Weterynaria niestacjonarna

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Weterynaria niestacjonarna

Post autor: skrzynka94 »

Witajcie. Pisze do Was zdesperowana, tegoroczna maturzystka. We wtorek tak jak większość z Was pisałam chemię. Nie wiem czy to jakieś odmóżdżenie, czy pytania mi nie leżały, czy matura ogólnie była trudna, czy po prostu jestem głąb, ale zrąbałam ją po całej linii. Będę mieć około 50 % więc mogę zapomnieć o dobrych studiach stacjonarnych. Razem z rodzicami myślimy o tym, żebym poszła na jeden rok na weterynarię niestacjonarną (płatną) a w przyszłym roku poprawiła maturę i przeniosła się na dzienne. Marzę o weterynarii, wcześniej miała być farmacja ale niestety w tej sytuacji na pewno nie dostanę się na dzienne a nawet jeden rok tzw wieczorowych jest zbyt drogi (19 tyś np w Kato). Rozglądałam się na stronach internetowych uczelni, ale jak sami wiecie znaleźć tam informacje jest trudno, dlatego chciałabym zapytać Was. Myślę o wecie na sggw ze względów prywatnych ponieważ mam tam rodzinę i chłopaka więc łatwiej byłoby mi się utrzymać, na pewno potrzebowałabym mniej pieniędzy niż w innym mieście bez znajomych, a samo czesne będzie kosztować dużo. Wyczytałam że weta w warszawie kosztuje 4000 zł za semstr. I tu rodzi się moje pytanie. Czy ktoś z Was byłby tak miły i powiedziałby mi jak wygląda rekrutacja na studia niestacjonarne? Jak trzeba się zalogować, jakie dokumenty, generalnie co muszę zrobić. Bardzo Was proszę o pomoc, jestem w totalnej rozsypce przez tą chemię
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: bo11 »

Witam, ja jestem na weterynarii teraz na 2 roku właśnie na SGGW. O rekrutacji poczytaj na stronie sggw.pl tam jest wszystko, a sama rekrutacja nie różni się niczym szczególnym od tych na innych uczelniach. Teraz na niestacjonarną weterynarię łatwo się dostać. Więc nie ma co się stresować. Ja sam poprawiałem maturę teraz z chemii, żeby się wymiksować z tego, i iść na lek, ale chociaż matura była prosta to porobiłem takie błędy, że szkoda mi siebie p. Pozostanie ewentualnie płatny lek.
Co do poprawy matury da sie - ja sam nie miałem problemu, żeby poprawiać, ale ja jestem na 2 roku, gdzie podobno jest łatwiej niż na 1 ale szczerze różnicy nie widzę. Ta łatwość chyba polega tylko na tym, że człowiek uczy się uczyć .
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: skrzynka94 »

Bo11 ja naprawdę jestem w totalnej rosypce. Martwię się, że z tą moją chemie zdaną na niespełna 50 % nawet na niestacjonarne mnie nie wezmą, czy to jest możliwe? I gdzieś czytałam że nie można się przenosić z niestacjonarnych na stacjonarne, to prawda?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: micra »

nie chce Cię martwić ale było już o tym na forum że teraz na SGGW płaci się za całe studia i bodajże nie ma zbytniej możliwości przenieść sie na dzienne nawet po poprawie matury

skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: skrzynka94 »

ja pierdziele. to jestem w czarnej d****. nic tylko wziąć sznur i ze sobą skończyć. Co za debil ze mnie.
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: bo11 »

Szczerze to nie wiem dokładnie jak jest, bo jestem na stacjo. Ale wydaje mi się, że to jest chyba wszędzie tak, że jeśli poprawi się maturę i osiąga się próg punktowy studiów stacjonarnych to Cię przenoszą na stacjo. Zawsze można zadzwonić do biura rekrutacji, tam na pewno udzielą wszystkich informacji. A z tego co pamiętam to w tamtym roku na wieczorową wetę próg był 115 pkt, a znając życie trochę osób dostało się w ostatniej chwili to był jeszcze niższy.
bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: bo11 »

W jakim sensie za całe studia? Od kiedy tak jest? Zawsze było tak, że płaci się za 3 lata a potem automatycznie przenoszą na stacjonarne czyli się nie płaciło za ostatnie 2,5 roku.
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: micra »

Nie jestem pewna czy nie podpisujesz umowy że płacisz przez całe studia. Też zawalilam chemię na 67 % około i jakby co idę do Lublina na niestacjo bo tam można się spokojnie przenieść
W tym roku jest na stronie napisane że płaci się przez 5,5 roku
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: skrzynka94 »

micra a kojarzysz jaki jest prób w lublinie na niestacjo?
micra
Posty: 998
Rejestracja: 1 lip 2012, o 18:57

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: micra »

260 3 przedmioty

bo11
Posty: 53
Rejestracja: 18 lip 2011, o 17:46

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: bo11 »

Wiem, że to debilne bo to twoje życie itp itd ale - nie stresuj się tak. Może tak chemia w cale tak źle Ci nie poszła? Na pewno nie sugeruj się odpowiedziami z neta p jest tam tyle błędów, że zastanawiam sie kto to robił. Z weterynarią jest tak, że ludzie z zeszłych lat już sie podostawali. Na leku ludzie próbują po kilka lat, i czasem zajmują miejsce bieżącym rocznikom. Na wecie nie ma aż tak źle p . Dlatego zaloguj sie na czulenie w terminach kiedy jest rekrutacja i poczekaj na wyniki ) Na 100 % będzie dobrze p Jak już pójdziesz na te studia to zobaczysz, że będziesz mówiła wszystko sie da, nie takie rzeczy się zaliczało .
skrzynka94
Posty: 98
Rejestracja: 30 lip 2012, o 11:42

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: skrzynka94 »

Ale ja teraz nie mam żadnej możliwości manewru. Nie dostanę się na żadne dzienne porządne studia, na niestacjonarne mnie nie stać bo te 4000 to jest szczyt możliwości na które mogłabym sobie pozwolić. Nie dostanę się nigdzie ( Wiem że zepsułam tą chemię nie będę mieć więcej jak 50 %. z biologii orłem nie jestem i myślałam że chemią sobie podciągnę wynik ( nie wiem kompletnie co mam robić
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Weterynaria niestacjonarna

Post autor: Piotrr »

to moze po prostu zostan rok w domu i sprobuj poprawic? nie ty pierwsza i nie ostatnia. porozmawiaj z rodzicami co o tym sadza. jeden rok to nie jest strata calego zycia( bedzie tak jak bys poszla do technikum i tyle). A za rok poprawisz i moze nawet na swoja wymarzona farmacje sie dostaniesz? Ja widze same plusy. raz ze nie stracisz kasy na placenie za studia, dwa ze nie bedziesz sie na sile uszczesliwiala pobocznymi studiami(w sensie obok twoich zainteresowac), trzy to to ze bedziesz miala mnostwo czasu na nauke przedmiotow maturalnych
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości