Włosy

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Włosy

Post autor: stokrotka7 »

szukałam tematu o włosach ale nie znalazłam więc z góry serdecznie przepraszam jak go powieliłam.

zastanawia mnie czy ktos z was zna naturalne sposoby na przyspieszenie porostu włosów na głowie:) wiem że średnio rosną one z prędkością 0,35mm na dzień ale czy mozna to jakoś przyspieszyc np pijac zioła, myjąc włosy w jakimś specjalnym naparze.

w ogóle jakie znacie NATURALNE sposoby na polepszenie kondycji włosów

pozdrowienia
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Włosy

Post autor: Sunflower77 »

Tymianek hamuje wypadanie włosów, wzmacia cebulki dzięki czemu włosy szybciej rosną. Ma też działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.
Szałwia zapobiega łupieżowi, wzmacnia je, ma właściwości odkażające.
Rozmaryn pobudza włosy do wzrostu, zmniejsza przetłuiszczanie się włosów i jest przeciwłupieżowy.
Pokrzywa opóznia przetłuszczanie, odżywia cebulki włosowe.
Skrzyp odżywia cebulki, hamuje wypadanie włosów, zmniejsza przetłuszczanie.
To są płukanki. Mogą buć też maseczki i toniki.
Jakby coś Cię zainteresowało napisz, podam Ci dokładnyprzepis prania".
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: Włosy

Post autor: stokrotka7 »

ooo dzieki bardzo

szczerze to zainteresowało wszystko:) musze sie troche podszkolić w ziołach:)

poprosze o dokładny przepis:)
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Włosy

Post autor: Sunflower77 »

Tymianek- na porost:
3 łyżeczki ziela tymianku, pokrzywy i pokrojonych korzeni łopianu wymieszaj z 2 łyżeczkami liśćmi nasturcji i jednej bylicy.
Mieszankę zalej 1 litrem wody, doprowadz do wrzenia, potem odstaw na 30 minut i odsedz. I z rozkoszą zanurz w tym włosy
Oczywiście do tego troche naparu trzeba dolać ciepłej wody.

Rozmaryn-też na porost:
po 3 łyżeczki ziela rozmarynu i szałwii wymieszaj z 2 łyżeczkami lipy.
Zalej 1 litrem wrzącej wody, przykryj i zostaw na pół godziny. Potem odsedz.

Głównie te 2 są na szybszy wzrost włosów
stokrotka7
Posty: 24
Rejestracja: 31 lip 2007, o 09:49

Re: Włosy

Post autor: stokrotka7 »

ok dziekuje bardzo
jak znasz jeszcze jakies extra przepisy, nie musi byc na szybszy porost, może byc np na wzmocnienie, to też chetnie poczytam
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Włosy

Post autor: Sunflower77 »

Aaa, zapomniałam dodać, że płukanki robi się po umyciu włosów, jako ostatnie płukanie.

Poczytać? To lepiej działa, jak się stosuje, a nie czyta

Oprócz takich cudów bardzo ważne jest, aby codziennie jeść produkty zawierające:
-cynk (np.drób, wątróbka wołowa, słonecznik)
-magnez (razowy chleb, gorzka czekolada, orzechy, pietruszka)
-selen (kukurydza, czosnek)
-miedz (nabiał, ryby, orzechy)
-witamina A (marchewka, pomidory, dzika róża, pietruszka)
-witamina B2 (mleko, buraki, biały ser, ryby, chude mięso)
-witamina H (owoce, zielone części roślin, drożdże).

Dieta jest bardzo ważna, bo to te elementy zapewniają włosom zdrowie, a płukanki tylko ratują je, poprawiają wygląd, odżywiają, ale gdy dieta będzie nie taka, to to dużo nie da
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Włosy

Post autor: biolga »

Radzę ograniczyć śmieciowe jedzenie takie jak np. pizza, batoniki, chipsy itd.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Włosy

Post autor: mila1301 »

Także wszelkiego rodzaju żele, lakiery itp. nie wpływają korzystnie na włosy, więc najlepiej nie stosować ich zbyt często.

Na pewnej stronie znalazłam artykuł nt. regeneracji włosów:
I stopień - Odżywki po każdym myciu

W ich składzie znajdują się substancje odbudowujące, takie jak lipidy czy proteiny, które pomagają utrzymać włosy w dobrej kondycji, wyrównują ich strukturę, wzmacniają, wygładzają i w ten sposób ułatwiają rozczesywanie. Ale odżywki do włosów należy dobierać z głową, bo to, co posłuży jednym włosom, niekoniecznie musi być odpowiednie dla innych.

I tak do włosów cienkich przeznaczone są preparaty nawilżające, dodatkowo zwiększające ich objętość. Nie mogą być za ciężkie, bo delikatne włosy oklapną. W pielęgnacji włosów farbowanych sprawdzają się preparaty chroniące i ożywiające kolor. Są też specjalne odżywki do włosów zniszczonych, przetłuszczających się lub suchych.

Możemy wybrać preparaty, które po nałożeniu się spłukuje i takie, które pozostają na włosach. Te ostatnie najczęściej mają działanie nawilżające, są lekkie i nie obciążają włosów.

II stopień - Maseczki o silnym działaniu

Kiedy stosowanie zwykłych odżywek nie wystarcza, trzeba sięgnąć po preparaty o większym stężeniu składników regenerujących, czyli po maseczki. W ich składzie znajdziemy intensywnie odbudowujące ceramidy, proteiny i aktywne ekstrakty roślinne.

Maseczki trzeba stosować dokładnie według instrukcji. Najczęściej nakłada się je 2-3 razy w tygodniu, na mokre lub lekko osuszone włosy, i trzyma od 5 do 20 minut, tak by składniki odżywcze mogły wniknąć w głąb włosa. Dobrze jest na ten czas nałożyć na włosy foliowy czepek i okręcić głowę ręcznikiem, bo w cieple aktywne składniki preparatu intensywniej działają. Efekty widoczne są już po pierwszym zastosowaniu maseczki. Włosy zdecydowanie lepiej się układają i nabierają zdrowego wyglądu.

Ponieważ włosy mogą mieć różne potrzeby, a maseczki działają dość silnie, ważne jest, by dobrać najodpowiedniejszą do danego problemu. Źle dobrana może zaszkodzić, zamiast pomóc. W razie wątpliwości najlepiej poradzić się fryzjera.

III stopień - Kuracje w salonach fryzjerskich

Mogą okazać się ratunkiem dla włosów w kiepskiej formie, bardzo zniszczonych, szorstkich w dotyku, którym nie pomagają odżywki ani maseczki. Profesjonalny zabieg nawilży je i wzmocni, przywróci im sprężystość i sprawi, że odzyskają blask. Z reguły takie kuracje przynoszą natychmiastowy efekt, który utrzymuje się przez dłuższy czas.


[ Dodano: Pon Sie 06, 2007 14:55 ]
Myślę, że kondycję włosów można też poprawić poprzez masaż (choć jeszcze nie próbowałam ):
POBUDZAJĄCY MASAŻ GŁOWY

Sprawia, że skóra głowy staje się lepiej odżywiona i dotleniona możesz go wykonywać podczas mycia włosów lub nakładania serum.

Zmniejszenie dopływu krwi do korzeni włosów pozbawia je składników odżywczych. Stają się więc słabe i matowe. Masaż głowy pobudza krążenie krwi, wzmacnia korzenie włosów i poprawia wygląd czupryny. Przy okazji pomaga się odprężyć i poprawia samopoczucie.

Najlepszym momentem na masaż jest albo mycie włosów, albo wcieranie w skórę głowy wzmacniającego serum.

1. Ułóż obie dłonie na głowie i rozstaw szeroko palce powoli przesuwaj nimi po włosach, tak jakbyś chciała zagrabić czuprynę poświęć na to kilka minut.

2. Naciskaj mocno czaszkę w różnych miejscach opuszkami palców zataczaj palcami małe kółeczka poszukaj wrażliwych lub napiętych punktów na skórze głowy i postaraj się je rozmasować.

3. Wymasuj dokładnie głowę całymi dłońmi postaraj się dość mocno uciskać boki głowy zataczaj palcami duże koła.

4. Przeczesz włosy dłonią chwytaj pojedyncze kosmyki i lekko je ciągnij w ten sposób wzmocnisz i dotlenisz cebulki włosowe.

5. Uciśnij punkt na czaszce znajdujący się na przecięciu linii nosa i linii łączącej uszy (znajdziesz go rysując palcem obie linie) masowanie tego miejsca pobudza umysł, poprawia koncentrację i podnosi ciśnienie krwi w organizmie.

6. Połóż obie dłonie na głowie i rozstaw palce delikatnie oklepuj skórę głowy opuszkami palców w ten sposób poprawiasz krążenie krwi w skórze głowy.
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Włosy

Post autor: biolga »

Przypomniałam sobie, że sprawdzony przez pokolenia umnie w rodzinie sposób na porost włosów i ogólne odżywienie (także brwi i rzęs) to olejek rycynowy zmieszany z żółtkiem.

A tu znalazłam w internecie:
Tonik z rzepy wzmacnia wypadające włosy
Dorodne warzywo zetrzeć na tarce o drobnych oczkach. Odcisnąć sok i wetrzeć go w skórę głowy, najlepiej na pół godziny przed myciem. Pomoże na wypadanie włosów.


[ Dodano: Pon Sie 06, 2007 22:28 ]
Czarna rzepa zesztą wsławiła się swoim działaniem, nieciekawie to wygląda, ale. uroda wymaga poświęceń

[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 12:09 ]
Przedstawaim również poradę z 1751 r. przedstawioną w najnowszym numerze WiŻ:
spaliwszy pszczół kilkanaście, zmieszać proch z gnojem myszy polnej i skropić różowym olejkiem prędko urosną włosy [.]


[ Dodano: Wto Sie 07, 2007 12:10 ]
Awatar użytkownika
dziewanna
Posty: 224
Rejestracja: 19 maja 2007, o 09:32

Re: Włosy

Post autor: dziewanna »

Moi dziadkowie odcinali mi wlosy pod chlopaka (babcia nie chciala sie bawic w zaplatywanie warkoczykow), aby przyspieszyc ich odrastanie moja babcia przyrzadzala wywary z lubczyka ogrodowego (tylko uwaga, jezeli to bedzie kapiel to sprzyja porostowi wlosow wszedzie ).

Jezeli wlosy sa ciemne mozna je wzmocnic farbujac henną, henna wzmacnia wlos, daje efekt odzywczy nie zmieniajac koloru wlasciwie (czysta henna na ok 10min). Sprawdzone na wlasnych.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Włosy

Post autor: Vinci »

MOzna oddac tutaj sposób Violetty Villas, mianwicie mycie włosów w nafcie]. Jeśłi sobie przywołać obraz tej piosenkarki, pewnie to działa.
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Włosy

Post autor: Iwus »

Vinci pisze:mycie włosów w nafcie
Robiłam tak kilkakrotnie i stan włosów się poprawił,trzeba tylko dobrze spłukać bo ja po pierwszym użyciu wyglądałam tak jakbym miała mokre włosy.
W aptece możan kupić naftę kosmatycznż za ok 4 zł,wetrzeć we włosy po umyciu i dobrze spłukać.
Lidia

Re: Włosy

Post autor: Lidia »

Moja ciotka ma problem z wypadaniem włosów. Tylko na czubku głowy. Genetycznie tak jej siostra ma i mama. Ale poszła do lekarza, bo stosowała kuracje nie z tej ziemi i zero efektow. Okazało się, ze ma silną depresje. A ona twierdzi ze nigdy nie podejrzewała takiej przyczyny.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości