Weterynaria na UWMie w Olsztynie

maryyyy

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: maryyyy » 7 sie 2015, o 20:11

ja dostałam list dzisiaj :)
ale mam też pytanie do osób z I roku, czy myślicie może o wynajęciu mieszkania? Fajnie byłoby pomieszkać z kimś z wety :)

micra

Post autor: micra » 7 sie 2015, o 21:23

Kami_il pisze:
micra pisze:nie wiem ale dla mnie 4 semestr nie był aż tak lajtowy jak wszyscy zapewniali
(zwłaszcza jak kola nakładały się ze wszystkich przedmiotów w jednym tygodniu, plus gdzieś tam egzamin z immunologii)
dla kogoś kto chce zdać koła w pierwszych terminach na ładne oceny nie jest tak bajkowo, wiadomo Ci co bujali się po 2,3 terminach albo mających wieczne szczęście semestr był łatwy
micra, czy my na pewno studiujemy na jednej uczelni? :P
Bo o ile na pierwszym semestrze drugiego roku ryłem dużo, szczególnie do biochemii(uroki ćwiczeń z drem L. to raz, dwa - lubiłem ten przedmiot), to mogę przyznać, że na drugim semestrze, to się wręcz opie*dalałem xD
A oceny miałem całkiem całkiem(same pierwsze terminy + Immuny odrobione na pikniku), a i sesję mam już za sobą ^^
)
Widocznie wolniej się uczę niż Ty. Starałam sie o zwolnienia z języka i z fizjo wiec tez trochę więcej przykładałam się do nauki . A sesje tez mam już za sobą (co było wyjątkowo łatwe)

[ Post via Android ] Obrazek

Awatar użytkownika
Yuycia

Post autor: Yuycia » 8 sie 2015, o 09:05

Do mnie też doszedł list wczoraj, nie spodziewałam się aż tylu kartek XD

Odsyłacie pozwolenia od lekarza czy przyniesiecie pod koniec września? Bo ja chyba zrobi to drugie, i tak będę się kwaterować koło 27.

cerva

Post autor: cerva » 12 sie 2015, o 23:46

The_Educated_Fool pisze:Wypada przyjść na galowo. Szczegóły odnośnie miejsca itp. dostaniecie w liście od uczelni. U nas najpierw było nieobowiązkowe spotkanie z opiekunem roku (warto pójść, można się dowiedzieć paru ważnych rzeczy), potem przerwa i inauguracja. Teoretycznie obowiązkowa, ale znam osoby, które nie przyszły i studiują. ;) Jako że nie mamy już indeksów, to po prostu na miejscach leżały ozdobne dyplomy w teczkach, a dziekan gratulował osobiście jedynie 10 pierwszym osobom z listy przyjętych. Reszta siedziała i w zasadzie można powiedzieć, że robiła sztuczny tłum. :P

No serio? Tak było blisko! :P 12 według tego co podają jestem :D

Kami_il

Post autor: Kami_il » 13 sie 2015, o 00:43

cerva, w 2012 roku dziekan z opiekunem roku wręczali indeksy każdemu do ręki :)
No może prawie każdemu xD
Medycyna Weterynaryjna UWM

cerva

Post autor: cerva » 13 sie 2015, o 10:55

Wyczuwam, że między spacjami ostatniego zdania, może się kryć ciekawa historia/przygoda :P

Kami_il

Post autor: Kami_il » 13 sie 2015, o 13:48

Otóż to :D
Po odbiór indeksu wstawaliśmy rzędami i wychodziliśmy po nie po wyczytaniu nazwiska. Nie wiedzieć czemu jako jedyny nie zostałem wyczytany.
Wyszło na to, że jeszcze nie zacząłem studiów, a już mnie wyje*ali xD
Ostatecznie moim dziekanem została pani z dziekanatu :P Wręczyła mi go na miejscu, bo jak się okazało, mój indeks był na sali...
Medycyna Weterynaryjna UWM

afterlife

Post autor: afterlife » 18 sie 2015, o 18:35

Hej, dzisiaj powinna do mnie dojść informacja o tym czy należy mi się miejsce w DS, jednak nic nie otrzymałam. Powinnam panikować czy reszta też jeszcze nic nie wie?

Awatar użytkownika
milkpaws

Post autor: milkpaws » 18 sie 2015, o 20:49

Nadal nic nie wiem i z tego co wiem to nie jesteśmy same w tej niewiedzy ;)

Awatar użytkownika
Kalimach

Post autor: Kalimach » 20 sie 2015, o 10:34

Dostałem się do DS7. Możecie coś więcej o tym DS'ie powiedzieć (dużo studentów wety ?)

Awatar użytkownika
kuszumai

Post autor: kuszumai » 24 sie 2015, o 21:14

DS7 to akademika bogaczy i burżujów. :P Żartuję. Jest tam dość sporo osób z wety, bo pokoje są 2 osobowe (chociaż mniejsze niż nasze jedynki w DS3). Ładny, odnowiony, chluba Kortowa.
Jeden z tych leżących przy samym jeziorze (a w każdym razie przy tych krzakach). Bliziutko Rast i inne akademiki.

Weciarski akademiki to DS3, co słychać najbardziej w kortowiadę. :)

iLeokadia

Post autor: iLeokadia » 14 paź 2017, o 18:36

Hej, odkopuję trupa :-D Jak to jest z wejściówkami na UWM? Trzeba mieć wszystkie zaliczone, żeby zostać dopuszczonym do egzaminu/kolokwium czy jest jakiś próg?

Awatar użytkownika
zoo_

Post autor: zoo_ » 14 paź 2017, o 22:28

Wejściówki do egzaminu? Egzamin zdajesz o ile cię wcześniej nie wypie*** ze studiów ;)
Wejściówki mogą Ci zabrać 1 termin kolokwium (przy czym często to jest tak, ze musisz umieć na pierwszy, ale jest traktowany jak twój 2). Ile można miec niezaliczonych to na pewno powiedzą/powiedzieli na pierwszych zajęciach, zazwyczaj to jest "nie więcej jak połowa przeprowadzonych". Raczej bardzo rzadko ktoś nie miał 1 terminu przez nie.

ODPOWIEDZ