Weterynaria Poznan UP

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
serotoninaa
Posty: 61
Rejestracja: 5 lip 2014, o 18:47

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: serotoninaa »

Kaamilaa, dzięki
rhodococcus
Posty: 3
Rejestracja: 15 wrz 2014, o 14:50

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: rhodococcus »

Wiem, że na tutejszym forum wypowiadają się głównie kandydaci na studia i pierwszaki, ale może jednak znajdzie się ktoś kto mi odpowie

Bardzo interesuje mnie weterynaria w Poznaniu, szczególnie trzeci i czwarty rok, gdyż planuję się do Was przenieść. DO OSÓB STUDIUJĄCYCH WETĘ W POZNANIU - jak oceniacie uczelnię, wydział, prowadzących, zajęcia, program? No i mniej ważna sprawa: jakie są statystyki, ile osób uwala rocznie? Tylko plis szczerze, bez koloryzowania. Pozdro

P.S. Macie świetnego dziekana, mega w porządku facet
paula8885
Posty: 1
Rejestracja: 12 cze 2015, o 12:21

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: paula8885 »

Hej, wiecie do kiedy termin rejestracji na wete w Poznaniu? Nie mogę nigdzie znaleźć
_ada
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2015, o 17:48

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: _ada »

co sądzicie o weterynarii w Poznaniu? rozważam opcje studiowania właśnie tam i zależy mi n tym, żeby ktoś się wypowiedział
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Rogata »

Ja wetę w Poznaniu w sumie chwalę. Panie z dziekanatu są miłe, dziekan to taki dobry wujek większość spraw załatwia na korzyść studentów, większość prowadzących jest spoko. Katedry biochemii czy histologii, nie są problematyczne (wręcz przeciwnie ćwiczenia z biochemii były chyba jednymi z moich ulubionych, bo w sumie najbardziej lajtowe), anatomia w sumie też, chociaż teraz są zmiany na stanowisku kierownika, więc ciężko ocenić jak to będzie za rok. Wiadomo są przedmioty, które wkurzają, bo trzeba je zaliczyć, a wydają się bezsensowne, a część prowadzących trochę gloryfikuje swój przedmiot, ale wszystko jest do przejścia.

W sumie też zależy co konkretnie chcesz wiedzieć. Jak na razie mogę się wypowiedzieć o pierwszym roku, ale w sumie pewnie on właśnie najbardziej cię interesuje .
_ada
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2015, o 17:48

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: _ada »

No generalnie jak ten pierwszy rok wygląda
Duzo nauki? jedni straszą , inni wyolbrzymiaja
Ajeszcze inni mówią ze nie tak zle. Czy przedmioty ciekawe, a jakies zajęcia praktyczne? Co jest najtrudniejsze? Tak ogółem, podstawowy informator haha z gory dziękuję!

_ada
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2015, o 17:48

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: _ada »

[at], prawie zapomniałam- jesli mogę spytac, jaki mialas wynik z.chemii, z.biologii ? Nie wiem czego sie spodziewać, jeśli o.próg chodzi , o wynik zresztą tez xd

Awatar użytkownika
serotoninaa
Posty: 61
Rejestracja: 5 lip 2014, o 18:47

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: serotoninaa »

Pierwszy semestr jest dość lajtowy, ale dużo humanistycznych zapychaczy - na początku roku w ramach wiedzy obywatelskiej (czy jakoś tak ) są przedmioty do wyboru, nie mam pojęcia czy któryś z nich był na prawdę ciekawy, chociaż ja chodziłam na historię sztuki i nawet mi się podobało. Warto wiedzieć, na których obecność zalicza przedmiot, ułatwienie życia w postaci oszczędności czasu na pisanie bzdurnej pracy zaliczeniowej. Oprócz tego biologia i chemia, z których można mieć zwolnienie, a nawet jeśli to się nie uda to egzaminy należą zdecydowanie do tych łatwiejszych. Biologia komórki - dla wielu przedmiot zagadka, mało kto cokolwiek z tego rozumiał, ale wszyscy zdali bez problemu Biochemia - ćwiczenia bardzo przyjemne, zwykle 1 koło na semestr, zagadnienia podaje prowadzący. Wykłady ciekawe, ale w semestrze piszemy z nich 2 cząstkówki, które przynajmniej w mojej ocenie nie są takie proste, jest dużo szczegółów. No i wisienka na torcie - anatomia, moja osobista zmora życiowa. Ćwiczenia wyglądają w zależności od tego na jakiego prowadzącego się trafi, z tym że od tego roku ma się coś zmienić w katedrze i nie wiadomo jak będzie wyglądał system zaliczania, itd. Anatomia jak i biochemia trwają cały rok, reszta 1 semestr.
Drugi semestr znacznie trudniejszy. Dochodzi histologia, genetyka, biofizyka, agronomia, ochrona środowiska, zamiast łaciny wchodzi angielski, kontynuacja wf-u. Mniej zapychaczy, ale i więcej do nauki. Do histologii i genetyki warto się przyłożyć, żeby nie mieć tyłów. Na biofizyce na każdych ćwiczeniach wejściówka z tematu, który się aktualnie przerabia. Egzamin z biofizyki też nie jest taki straszny - prowadzący podaje zagadnienia i na egzamin wybiera z nich 3 na które trzeba odpowiedzieć. Agronomia i ochrona środowiska to te z bezproblemowych przedmiotów.
_ada mam nadzieję, że wyczerpałam twoją ciekawość (moja rozbudowana odpowiedź jest wynikiem tego, że w tym momencie powinnam uczyć się do egzaminów z biochemii i genetyki )
Awatar użytkownika
serotoninaa
Posty: 61
Rejestracja: 5 lip 2014, o 18:47

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: serotoninaa »

Aha co do trudności i ciekawości przedmiotów - wszystko zależy od subiektywnej oceny, tak na prawdę dla każdego co innego jest łatwiejsze/trudniejsze, co innego bardziej interesujące. Praktycznych zajęć raczej nie ma, nawet jeżeli wliczymy w to preparację na anatomii, której i tak w całym roku było poświęconych tylko kilka zajęć.
Na tym etapie nie masz się co stresować, że sobie nie poradzisz. Też tak miałam, serio. Czytałam w liceum te wszystkie wypowiedzi na forum i myślałam kurczę, nie dam rady, te studia są dla mnie za ciężkie i faktycznie są ciężkie, ale jeżeli już na nich jesteś to zrobisz wszystko, żeby na nich zostać, do ilości nauki da się przyzwyczaić, a na przyjemności czas też się znajdzie
A Poznań z całego serca polecam, tak jak pisała Rogata mamy świetnego dziekana, który jest bardzo za nami, a przez to że jest nas mało na roku nie spotkałam się z tym, żeby prowadzący robili na siłę wszystko tylko żeby kogoś oblać. Między sobą wszyscy się znamy i atmosfera jest super
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Rogata »

_ada, jeżeli chodzi o moje wyniki to do mnie dzwonili we wrześniu, miałam 73,8 i jak na mój gust próg jeszcze nie był aż tak wygórowany.

Serotoninaa częściowo już wyczerpała mi temat (ty mendo, mi też nie chce się już uczyć na biochemię i genetykę!). Ale mimo to napiszę .

Pierwszy semestr naprawdę jest spoko, nie jest to aż tak duży szok (głównie nauka na anatomię, więc da się powoli do tego przyzwyczajać). Jeżeli chodzi o biologię komórki - racja, nikt nie ogarnia, pod koniec semestru jest kolokwium z ćwiczeń (w miarę łatwe do ogarnięcia, bo ledwo 4 tematy) oraz egzamin, na którym pytania powtarzają się z lat ubiegłych (przynajmniej u nas tak było).

Drugi semestr daje w kość, bo do biochemii i anatomii dochodzi histologia, na którą trzeba się uczyć systematycznie, przynajmniej warto zaglądać do wirtualnego mikroskopu, by ogarniać preparaty (mówi to człowiek, który ogarniał zawsze dopiero 15 minut przed kolokwium). Do tego dochodzi genetyka, z której są dwa kolokwia, punkty sumują i z tego wystawiają ocenę. Agronomia no to zaliczenie wykładów było tak, że dał nam pytania i z nich wybrał 5 na kolokwium. Z ćwiczeń też kolokwia robi, ale to jest tak spoko człowiek, że naprawdę nie ma problemu z zaliczeniem. Ochrona środowiska - zaliczenie wykładów spoko, z ćwiczeń musieliśmy zrobić pracę zaliczeniową, którą potem się broniło, ale w sumie też nie było tak źle. Historia weterynarii no to są zajęcia z dziekanem, ale dziekan to tak pocieszny człowiek, że egzamin ustny był u niego tylko by się nazywało i jak coś się powiedziało to było ok. Angielski zależy gdzie się trafi, w jednej grupie są filmy i słówka na kolokwium z tych filmów, w drugiej grupie są jakieś projekty.

Niektórzy narzekają, że ciężko i masakra piłą mechaniczną. Mi ten rok minął przyjemnie, bo też są naprawdę spoko ludzie, u nas jak na razie wszyscy sobie pomagają, więc nikt nie zostaje z tyłu. Prowadzący traktują nas momentami jak szlachtę i nawet przerażający dr z biofizyki okazał się naprawdę miłym człowiekiem pod koniec . Jak dla mnie do polecenia mimo wszystko.
_ada
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2015, o 17:48

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: _ada »

Ooooo! Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi, super.to.wszystko ujelyscie i wgl
Co.do Poznania nie mam zadnych pytan, wszystko juz wiem, na pewno pomoglo, bo faktycznie stres jest jak sie czyta forum i ogolem, niektórzy strasza, ale chyba da rade
Jeszcze raz wielkie dzięki

Awatar użytkownika
serotoninaa
Posty: 61
Rejestracja: 5 lip 2014, o 18:47

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: serotoninaa »

Rogata sory, ale pustynia sama się nie zamiecie

_ada nie ma za co W takim razie zapraszamy do nas!
_ada
Posty: 35
Rejestracja: 3 cze 2015, o 17:48

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: _ada »

Chciałabym ale nie wiem czy oni zechca XD zobaczymy, ale po waszych odpowiedziach nie mam wątpliwości i będę próbować:)

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 1 gość