wierzba energetyczna a praca badawcza

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
najfi

wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: najfi »

Chcę wziąść udział w olimpiadzie biologicznej i co za tym idzie muszę napisać pracę badawczą. Myślałam, Że moge napisać coś o wierzbie energetycznej, bo moi rodzice ostatnio taką posadzili na działce. Nie wiem tylko jak to moŻna podpiąć do pracy badawczej. Prosze o pomoc :)
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: fiatlux »

mz ciekawe moze być opracowanie opłacalności wytwarzania energii z biomasy dla jednego gospodarstwa i tak jak w twoim przypadku, wytwarzania jej we własnym zakresie.
jak cos to mam w zeszyciku parę danych, które mogą ci się przydać
wierzba krzewiasta jest wykorzystywana nie tylko do celów energetycznych, więc zestawienie mnogości sposobów zastosowania jej
na mojej uczelni właśnie powstał Centrum energii odnawialnej i możesz tutaj znaleść przydatne kontakty
Kamil

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: Kamil »

uwazam Że takie doswiadczenie byłoby naprawdę trudne dp realizacji i wymagało by duzo czzasu aby zbadać wszytsko i zminimaliaozwac rózne czynniki zewnętrzne. Spróbuj coś na roslinkach mniejszych rozmiarowo.
najfi

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: najfi »

ale co na przykład?
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: Iwus »

pomysł o wierzbie energetycznej jest naprawdę super
Podobno aby ogrzać własne gospodarstwo prze całą zimę trzeba mieć 20 arów tej uprawy.A praca badawcza może opierać się na jej zastosowaniu w energetyce i budownictwie.Można ją stosoawać także jako ozdobę i tworzyć z niej altanki.
Niedawno widziuałam książkę o wierzbie energetycznej,może być pomocna.Popytaj w bibliotekach
fiatlux
Posty: 27
Rejestracja: 9 lis 2006, o 09:27

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: fiatlux »

ostatno miałam na wykładzie, że miesięczny koszt energii z biomasy wynosiłby 3zł/m kw. w domku jednorodzinnym, w koszty te wliczony jest zakup specjalnego pieca do biomasy - samoobsługowego (raz na kilka dni należy tylko uzupełniać pojemnik ze zrębkami czy inną masą), który kosztuje ok 10 tyś.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: Iwus »

podobno wierzba energetyczna jest tak samo wydajna jak węgiel kamienny
fiatlux pisze:koszt energii z biomasy wynosiłby 3zł/m kw
czy to dużo?

zakup pieca jest jednorazowy,wierzba kupuje się raz do nasadzeń póżniej robi się nasadzenia z przyrostów rocznych.
W tym leży przyszłość naszej energetyki
najfi

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: najfi »

a czy w pracy badawczej muszę sama to wszystko wyliczać, czy mogę poprostu skorzystać z czyichś danych, ksiąŻek itp?
qqq

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: qqq »

mozesz se wszystko co chcesz liczyc mi to rybka jest
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: naanahanae »

jeżeli nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie to kometnarz zachowaj dla siebie. mozesz go sobie wsadzić. między książki (jeśli wogóle jakieś masz)
qqq

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: qqq »

pewnie bardzo smutno ci bedzie ale niestety niemam ksiazek bo nieczytam
naanahanae
Posty: 186
Rejestracja: 7 paź 2006, o 14:19

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: naanahanae »

tak też myślałam, alemnie to rybka to tobie powinno być smutno.

EOT!
Awatar użytkownika
jillian
Posty: 334
Rejestracja: 20 lis 2006, o 15:10

Re: wierzba energetyczna a praca badawcza

Post autor: jillian »

do qqq
nnaanahanae nie chodzilo tylko o książki.
Poczekaj tylko aż nas forum pokaże sie któryś z moderatorów
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość