weterynaria?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
karolina_sliwka
Posty: 13
Rejestracja: 20 kwie 2008, o 08:04

Re: weterynaria?

Post autor: karolina_sliwka »

Oczywiście. Studenci po zakończeniu studiów, wiedzą bardzo dużo, ale podobno nie są przygotowani do wykonywania pracy. Mają papierek, do wykonywania zawodu, ale praktycznie nie potrafią dobrze wykonywać pracy. Najlepiej już od 4 roku chodzić na praktyki do lecznic. Wtedy podpatruje się pracę lekarzy i uczy się leczenia, a nie wiedzy teoretycznej. Mówił mi to sam lekarz weterynarii i właśnie taka studentka 4 roku.
Słyszałam, że jeżeli chodzi o pracę towyścig szczurów". Najlepszą pracę otrzymają najlepsi i najszybsi. Nie jest łatwo.
Indigo
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 21:50

Re: weterynaria?

Post autor: Indigo »

witam. czy orientuje się ktoś, która z uczelni poświęca najwięcej uwagi zagadnieniom związanym z końmi?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

jeśli chodzi o konie to PODOBNO najlepiej iść na SGGW, bo klinika koni na Wolicy jest jakaś super nowoczesna i wypasiona
Indigo
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2008, o 21:50

Re: weterynaria?

Post autor: Indigo »

nie wiesz przypadkiem jak jest z tym we Wrocku?
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

nie. wcześniej szykowałam się do Wrocławia, później do Warszawy. teraz nie wiem co mam robić ale ja i tak wolałabym psio-kotowym wetem na koniach za bardzo się nie znam (częściej się krowami zajmowałam). ale do dużych zwierząt chyba nie mam zdrowia.


P.S. Świętokrzyskie PANY
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: weterynaria?

Post autor: ponka »

wiecie czy w końcu utworzyli weterynarie na UJ? czy nadal mamy tylko 4 uczelnie do wyboru /

wie ktoś może gdzie za granicą można studiować? np w Niemczech czy Anglii
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: weterynaria?

Post autor: Korczaszko »

na UJ nie mieli tworzyć krakowska rolnicza się i UTP, czy ATPltrotfl w Bydgoszczy przymierzają się do wety. Ja tam uważam, że 4 wystarczą, wolę konkurencję o przyjęcie na studia niż walkę o pracę

w Niemczech jest 5 uczelni, na których jest weta. jedna jest na pewno w Monachium. ale do tego chyba trzeba mieć C1 czy C2. zresztą nie wiem co trzeba zrobić żeby Cię przyjęli

a Anglii trzeba mieć jakąś praktykę.
domidomi
Posty: 11
Rejestracja: 12 sie 2018, o 11:11

Re: weterynaria?

Post autor: domidomi »

Racja, wybór studiów to poważna decyzja i wymaga zastanowienia się. Rzeczywiscie, wazne sa nasze predyspozycje i poczucie, ze odnajdziemy sie na danym kierunku, a w dalszej perspektywie- rowniez w zawodzie. Za rok zdaję maturę i po glowie chodzi mi weterynaria. Od zawsze ciagnelo mnie do zwierzat, jestem wolontariuszką w schronisku i mysle, ze wlasnie bycie lekarzem weterynarii jest moim marzeniem
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości