Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
Kalimach
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2013, o 14:15

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Kalimach »

Dostałem się do DS7. Możecie coś więcej o tym DSie powiedzieć (dużo studentów wety ?)
Awatar użytkownika
kuszumai
Posty: 138
Rejestracja: 2 paź 2010, o 15:17

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: kuszumai »

DS7 to akademika bogaczy i burżujów. Żartuję. Jest tam dość sporo osób z wety, bo pokoje są 2 osobowe (chociaż mniejsze niż nasze jedynki w DS3). Ładny, odnowiony, chluba Kortowa.
Jeden z tych leżących przy samym jeziorze (a w każdym razie przy tych krzakach). Bliziutko Rast i inne akademiki.

Weciarski akademiki to DS3, co słychać najbardziej w kortowiadę.
iLeokadia
Posty: 22
Rejestracja: 3 mar 2017, o 21:54

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: iLeokadia »

Hej, odkopuję trupa Jak to jest z wejściówkami na UWM? Trzeba mieć wszystkie zaliczone, żeby zostać dopuszczonym do egzaminu/kolokwium czy jest jakiś próg?
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Wejściówki do egzaminu? Egzamin zdajesz o ile cię wcześniej nie wypie*** ze studiów
Wejściówki mogą Ci zabrać 1 termin kolokwium (przy czym często to jest tak, ze musisz umieć na pierwszy, ale jest traktowany jak twój 2). Ile można miec niezaliczonych to na pewno powiedzą/powiedzieli na pierwszych zajęciach, zazwyczaj to jest nie więcej jak połowa przeprowadzonych". Raczej bardzo rzadko ktoś nie miał 1 terminu przez nie.
Awatar użytkownika
serotoninaa
Posty: 61
Rejestracja: 5 lip 2014, o 18:47

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: serotoninaa »

Hej, czy ktoś mógłby napisać z kim są w Olsztynie wykłady z farmakologii? Najlepiej na priv, żeby nie podawać tu nazwisk
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

to chyba nie jest tajemnica - prof. J. Jaroszewski
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Ponieważ zbliża się matura, a potem czas wybierania kierunku i uniwersytetu.
z perspektywy 5 lat jestem w stanie powiedzieć na główny temat tego wątku więcej niż kiedyś.
W skrócie tylko - jeśli ktoś chce iść na wetę z potrzebą bycia dobrym lekarzem, z pasją i chęciami - to nie tu. I to nie tylko moja osobista opinia. W Olsztynie dobra jest tylko Kortowiada
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: fenytoina »

To by się dało powiedzieć o wszystkich polskich wydziałach wet
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: zoo_ »

Moje zdanie jest inne. nie twierdzę, że studia na innych wydziałach są jakieś łatwiejsze. O kierunku to osobny temat by trzeba. Nie snuje tego na podstawie domysłów, tylko wiedzy.
Awatar użytkownika
Rabbit Heart
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2016, o 23:24

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Rabbit Heart »

zoo_ pisze:
8 maja 2018, o 21:55
Ponieważ zbliża się matura, a potem czas wybierania kierunku i uniwersytetu.
z perspektywy 5 lat jestem w stanie powiedzieć na główny temat tego wątku więcej niż kiedyś.
W skrócie tylko - jeśli ktoś chce iść na wetę z potrzebą bycia dobrym lekarzem, z pasją i chęciami - to nie tu. I to nie tylko moja osobista opinia. W Olsztynie dobra jest tylko Kortowiada
Dlaczego nie? Co jest nie tak z UWM?
Cisiowianka
Posty: 19
Rejestracja: 4 lip 2017, o 12:39

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Cisiowianka »

zoo_ pisze:
8 maja 2018, o 21:55
Ponieważ zbliża się matura, a potem czas wybierania kierunku i uniwersytetu.
z perspektywy 5 lat jestem w stanie powiedzieć na główny temat tego wątku więcej niż kiedyś.
W skrócie tylko - jeśli ktoś chce iść na wetę z potrzebą bycia dobrym lekarzem, z pasją i chęciami - to nie tu. I to nie tylko moja osobista opinia. W Olsztynie dobra jest tylko Kortowiada
Ja znam jednych z lepszych weterynarzy, którzy właśnie tam studiowali.
fenytoina
Posty: 141
Rejestracja: 10 gru 2017, o 09:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: fenytoina »

Po każdym wydziale są lepsi i gorsi lekarze. Przecież po studiach nikt nie wychodzi z nie wiadomo jaką wiedzą, a już na pewno nie super przygotowany do zawodu. Wszystko trzeba sobie wypracować, najczęściej wolontariatem po gabinetach, podpatrując pracę innych wetów i samemu stawiając pierwsze kroki.
Nie studiowałam na UWM, tylko w innym mieście w Pl. Mam sporo znajomych z różnych wydziałów - wszyscy są zgodni, że te studia g. dają. Wszędzie. Niezależnie od miasta w którym się studiowało, wszystko zależy od własnego zacięcia i chęci zdobywania wiedzy. A że zazwyczaj poza uczelnią, tylko właśnie w gabinetach czy lecznicach. to już inna sprawa
Natomiast zoo_ ma święte prawo odradzać UWM, tak jak zresztą wiele osób odradzało mi wydział, który ja skończyłam. Ale jakoś żyję, pracuję, nikogo nie zabiłam (jeszcze). Także no- udanych wyborów życzę
Immunosupresja
Posty: 46
Rejestracja: 9 sie 2017, o 14:05

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Immunosupresja »

Fenytoina, no to powiedz, w jakim mieście skończyłaś, bo to chyba nie jest tajemnica?
I koniec końców podzieliłaś opinię innych, czy jesteś zadowolona? To ważne, bo nasze wybory zależą też od waszych opinii - studentów i absolwentów.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości