Weterynaria Poznan UP

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

A orientuje się może ktoś, jak to wygląda jeśli chodzi o absolwentów klas dwujęzycznych, tzn w jaki sposób liczą się punkty z języka, jeśli będę zdawała maturę dwujęzyczną z języka niemieckiego?
Jeśli chodzi o rektuację 2010/2011, na stronie było napisane, że za samo zdanie matury dwujęzycznej z języka otrzymuje się automatycznie 10 pktów, czyli maksimum.
Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy w tym roku sytuacja będzie wyglądała podobnie, będę bardzo wdzięczna.
zork123
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2009, o 20:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: zork123 »

Teraz widzę że wprowadziłem was jednak w błąd.

Okazuje się że przy rekrutacji nie ma znaczenia czy zdawaliśmy język w podstawie czy w rozszerzeniu wynik i tak mnożymy x 0,1.

Przedmiot kierunkowy mnożymy następująco:
-rozszerzenie x 0,8
-podstawa x0,4

Pozostałe 0,1 mnożymy x język polski i także nie ma znaczenia czy jest to podstawa czy rozszerzenie.
Ostatnio zmieniony 16 lis 2010, o 20:53 przez zork123, łącznie zmieniany 1 raz.
zork123
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2009, o 20:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: zork123 »

Katia Karon pisze:A orientuje się może ktoś, jak to wygląda jeśli chodzi o absolwentów klas dwujęzycznych, tzn w jaki sposób liczą się punkty z języka, jeśli będę zdawała maturę dwujęzyczną z języka niemieckiego?
Jeśli chodzi o rektuację 2010/2011, na stronie było napisane, że za samo zdanie matury dwujęzycznej z języka otrzymuje się automatycznie 10 pktów, czyli maksimum.
Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy w tym roku sytuacja będzie wyglądała podobnie, będę bardzo wdzięczna.
W Twoim przypadku jeżeli zdasz maturę dwujęzyczną masz maksymalny wynik z języka obcego. Resztę liczy się jak wszystkim innym.
KubaK
Posty: 31
Rejestracja: 19 paź 2010, o 09:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: KubaK »

Pisze już ostatni raz w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. W rekrutacji biorą udział 3 przedmioty tak?. Są to do wyboru:
-biologia, chemia, matematyka (poziom do wyboru)
-język obcy (przelicznik 0,1 bez znaczenia który z poziomów)
-język polski (przelicznik taki sam jak wyżej).
Jeśli wszystko to co napisałem i jak to zrozumiałem, zgadza się z tym co będzie czekało rekrutów to proszę o potwierdzenie. .
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

zork123 pisze:
Katia Karon pisze:A orientuje się może ktoś, jak to wygląda jeśli chodzi o absolwentów klas dwujęzycznych, tzn w jaki sposób liczą się punkty z języka, jeśli będę zdawała maturę dwujęzyczną z języka niemieckiego?
Jeśli chodzi o rektuację 2010/2011, na stronie było napisane, że za samo zdanie matury dwujęzycznej z języka otrzymuje się automatycznie 10 pktów, czyli maksimum.
Jeśli ktoś mógłby mi wyjaśnić, czy w tym roku sytuacja będzie wyglądała podobnie, będę bardzo wdzięczna.
W Twoim przypadku jeżeli zdasz maturę dwujęzyczną masz maksymalny wynik z języka obcego. Resztę liczy się jak wszystkim innym.
Dziękuję Ci bardzo za informację. Czyli myślisz, że w tym roku jeśli chodzi o te punkty z matury dwujęzycznej, to sytuacja będzie taka sama jak w roku ubiegłym?
Dzwoniłam dziś do dziekanatu, aby zadać to samo pytanie, ale pani (która notabene była bardzo, bardzo nieprzyjemna) powiedziała mi, że szczegóły rekrutacji zostaną podane dopiero w okolicach marca. Szczerze mówiąc zdziwiło mnie to, ponieważ do lutego musimy przecież oddać ostateczne deklaracje maturalne. Bardzo nie chciałabym, żeby nagle okazało się, że moja matura dwujęzyczna z języka będzie liczona w inny sposób niż w zeszłym roku.
Awatar użytkownika
eskulapcia
Posty: 79
Rejestracja: 28 sie 2010, o 09:08

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: eskulapcia »

z tego co ja się zorientowałam to
-biologia/ chemia/ matematyka poziom r * 0.8
-język obcy poziom podstawowy razy 0.1 a poziom rozszerzony razy 0,2
-polski wcale nie jest wliczany do rekrutacji na wetę na UP Poznań


P.S jeśli się pomyliłam proszę o poprawę
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

eskulapcia pisze:z tego co ja się zorientowałam to
-biologia/ chemia/ matematyka poziom r * 0.8
-język obcy poziom podstawowy razy 0.1 a poziom rozszerzony razy 0,2
-polski wcale nie jest wliczany do rekrutacji na wetę na UP Poznań


P.S jeśli się pomyliłam proszę o poprawę

Ooowidzę kompletnie inną wersję a mogłabyś mi powiedzieć, skąd posiadasz takie informacje? i wiesz może coś na temat tego, jak liczą maturę dwujęzyczną z języka?
Awatar użytkownika
eskulapcia
Posty: 79
Rejestracja: 28 sie 2010, o 09:08

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: eskulapcia »

Katia Karon pisze:

Ooowidzę kompletnie inną wersję a mogłabyś mi powiedzieć, skąd posiadasz takie informacje? i wiesz może coś na temat tego, jak liczą maturę dwujęzyczną z języka?

Informację te posiadam od studenta tamtejszego uniwerku który wypowiadał się na stronie drugiej tego wątku
jeśli chodzi o maturę dwujęzyczna to musiałabyś zadzwonić do dziekanatu i zapytać u źródła.
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

Swoją drogą, nie potrafię zrozumieć tego, dlaczego na stronie UP w Poznaniu nie mogą podać już zasad rekrutacji na rok 2011/2012. Wszystkie inne uczelnie w Poznaniu podały już te zasady i widnieją one na stronie. Wydaję mi się, że dla wielu osób jest to bardzo istotne, żeby wiedzieć w jaki sposób na przykład liczą punkty na weterynarię, której do tej pory nie było
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

to jak to w końcu jest z tym polskim no.
KubaK
Posty: 31
Rejestracja: 19 paź 2010, o 09:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: KubaK »

Jakby brali tam polski pod uwagę to by było co najmniej dziwne:). Mam nadzieję, że tego nie zrobią. Ciekaw jestem jeszcze jak to jest z tym językiem czy rozszerzenie razy 0,2 czy jak. Bo to by było całkiem logiczne. W przypadku przedmiotu kierunkowego możnaby zdobyć maksymalnie 80 punktów a jeśli chodzi o język obcy maksymalnie 20 punktów. W sumie daje to 100 punktów i wszystko robi się prostsze. Zobaczymy co to będzie:)) Do usłyszenia.
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

KabanPL pisze:Jakby brali tam polski pod uwagę to by było co najmniej dziwne:). Mam nadzieję, że tego nie zrobią. Ciekaw jestem jeszcze jak to jest z tym językiem czy rozszerzenie razy 0,2 czy jak. Bo to by było całkiem logiczne. W przypadku przedmiotu kierunkowego możnaby zdobyć maksymalnie 80 punktów a jeśli chodzi o język obcy maksymalnie 20 punktów. W sumie daje to 100 punktów i wszystko robi się prostsze. Zobaczymy co to będzie:)) Do usłyszenia.
No właśnie też uważam, że było by to dziwne, gdyby brali polski pod uwagę. Z drugiej strony w sumie, na wszystkie inne kierunki na UP liczy się polski,mimo tego, że ma on bardzo mało do czynienia z jakimkolwiek z tych kierunków
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ponka »

np. w tym roku (nie wiem jak w poprzednich) na polibudę we Wro na mnóstwo kierunków liczył się polski, ale z przelicznikiem 0,1. Do niedawna na jednym z UP, na którym jest weta (nie pamiętam na którym) był polski, a na jednym nadal jest angielski, który też ma, tak jak polski, niewiele wspólnego, więc w omawianym przypadku wcale bym się nie zdziwiła.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości