Weterynaria Poznan UP

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
zork123
Posty: 7
Rejestracja: 19 lip 2009, o 20:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: zork123 »

KabanPL pisze:Pisze już ostatni raz w celu rozwiania wszelkich wątpliwości. W rekrutacji biorą udział 3 przedmioty tak?. Są to do wyboru:
-biologia, chemia, matematyka (poziom do wyboru)
-język obcy (przelicznik 0,1 bez znaczenia który z poziomów)
-język polski (przelicznik taki sam jak wyżej).
Jeśli wszystko to co napisałem i jak to zrozumiałem, zgadza się z tym co będzie czekało rekrutów to proszę o potwierdzenie. .
Dokładnie tak to wygląda
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Korczaszko »

Od dziewczyny, która studiuje zootechnikę w Poznaniu i szykuje się na poznańską wetę, słyszałam, że znów zmniejszyli limit - do 30 osób tym razem.
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

30 osób? To niezbyt dobrzeczy to jest potwierdzona informacja? I wiesz może, skąd ta dziewczyna posiada takowe wiadomości?
Coś czuję, że w takim razie trzeba będzie mieć z 90 procent z przedmiotu kierunkowego, żeby się dostać.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Korczaszko »

Nie wiem.
encephalon1986
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, o 23:51

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: encephalon1986 »

Gdyby tak było, było by to trochę dziwne.
Z punktu widzenia uczelni to raczej nie opłacalne (ekonomicznie i organizacyjnie). Trudno by też było przeprowadzić jakąkolwiek selekcję na 1 roku.no i zakładając, że zawsze ktoś zrezygnuje czy pójdzie na dziekankę trudno sobie wyobrazić końcowe lata. Jak dla mnie to brzmi coraz bardziej abstrakcyjnie. Tym bardziej, że na stronce uczelni cicho sza. Pozdro!
KubaK
Posty: 31
Rejestracja: 19 paź 2010, o 09:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: KubaK »

Ja już nie wiem o co chodzi. Jeśli tam ma być 30 miejsc to będzie się trudniej dostać jak na lekarski. Jednak wiem, że najlepiej czekać na kompetentną informację z Uniwersytetu. Mam nadzieję, że rozwieje ona wszelkie wątpliwości nas wszystkich.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
kocilapki
Posty: 201
Rejestracja: 21 maja 2010, o 09:44

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: kocilapki »

to w ogóle kadry całej nowej (bo przecież to jedyny taki kier, no z zootechniką pewnie może być trochę wspólnych prowadzących) nie opłacało by im się ściągać i opłacać. I selekcja i studenci widmo. to chyba zostałoby z 15 osób po roku
Awatar użytkownika
florqa
Posty: 132
Rejestracja: 18 sty 2009, o 17:39

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: florqa »

Na stronie UP już jest oficjalnie w ofercie studiów kierunek weterynaria Ale nie znalazłam żadnych szczegółowych informacji.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ebiologia »

Macie już jakieś nowe informacje na temat ilości miejsc na weterynarie w Poznaniu, bo także jestem zainteresowany -)
paula1402
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2011, o 12:00

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: paula1402 »

Hej no co tu tak cicho Jak macie jakieś info odnośnie tematu to dalej podzielcie się!:)
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ruda_slask »

wysłałam do nich maila. mam nadzieję, że odpiszą.
i że nie lecą sobie w kulki.
paula1402
Posty: 11
Rejestracja: 12 lut 2011, o 12:00

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: paula1402 »

Aha no to może odpiszą. W ogóle to nie wiem co o tym myśleć. Jak dowiedziałam się że otwierają wetę w Poznaniu to zaczęłam się cieszyć, ale teraz mam wątpliwości! Otwierają nowy wydział (i to jaki), a sprawa wcale nie jest nagłośniona- wręcz przeciwnie. Zero konkretnych informacji, co jest irytujące:/ Może więcej będzie można się dowiedzieć na Drzwiach Otwartych? Chociaż o nich też jeszcze nie ma nic na stronie UP.
Awatar użytkownika
pumpkinsoup
Posty: 4
Rejestracja: 19 lut 2011, o 21:54

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: pumpkinsoup »

Kilka dni temu dzwoniłam do sekretariatu UP żeby dowiedzieć się co nie co, więc sprawa wygląda (wg. nich, miejmy nadzieję, że im się nie zmieni i dzień przed maturą nie okaże się coś innego) tak:
biologia/chemia/matematyka: rozsz. x0,8, podstawa x0,4.
polski, j. obcy: rozsz. x0,2, podst. x 0,1.
Pani bardzo miła, ale w sumie nic nowego niż tu napisaliście, nie powiedziała. Ale oby tak było, tych miejsc jakoś mało, będziemy się bić.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości