weterynaria?

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

weterynaria?

Post autor: dream »

Tak się zastanawiam czy ktoś studiował?
Bo szukam opinii na temat tego kierunku.
Za rok będę pisała maturę i muszę zdecydować co chcę pisać. Jestem humanistką ale biologia idzie mi także bardzo dobrze, niestety gorzej jest z chemią (
Chciałabym zdawać na weterynarię i w przyszłości może otworzyć sklep zoologiczny albo hotel dla zwierząt, a jeśli przywyknę do widoku igieł i krwi to może nawet lecznicę.
Problem w tym, że robi mi się słabo na widok igieł i krwi i zastanawiam się czy to kierunek dla mnie. Wiem, że do wszystkiego można się przyzwyczaić ale .
hm, więc chciałabym się dowiedzieć jak mniej więcej wyglądają takie studia? dodam, że w LO nie miałam łaciny. Dużo się kroi martwych zwierzątek? Czyte studia są trudne? Pasjonujące? a może nudne? sucha teoria czy poparta praktykami? Można po tym dostać pracę czy raczej ciężko? Można się z tej pracy utrzymać czy jest to praca raczej dla pasjonatów? Ciężko dostać się na ten kierunek? I gdzie najlepiej studiować {w grę wchodzi Wawa, Szczecin, Poznan, Gdansk, Wrocław}
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: weterynaria?

Post autor: kamila_ania »

W Poznaniu nie ma weterynarii jest w Olsztynie Wrocław Lublin Warszawa
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: weterynaria?

Post autor: dream »

a studiujesz? mogłabyś mi jakos przyblizyc ten kierunek?
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: weterynaria?

Post autor: kamila_ania »

jeszcze nie ale mam nadzieje ze za rok tak:)
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: weterynaria?

Post autor: dream »

no to pwodzenia )
hm, jeśli nie będę pisała matury z chemii to nie będę mogła iść na weterynarię?
kamila_ania
Posty: 32
Rejestracja: 10 kwie 2007, o 17:15

Re: weterynaria?

Post autor: kamila_ania »

raczej tak wszedzie jest wymagana matura z chemii.
dream
Posty: 266
Rejestracja: 13 cze 2007, o 09:59

Re: weterynaria?

Post autor: dream »

nawet na płatnych?
Awatar użytkownika
skarabae
Posty: 493
Rejestracja: 1 gru 2006, o 20:30

Re: weterynaria?

Post autor: skarabae »

płatna jest np. weterynaria wieczorowa na SGGW i tam wymagania rekrutacyjne są takie same jak na dzienne, tzn. matura rozszerzona z biologii i chemii
Marcin
Posty: 34
Rejestracja: 24 maja 2007, o 22:29

Re: weterynaria?

Post autor: Marcin »

dream pisze:nawet na płatnych?
Hehe a co Ty myślisz, że dostaniesz się nawet na płatne bez chemii? Tam też jest masa kandydatów i nie wszystkich przyjmują a wybrać jakoś muszą kandydatów, chociażby przez dodatkowe wyniki np z chemii
mephala
Posty: 4
Rejestracja: 8 lip 2007, o 09:57

Re: weterynaria?

Post autor: mephala »

Witam,

Sama teraz startowałam na weterynarię. Niestety nie przyjeli mojego podania bo osiagnełam za mało punktów z chemii. Szkoda że nie pytali się czemu tylko tyle? Myślę że gdybyś się przyłozyła to napisałabyś chemię rozszeoną i to na dobrym poziomie. Ja napisałam chemię rozszerzoną, mimo że byłam w liceum językowym. Moja rada . Dobry korepetytor ja niestety przygotowywałam się tylko 6 miesięcy biologii sama się uczyłam dałam radę mimo że zawsze miałam te przedmioty na podstawach. jeżeli ciągnie cię na weterynarię to próbuj. na twoim miescu próbowałabym Chemia nie jest taka straszna. naprawdę, wystarczy żę ktoś ci to dobrze wyłoży

Nie wiem w jakim mieście chcesz podjąc studia ale wiem żę na Akademii Rolniczej we Wrocławiu jeat jeszcze taki kierunek jak Zootechnika. Może warto się zaineresować? Sama go sprawdzałam i może się na to zdecyduję . na zootechnice możesz wybrać specjalizację spośród : hodowla zwierząt, hodowla koni i jeździectwo, hydrobiologia i ochrona środowiska zwierząt, produkcja pasz przemysłowych i premiksów.

Życzę powodzenia przy wyborze studiów I nie bój się chemii Kto nie ryzykuje to nie żyje
Kalia
Posty: 23
Rejestracja: 13 sie 2007, o 14:10

Re: weterynaria?

Post autor: Kalia »

Witaj Zajęcia z żywymi zwierzętami rozpoczynają się dopiero na końcu czwartego roku lub na początku piątego. Ja także chciałabym studiować weterynarię. Moja ciocia skończyła medycynę weterynaryjną na wrocławskiej AR. Świetna uczelnia, ale dostać się wcale nie łatwo. A co do zootechniki to polecam Kraków i AR:) A łacina w LO zazwyczaj nie jest typowo medyczna, więc nie musisz się martwić,ze jej w LO nie miałaś Pozdrawiam i powodzenia.
Student WMW

Re: weterynaria?

Post autor: Student WMW »

Zatanów się co ty dream piszesz na widok igieł i krwi robi mi sie słabo. To mogę z pewnością powiedziec Że na ten kierunek sie nie nadajesz. Weterynaria to w pewnym sensie medycyna i widok krwi to ty bedziesz miała na tych studiach codziennie. Myślisz Że weterynarz to osoba która pracuje w slepie zoologicznym a to znaczy Że nie masz o tym kierunku Żadnego pojecia bo weterynarz to lekarz który się zajmuje leczeniem zwierząt i akurat widok igieł i krwi to na tym kierunku najwieksza przyjemnośc bo jak pujdziesz do prosektorium i bedziesz oglądała porozkrajane zwierzęta i porozwalane głowy (naprawdę makabryczne widoki) gdzie wysiadają prawdziwi twadziele to nie wytrzymasz. Na weterynari masz to samo co na medycynie tylko dotyczące zwierząt i jestem ciekawy jak wygląda lekarz który boi się krwi i igieł. JeŻeli ty chcesz pracowac w sklepie zoologicznym czy prowadzic hotel dla zwierząt to idź na zootechnike bo to jest kierunek do tego przeznaczony a weterynarz to osoba która leczy zwierzęta czyli przeprowadza operacje zabiegi. Po drugie załamuje mnie twoje podejście chcesz iśc na 6 letnie studia medyczne po to Żeby otworzyc sklep zoologiczny czy hotel dla zwierząt to to moŻesz otworzyc nawet teraz i nie musisz się męczyc na weterynarii której byś nie skończyła ze względu na wyŻej wymienione powody (obejrzyj kilka zdjęc z sekcji psa czy kota to bedzie przedsmak tych studiów albo cięzko chorych zwierzat) bo do leczenia jest weterynarz a zootechnik do opieki i hodowli zwierząt
Student WMW

Re: weterynaria?

Post autor: Student WMW »

A co do progów to na dzienne trzeba miec co najmniej z rozszerzonej biologi i chemi po 80% a na wieczorowe to z 70% z kaŻdego.

W tym roku na sggw i do wrocławia z pierwszej listy dostawali się ci co mieli łacznie 167 czyli ok 84% z kaŻdego 84% z biologi i chemi i próg spadł do 161 ostatnio
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości