Wf

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
charlotte
Posty: 143
Rejestracja: 6 sty 2008, o 14:32

Re: Wf

Post autor: charlotte »

jest szansa, nawet spora.
jedna dziewczyna ode mnie z grupy na wfie chodzi na zajecia z tanca i nie ma z tym problemu.
wiec spokojnie i powodzenia.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: Wf

Post autor: ponka »

super, dzięki za odpowiedź. Bardzo miła opcja , bo nie wyobrażam sobie znowu grać w siate, w której mistrzem nie jestem,a taniec kocham
Oreada
Posty: 6
Rejestracja: 13 lip 2010, o 00:32

Re: Wf

Post autor: Oreada »

Mam pytanie - kiedy w ogóle jest możliwość wyboru zajęć na wfie? Jakoś przy zapisie na studia czy na początku roku akademickiego? Bardzo zależałoby mi na wspinaczce, i nie chcę tego przegapić.
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Wf

Post autor: Kromka »

To ja też się podepnę, chociaż pytanie mam inne:
Mam problemy z kręgosłupem (dość pokaźna skolioza, nieprzeszkadzająca zbytnio w normalnym życiu, jedynie po dużym wysiłku) i zależałoby mi bardzo na basenie w ramach wf - jest to jedyny rodzaj aktywności fizycznej, która nie sprawia mi bólu nawet jeżeli jest intensywna, a i kręgosłupowi pomaga (czego nie można powiedzieć np. o siatkówce, którą też lubię ). Stąd też i moje pytanie - co powinnam zrobić? Zaświadczenie od lekarza (rodzinnego) czy coś innego?
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Wf

Post autor: stan1906 »

jedyny plus, że jestem na platnych jest taki, że nie bede miał wf
Awatar użytkownika
Kromka
Posty: 91
Rejestracja: 17 kwie 2007, o 17:46

Re: Wf

Post autor: Kromka »

Ale to dość kosztowny plus, nie sądzisz?
Anq007
Posty: 134
Rejestracja: 16 mar 2010, o 19:15

Re: Wf

Post autor: Anq007 »

Kromka:
na pierwszych zajęciach z wf powinni powiedzieć na temat gimnastyki leczniczej, a jeśli nie powiedzą to zapytaj ) w tym roku basen był w dwóch terminach (osobiście polecam basen na Uniwersytecie Ekonomicznym). Zapisujesz się na basen na pierwszych zajęciach z wf, przychodzisz na najbliższy odpowiadający Ci basen ze skierowaniem od lekarza (lekarz powinien zaznaczyć, że ze względu na stan zdrowia preferowany jest basen) i jesteś zapisana
Konsekwencje z chodzenia na basen zamiast na wf: 100% obecności (choć u nas to było 100%-1. Obecności trzeba pilnować, bo jeśli się okaże pod koniec semestru, że ma się za mało to trzeba chodzić w sesji.) i 4 na koniec w indeksie )
Awatar użytkownika
stan1906
Posty: 157
Rejestracja: 14 wrz 2007, o 15:05

Re: Wf

Post autor: stan1906 »

Kromka pisze:Ale to dość kosztowny plus, nie sądzisz?
no raczej, ale nic już z tym nie zrobie
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Wf

Post autor: randomlogin »

Uzupelniajac tylko procedure dostania sie na basen: faktycznie wazna jest ta adnotacja, ze zaleca sie basen (zeby na gimnastyke korekcyjna nie wyslali), ale przynajmniej kiedy mnie to interesowalo, NIE wystarczal kwitek od rodzinnego. Powinien byc specjalista odpowiedni do przyczyny.

W ogole nie wiem czy slowo skierowania jest odpowiednie - to znaczy moze i mozna ze skierowaniem, ale nie wiem czy lekarz ma moc prawna kierowania na cos takiego. Za to na pewno ma moc zwalniania - wiec w moim wypadku bylo to po prostu caloroczne zwolnienie z zajec WF, z wlasnie adnotacja, ze basen zamiast tego to by sie przydal, chociaz akurat nie chodzilo o kregoslup.
tetradotoksyna
Posty: 32
Rejestracja: 7 lip 2010, o 13:46

Re: Wf

Post autor: tetradotoksyna »

a ile razy w tygodniu jest wf?
Awatar użytkownika
Kaileena
Posty: 20
Rejestracja: 10 lip 2009, o 19:45

Re: Wf

Post autor: Kaileena »

Raz w tygodniu 1,5 h na Prokocimiu
Awatar użytkownika
Glukoza
Posty: 39
Rejestracja: 7 lis 2008, o 15:54

Re: Wf

Post autor: Glukoza »

Witam mam może trochę prozaiczne pytanie: czy na wf-ie obowiązuje jakiś konkretny strój czy to już prywatna sprawa studenta? Tzn. u mnie w liceum był na przykład wymóg białych bluzek, ale myślę, że na studiach chyba nie ma takich nakazów? Z góry dziękuję za odpowiedź
tetradotoksyna
Posty: 32
Rejestracja: 7 lip 2010, o 13:46

Re: Wf

Post autor: tetradotoksyna »

Kaileena pisze:Raz w tygodniu 1,5 h na Prokocimiu
dzięki za odpowiedź
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości