Weterynaria Poznan UP

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

Zastanawiam się nad wyborem uczelni, złożyłam na wetę do Poznania i Warszawy, mam ten komfort, że mnie na obie przyjmą, i w związku z tym dylemat: którą wybrać?
Po Waszych wypowiedziach bardziej skłaniam się ku mojemu rodzinnemu miastu, ale może powinnam wybrać W-wę?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc
klaudia3388

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: klaudia3388 »

Ja bym została, Warszawa jest dość kosztowna, a w Poznaniu masz już gdzie mieszkać, ale sama wybierz.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

W Warszawie również miałabym gdzie mieszkać - u dziadków, więc pod względem zamieszkania nie ma problemu.
Bardziej rozważam to pod kątem samych studiów, gdzie jest lepsza, mniej stresująca atmosfera, ciekawiej prowadzone zajęcia. Oczywiście jestem świadoma, że wszystkiego i tak muszę się sama nauczyć
klaudia3388

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: klaudia3388 »

a to super jak masz takie możliwości. Niech się lepiej wypowiedzą studenci tych miast.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

A Ty również studiujesz gdzieś weterynarię?

Bardzo ślicznie proszę o wypowiedzi studentów z tych miast
klaudia3388

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: klaudia3388 »

jeszcze nie, zaczynam od września i też mam dylemat jaką uczelnię wybrać.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

A gdzie się rejestrowałaś?
klaudia3388

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: klaudia3388 »

Lublin, Kraków i Warszawa na początku całkowicie odrzucałam Kraków, ale teraz jakoś tak coraz bardziej do mnie przemawia. Ja mam właśnie najbliżej do Lublina, w Krakowie mam rodzinę i zawsze mogliby mi pomóc, a Warszawa tak jakoś ma w sobie to coś co mnie ciągnie. I nie wiem na co się decydować.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

Ja składałam tylko do Poznania i W-wy ze względu na możliwość mieszkania tam, resztę od razu odrzuciłam, bo nie miałam ryzyka, że się nie dostanę na którąś z uczelni, a szkoda mi było wydawać pieniędzy na rejestrację. Rozmawiałam z dziewczyną, która studiuje trzeci rok w W-wie (w sumie zacznie czwarty za kilka miesięcy) i mówiła, że na SGGW jest bardzo stresująca atmosfera, dużo osób rezygnuje, a większość jest ciągle na lekach uspokajających. Nie wiem na ile to prawda, dlatego mam nadzieję, że ktoś tutaj się jeszcze wypowie na ten temat, ale po jej negatywnej wypowiedzi bardziej się skłaniam ku Poznaniu, o ile zdecyduję się na studiowanie weterynarii.
Awatar użytkownika
Rogata
Posty: 84
Rejestracja: 6 kwie 2012, o 13:53

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Rogata »

W sumie nie wiem jak jest na SGGW więc ciężko się wypowiedzieć . Więcej niż już napisałam nie napiszę, mogę tylko podkreślać, że nie ma wyścigu szczurów, przynajmniej ja go nie odczuwam. Stres pewnie jakiś tam jest, w końcu każdy chce zaliczyć rok, ale nikt na razie od nas nie uciekł z krzykiem, że jest za ciężko . Więc ja tam sobie Poznań chwalę.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

Przeczytałam też Twoje poprzednie komentarze, i to one w dużej mierze skłaniają mnie do studiowania w Poznaniu, dzięki!
Ines1993
Posty: 89
Rejestracja: 23 maja 2009, o 20:41

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Ines1993 »

A Warszawa nie taka straszna, jak ją malują, przynajmniej wg mnie i wielu moich znajomych
O lekach uspokajających plotki słyszałam, ale spośród osób z mojego otoczenia, nie wiem o nikim takim, kto by brał takie leki, a już tymbardziej z powodu uczelni.
Jest ciężko i dużo stresu, ale z tego, co rozmawiałam ze znajomymi z Olsztyna i Wrocławia, to wszędzie jest podobnie, tylko np. w Olsztynie bardziej cisną z biochemii, która u nas jest lajtowa, ale u nas trudniej jest z histologią. I tak możnaby mnożyć przykłady.
Co do prowadzących - wszędzie są ludzie i. nieludzie w sensie podejścia do nas, studentów oczywiście, ale przeważają jednak ludzie
Wyścigu szczurów u mnie na roku nie zauważyłam. Zwłaszcza na początku, przez pierwsze 2 lata, bardzo wszyscy współpracowali, udostępniali materiały itp, ostatnio może trochę się to posypało, ale gdy poprosisz o notatki, czy też materiały, to nikt nie powie NIE (nie spotkałam się z odmową), a wiadomo, że nikt nie będzie biegał za Tobą, czy chcesz wczorajszy wykład, bo Cię nie było. O to trzeba zadbać samemu i umieć zapytać.
Nie wiem, co więcej pisać o atmosferze itp. w Warszawie.
Wszystko jest do przejścia


PS. Swoją drogą, jakby co, to mam pokój do wynajęcia w Warszawie, więcej info na priv, żeby nie było, że jakieś ogłoszenia wielkie tu robię.
mia88
Posty: 16
Rejestracja: 10 lip 2015, o 06:42

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: mia88 »

Bardzo dziękuję za tą odpowiedź!
Teraz znowu nie wiem którą uczelnię wybrać
A mogę wiedzieć na którym jesteś roku?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości