weterynaria?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
:)

Re: weterynaria?

Post autor: :) »

jeśli ktoś studiuje na akademi rolniczej we wrocławiu weterynarie prosze o kontakt gdyŻ chciałabym sie dowiedziec conieco o tych studiach. moje gg 2443695
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: weterynaria?

Post autor: dream »

Student WMW pisze:Zatanów się co ty dream piszesz na widok igieł i krwi robi mi sie słabo.t
Mój drogi
Studiować chcę to co mnie interesuje a robić to co lubię i nie widzę przeciwskazań żeby skończyć weterynarię a w życiu zawodowym budować domy. Ty widzisz jakieś ale?
Załamuje Cie moje podejście? To nie pisz Tak się składa, że prędzej bym skończyła coś co mnie interesuje niż coś co mnie zupełnie nie interesuje no a z krwią i flakami się oswoiłam {tak, nie próżnowałam przez ten rok, do czego poniekąd zmusiło mnie życie.}
I oczywiście, nie myślę, że weterynarz to osoba pracująca w sklepie zoologicznym bo tam przyjmują nawet zupełnych ignorantów - zresztą, pewnie sam wiesz Ja po prostu napisałam co chcę skończyć i co chcę{chciałam} robić, a wydaje mi się, że to mój wybór, prawda? Co do tego nie ma wątpliwości, i proszę z tym nie polemizować i nie podważać moich wyborów.
Coś jeszcze?


PS: chyba miałam fałszywe przeświadczenie, że każdy weterynarz to serdeczny i uprzejmy człowiek
Student WMW
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2007, o 19:10

Re: weterynaria?

Post autor: Student WMW »

Weterynarze to bardzo mili ludzie takie połącznie rzeźnika z lekarzem

Wiesz co chyba sama nie wiesz co piszesz mówisz że lubisz weterynarię i chcesz ją studiowac, a z drugiej strony piszesz że nie widzisz przeciwskazań aby pracowac w innym zawodzie. Chyba jeżeli ktoś chce studiowac weterynarię to musi też chciec pracowac w tym zawodzie a nie liczyc na to że będzie pracował gdzieś indziej. To tak jakby student medycyny liczył że on będzie sprzedwacą czy budowalańcem jak skończy studia bo jako lekarz pracowac nie chce bo nie lubi szpitali i przychodni to jest chyba bez sensu. A przeciwskazania są do pracy w innym zawodzie bo jak będziesz weterynarzem a będzie budowała domy to będziesz tą robote partoliła bo nie będziesz miała wiedzy na poziomie i z tego zakresu czyli budownictwa
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: weterynaria?

Post autor: BioDan »

dream, pisze, że nie chce zdawać chemii czy coś takiego. to jeżeli chemii się obawiasz to co z fizą? Bo na weterynarie chyba trzeba fizykę zdać. prawda? Jeśli się mylę (mam taką nadzieję) to może pomyślę o weterynarii, bo narazie to mi zootechnika się tylko nasuwa
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

fizyka na weterynarię - w żadnym wypadku. ale jak ktoś nie umie chemii to po co iść na takie studia? skoro lubisz zwierzęta, nie lubisz chemii idź na biologię, wybierz zoologię i po bólu. chcesz studiować to co Cie interesuje? czyli np. badać mięso, robić sekcje zwłok, czy chociażby to wręcz przysłowiowewkładać krowie rękę do dupy uczyć się kości kury, świni. weterynria to nie tylko psy i koty
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: weterynaria?

Post autor: BioDan »

A na zootechnice też się wkłada krowie rękę do d**y przy zabiegu ginekologicznym . to ja myślałem, że jak na każdych studiach medycyny fizyka jest niezbędna. to teraz mam dylemat zootechnika czy weterynaria chyba wybiorę zootechnikę, doradźcie mi
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

to zależy od tego czy chcesz leczyć czy hodować
Student WMW
Posty: 3
Rejestracja: 15 gru 2007, o 19:10

Re: weterynaria?

Post autor: Student WMW »

Powiem tak, na SGGW wystarczy chemia i biologia zdawana na maturze na poziomie rozszerzonym tyle że trzeba miec przynajmniej po 82% z jednego i drugiego przedmiotu czyli łącznie ok 164 aby dostac się na dzienne ( i to i tak nie jest pewne że się dostaniesz bo osoby z tym wynikiem są przyjmowane z rezerwy). Jeżeli chodzi o fizykę czy chemie na studiach to jest to bajka i raczej nikt z powodu tych przedmiotów nie odpada, całe zmartwienie napisac chemia na 82% na maturze a na studiach to light z tego przedmiotu. A jeżeli chodzi o bardzo cieżkie przedmioty to histologia i anatomia i to nie przesada ostatnie kolokwium z miesniowego zaliczyło 38 osób na 200. A zootechnika jest fajna, tam to są studia, nie to co na weterynarii że przychodzisz o 18 z uczelni uczysz sie, śpisz, wstajesz o 6 znowu przychodzisz o 18 uczysz się do 12 i wstajesz znowu o 6. Całe studia nauka i spanie

[ Dodano: Nie Gru 16, 2007 10:06 ]
A i jeszcze jedno kości kury się nie uczymy, mamy tylko psa, krowe i konia
karolina_sliwka
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 08:04

Re: weterynaria?

Post autor: karolina_sliwka »

Trzeba wytrzymać praktyki w rzeźni.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

no to jest jasne, a póxniej liczyć się z tym, że niekoniecznie znajdzie się wymarzoną pracę w lecznicy, a mniej wymarzoną w rzeźni :X
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: weterynaria?

Post autor: BioDan »

A to prawda, ze na Wrocławskiej Uczelni studia na wydziale med. wet. sa prowadzone w jezyku angielskim?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

jest taka możliwość, ale to nie jest konieczne
Awatar użytkownika
BioDan
Posty: 523
Rejestracja: 24 wrz 2007, o 18:00

Re: weterynaria?

Post autor: BioDan »

ah , a mam pytanie co to jest toposadź drzewko
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości