Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Awatar użytkownika
Pira

Re: Weterynaria na UWMie w Olsztynie

Post autor: Pira » 9 wrz 2018, o 20:41

Nie-dziękuję, to może się sprawdzi :wink: . Tobie także wytrwałości :). A takie mi do głowy jeszcze wpadło pytanie: jak to jest z tym ostatnim pół roku (bo weterynaria trwa 5,5 roku; nie mylę się?) ? Idzie się jak normalnie, od 1 października, i jest tylko połowa roku? Czy jakoś inaczej to wygląda?

Awatar użytkownika
hemolimfa

Post autor: hemolimfa » 10 wrz 2018, o 11:50

Tak, jest normalnie od 1.10 do zdania ostatniego egzaminu, zwykle okolice lutego/marca.
Na tym semestrze są tylko staże (na których nie nauczysz się dużo) i fakultety (tu już jest lepiej). Ostatnio ocena pozytywna w USOSIE = lek. wet :-D

Awatar użytkownika
Pira

Post autor: Pira » 10 wrz 2018, o 18:31

Huhu. To życzę Ci tej oceny :). Oby jak najwiecej dobrych weterynarzy! (Ci najlepsi i w jakiś węższych dziedzinach to niestety nigdy za bardzo terminów nie mają i często-gęsto jest problem, kiedy nie ma nagłego wypadku, ale też nie powinno się z czymś zwlekać... :( . No ale nic. Po to właśnie się rusza na weterynarię :D.) Niestety przyszło mi do głowy jeszcze jedno pytanie XD. Ale może komuś potem też się przyda. Czytam tutaj w tym temacie o kołach, egzaminach, szpilach... I nie za bardzo wiem, o co chodzi... Może byłby ktoś tak miły i wyjaśnił mi system zdawania na studiach? Czym się różni zaliczenie od egzaminu? Co to jest szpila (coś przy zdawaniu anatomii mi się wydaje ?)? I czy dobrze myślę, że koło to kolokwium? Kolokwium to jest takie zaliczenie semestru, czy tak? Sprawdzian z materiału, którego się uczymy przez cały semestr? Sorry, że tak strzelam tymi pytaniami jak z karabinu, ale nie widziałam tu jeszcze takich pytań, no i usprawiedliwiam się tym, że to się może przydać innym pokoleniom :P

Awatar użytkownika
hemolimfa

Post autor: hemolimfa » 10 wrz 2018, o 20:42

To więcej niż jedno pytanie :D
Zaliczenie jest zwykle na podstawie ocen z przedmiotu. Koło to kolokwium, zwykle obejmuje kilka tematów z ćwiczeń i z tych ocen masz potem zaliczenie przedmiotu. Na zapychaczach czasem jest zaliczenie przypominające egzamin, ale rzadko są problemy z zaliczeniem.
Egzamin to już wyższy level, to ostateczne zaliczenie przedmiotu, ale nie ma go na wszystkich przedmiotach. Na pierwszym roku w zimowej jest biofizyka, chemia i coś jeszcze chyba z czego masz egzamin. Na letniej sesji to jest anatomia i histologia (oba mają teoretyczny i praktyczny) i też jest coś czego nie pamiętam.
Szpilki są na anatomii na kołach z mięśni i potem na egzaminie. Generalnie chodzi o to, że taka szpilka jest wbita w mięsień albo nerw i masz powiedzieć co to jest, nie jest takie straszne jak się wydaje.
Kto pyta nie błądzi :P Najlepiej to dorwać kogoś z roku wyżej kto podpowie i poradzi co i jak. Polecam akademik pod tym względem (bardzo miło wspominam te 3 lata).
Podkreślę raz jeszcze,ciesz się wakacjami póki je masz ;) ja wracam do mleczka co by panią profesor jutro zadowolić znajomością ustawy i metod badań :P

Awatar użytkownika
Pira

Post autor: Pira » 10 wrz 2018, o 21:04

Ok, dziękuję. Rzeczywiście wiecej niż jedno pytanie, ale w jednym temacie :oops: . I powodzenia z tym mleczkiem, cokolwiek to jest :)

Awatar użytkownika
zoo_

Post autor: zoo_ » 10 wrz 2018, o 21:39

hemolimfa pisze:
10 wrz 2018, o 20:42
Na pierwszym roku w zimowej jest biofizyka, chemia i coś jeszcze chyba z czego masz egzamin. Na letniej sesji to jest anatomia i histologia (oba mają teoretyczny i praktyczny) i też jest coś czego nie pamiętam.
W zimowej jest biofizyka, chemia i biologia. A w letniej anatomia i histologia x2 i genetyka. :)

Pira, egzaminy zdajesz w sesji, która jest na końcu semestru. I są z całego przedmiotu (jeśli przedmiot był przez semestr to z wiedzy semestralnej, jak był przez 2 semestry to z wiedzy całorocznej). :)

ODPOWIEDZ