Weterynaria Poznan UP

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ruda_slask
Posty: 495
Rejestracja: 16 lut 2011, o 13:16

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ruda_slask »

nu, mnie napisali, że limity są jeszcze nie ustalone.
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ebiologia »

W uchwale numer 194/2010
Senatu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
z dnia 26 maja 2010 r.

§ 3

1. Podstawą postępowania kwalifikacyjnego jest punktacja wynikająca z podsumowania:
1) wyników egzaminu maturalnego (nowa matura) na poziomie podstawowym i/lub
rozszerzonym lub egzaminu dojrzałości (stara matura) części pisemnej i ustnej
z jednego wybranego przedmiotu kierunkowego, stanowiąca 80% punktów,
2) wyników z części pisemnej egzaminu maturalnego z języka polskiego i języka
obcego nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (wynik lepszy),
albo części pisemnej lub ustnej egzaminu dojrzałości (ocena lepsza) – 20% punktów.
W przypadku kandydata, który na egzaminie dojrzałości nie zdawał języka obcego
w punktacji uwzględniona zostanie ocena uzyskana na świadectwie ukończenia
szkoły średniej.
zobacz-ten-plik.pdf
(102.37 KiB) Pobrany 29 razy
W moim przekonaniu oznacza to, że będzie brany pod uwagę wynik lepszy z języka polskiego oraz języka obcego a nie:
pumpkinsoup pisze:biologia/chemia/matematyka: rozsz. x0,8, podstawa x0,4.
polski, j. obcy: rozsz. x0,2, podst. x 0,1.
Zreszta dziwnie by to wyglądało, ponieważ razem powinno się mieć max 100 punktów, a zdając np. biologie na poziomie rozszerzonym na 100% (80 punktów), j. polski rozszerzony na 100% (20 punktów), oraz j. angielski na poziomie rozszerzonym na 100% (20 punktów) razem dawało by to nie 100, a 120 punktów.

Moim zdaniem nie ma znaczenia czy zdajemy język polski i język obcy na poziomie podstawowym i rozszerzonym, bo i tak każdy z nich będzie liczony x 0,1 (czyli łącznie [j. polski + j. angielski] x 0,2)
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: michicho »

Na stronie UP pojawiły się szczegóły, przytaczam :
Szczegółowe zasady punktacji
(na podstawie Zarządzenia nr 11/2011 Rektora Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu z dnia 26 stycznia 2011 roku w sprawie szczegółowych zasad punktacji stosowanych przy kwalifikacji kandydatów na studia stacjonarne i niestacjonarne rozpoczynające się w roku akademickim 2011/2012)
§ 1
Dla kandydatów zdających egzamin maturalny obowiązujący od roku 2008 łączną punktację stanowi suma:
1) wyniku egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu kierunkowego (najlepszy spośród obowiązujących na kierunek obliczonego według zasady:
a) poziom podstawowy 1% = 0,4 punktu,
b) poziom rozszerzony 1% = 0,8 punktu,
2) wyniku z części pisemnej egzaminu maturalnego z języka polskiego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (wynik lepszy) obliczonego według zasady:
1% = 0,1 punktu
3) wyniku z części pisemnej z języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym lub rozszerzonym (lepszy) obliczonego według zasady:
1% = 0,1 punktu
Tak więc poprzednik ma rację.
angi
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:09

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: angi »

witam,bardzo prosze o pomoc w wyjasnieniu zasad rekrutacji na poznańską wete w przypadku zdawania starej matury
moje stopnie niestety nie są zbyt ciekawe,chyba licze na cudltbeczy
wolalabym jakies egzaminy wstepne.mature zdawalam 10 lat temu i nie rozumiem dlaczego taki egzamin sprzed 10 lat mialby miec teraz tak ogromny wplyw na moją przyszlosc.w miedzyczasie zdobylam tytuł technika weterynarii,ale to pewnie znając polskie prawo tez nie ma wiekszego znaczenia.
to stopnie z matury:
j.pol 3(na koniec),3(ustny),4(pisemny)
j.ang 2(na koniec),4(ustny)
biologia 4(na koniec),4(ustny),5(pisemny)
prosze,napiszcie co o tym myslicie
dzięki
angi
Posty: 4
Rejestracja: 4 kwie 2011, o 21:09

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: angi »

dzwonilam do dziekanatu-załamka
w poznaniu bedzie konkurs swiadectw:
j.polski,biologia i wybrany jezyk.Nie ma egzaminó wstepnych.juz w tym momencie na jedno miejsce jest ok 30 osób,zainteresowanie jest ogromne!
ze starą maturą nie mam szans dostac sie na jakąkolwiek uczelnie z weterynarią.nawet jesli uczelnia ma swoje egzaminy wstepne,mozna je zdawac dopiero po przejciu konkursu swiadectw,co juz wyklucza mnie z kandydatów poniewaz pod uwage brane są oceny z egzaminow maturalnych z chemii i biologii.a jak wiadomo staromaturzysci zdawali tylko jeden wybrany przedmiot.
takze moje marzenia legły w gruzach.
wam zycze powodzenia.
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: michicho »

A nie możesz już/nie chcesz spróbować ponownie przystąpić tym razem do nowej matury ?
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: michicho »

Nie mogę, edytować poprzedniego posty, a więc dopisuję : Konkurs świadectw tylko dla osób, które zdawały stara maturę ?
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

jezu
z tym konkursem świadectw to chodzi o to, że będą brane pod uwagę świadectwa z wynikami matury, nie chodzi tutaj o oceny, które dostaniemy na zakończenie nauki w liceum.
poza tym- brane pod uwagę nie będą wyniki i z chemii i biologii, bo na UP w Poznaniu na każdy kierunek brany jest pod uwagę jeden przedmiot kierunkowy, w tym wypadku chemia, biologia lub matematyka.
druga sprawa- skąd niby pani z dziekanatu ma wiedzieć ile jest osób na jedno miejsce? skoro jeszcze nikt nie składał papierów, bo to robi się dopiero po dostaniu wyników maturalnych?
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: michicho »

Katia Karon - pewnie spekulują na podstawie ilości telefonów, oraz przeprowadzonego wywiadu środowiskowego. Ile będzie się okaże.
Katia Karon
Posty: 21
Rejestracja: 16 lis 2010, o 10:22

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: Katia Karon »

niby tak, ale wiesz, czasem takie spekulacje na nic się zdają.
a Ty wybierasz się na weterynarię tylko na UP w Poznaniu, czy składasz papiery do innych miast też?
michicho
Posty: 131
Rejestracja: 26 gru 2007, o 15:13

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: michicho »

Najprawdopodobniej tylko na UP w Poznaniu. A Ty
Awatar użytkownika
ebiologia
Posty: 281
Rejestracja: 21 lip 2010, o 15:45

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: ebiologia »

Ja też podobnie jak Wy, mam zamiar składać papiery tylko na weterynarie w Poznaniu, (na inne kierunki oczywiście też) ze względu, że przy rekrutacji będzie brana w moim przypadku tylko biologia (no i angielski oraz polski).

Boje się niestety, że będzie bardzo wysoki próg (coś w granicach 90 punktów), no i nie jestem w 100% przekonany czy na pewno chce i umiem pracować ze zwierzentami. Praca weterynarza jest bardzo specyficzna i inna niż wszystkie inne zawody, w których pracuje się z ludźmi.
Awatar użytkownika
eskulapcia
Posty: 79
Rejestracja: 28 sie 2010, o 09:08

Re: Weterynaria Poznan UP

Post autor: eskulapcia »

ebiologia pisze:no i nie jestem w 100% przekonany czy na pewno chce i umiem pracować ze zwierzentami. Praca weterynarza jest bardzo specyficzna i inna niż wszystkie inne zawody, w których pracuje się z ludźmi.
nie chcę Cie krytykować ale skoro jak sam piszesz nie jesteś przekonany czy chcesz i umiesz. to może pójdź do jakiejś lecznicy i zobacz jak to wygląda, chociaż to też zależy co by w dany dzień się w niej działo.

Osobiście aż mnie nosi jak czytam tego typu wypowiedzi,a to dlatego iż jak pomyśle sobie że taka osobo będzie zajmowała miejsce tym którzy wiedzą ze to jest ich życiowy cel to ale już nic na to nie poradzimy na każdym kierunku są takie osobniki.niestety
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości