć czemu jako jedyny nie zostałem wyczytany.
Wyszło na to, że jeszcze nie zacząłem studiów, a już mnie wyje*ali
Ostatecznie moim dziekanem została pani z dziekanatu Wręczyła mi go na miejscu, bo jak się okazało, mój indeks był na sali.
afterlife
Posty: 27
Rejestracja: 15 lip 2015, o 23:03

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: afterlife »

Hej, dzisiaj powinna do mnie dojść informacja o tym czy należy mi się miejsce w DS, jednak nic nie otrzymałam. Powinnam panikować czy reszta też jeszcze nic nie wie?
Awatar użytkownika
milkpaws
Posty: 6
Rejestracja: 21 sty 2014, o 17:11

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: milkpaws »

Nadal nic nie wiem i z tego co wiem to nie jesteśmy same w tej niewiedzy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości