Wojskowo-lekarski (cywil) - fakty i mity.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Jedrolini
Posty: 15
Rejestracja: 8 mar 2011, o 21:44

Wojskowo-lekarski (cywil) - fakty i mity.

Post autor: Jedrolini »

Zastrzegam, że temat ten założyłem ze względu na chaotycznie zebrane na tym forum informację, a o ich aktualności już nie wspominając. W niektórych tematach pod pojęciem woj-lek mieszczą się odpowiedzi dotyczącego tylko limitu MON. Na niektóre z poniższych pytań odpowiedzi wydaje mnie się, że znam… Jednak kto pyta, ten nie błądzi, a zebranie wszystkich pytań w jednym wątku zdecydowanie zwiększy czytelność forum. Zanim zaczną się tyrady „to już było na forum, poszukaj” pragnę ponownie podkreślić, że zależy mi na zebraniu odpowiedzi na moje i często powtarzające się pytania w jednym wątku. Sam zostałem przyjęty na kierunek lekarski (cywil) na wydziale wojskowo-lekarskim i zrozpaczony stwierdziłem, że wiem więcej niż Biuro Rekrutacji…
Wszystkie zadane pytania dotyczą kierunku lekarskiego na wydziale wojskowo-lekarskim (cywil).
Błagam… Błagam, aby w tym wątku nie znalazły się pytania typu „mam 327 punktów… jak myślicie jest szansa?”
1. Studiowanie na woj.-leku różni się od zwykłego lekarskiego tylko kilkoma przedmiotami, które są nie do uwalenia? Jakie to przedmioty?
2. Woj.-lek (cywil) ma wybór sekcji w ramach wychowania fizycznego, zaś woj.-lek (MON) nie? Chodzi tu oczywiście o osławiony basen.
3. Czy to prawda, że cywil na woj.-leku orze pod górę, gdy MON’owiec ma lżej? Słowem z tego co czytałem wykładowcom brakuje dobrej woli co do cywila i zwykłe koło potrafią zamienić w wieczność.
4. Czy ukończywszy woj.-lek (cywil) może liczyć na jakieś lepsze traktowanie przy ubieganiu się o pracę w cywilu i jak to wygląda w przypadku wojska?
5. Jak wyglądają relację między cywilami, a MON’owcami? Uczucie wyższości ktoś ma, czy coś? Jak to się ma między woj.-lekiem, a lekarskim?
6. Jak ma się LEP na woj.-leku do LEP’u zwykłego lekarskiego? Są jakieś dane, które dotyczą obu wydziałów? Jak się to ma między cywilami, a MON’owcami? Ja znalazłem tylko takie dane dotyczące uniwersytetów.
7. Zajęcia woj.-leku odbywają się w zupełnie innym miejscu niż lekarskiego? Gdzie oba wydziały mają ze sobą styczność?
8. Przy studiowaniu na woj.-leku preferowanym osiedlem jest Polesie? Wiem, że to pytanie rzeka. Chodzi o to czy zajęcia są prowadzone tam, czy głównie na Śródmieściu?
9. Czy istnieje możliwość przejścia z woj.-leku cywilnego do MON’owskiego w trakcie studiów, albo przed rozpoczęciem roku?
10. Jaka jest sytuacja woj.-lekarza po studiach chcącego rozpocząć pracę w wojsku jako żołnierz? Czy wydział zapewnia mu jakiś plus?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości