WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Forum o zwierzętach domowych. Psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki
Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Re: WOLONTARIAT W OGRODZIE ZOOLOGICZNYM

Post autor: badger » 5 sie 2008, o 16:09

Pablo, czy w Starym Zoo nadal potrzebują wolontariuszy? Jeśli tak to ja jestem chętny od października :)

cahala

Post autor: cahala » 5 sie 2008, o 17:27

badger pisze:Pablo, czy w Starym Zoo nadal potrzebują wolontariuszy? Jeśli tak to ja jestem chętny od października :)

ja teŻ bym chciała :) ale tak raczej dorywczo bo pracy będzie w tym semestrze duuuuŻo.

Awatar użytkownika
Pablo
Moderator w spoczynku

Post autor: Pablo » 5 sie 2008, o 18:21

badger pisze:Pablo, czy w Starym Zoo nadal potrzebują wolontariuszy? Jeśli tak to ja jestem chętny od października :)

Tam zawsze potrzebują wolontariuszy :) w jeden dzień zostaje się nim ^^. Tylko musisz sobie wybrać dział na jakim chcesz być.

cahala

Post autor: cahala » 5 sie 2008, o 18:23

A czy jest jakaś określona liczba godzin do wyrobienia? Bo pewnie jak w większości miejsc podpisuje się tzw. umowę o wolontariat? Czy moŻna np. przychodzić tylko 2-3 razy w tygodniu po godzince, dwie?

Awatar użytkownika
Pablo
Moderator w spoczynku

Post autor: Pablo » 5 sie 2008, o 18:29

A czy jest jakaś określona liczba godzin do wyrobienia? Bo pewnie jak w większości miejsc podpisuje się tzw. umowę o wolontariat? Czy można np. przychodzić tylko 2-3 razy w tygodniu po godzince, dwie?

Ależ oczywiście, to wolontariusze wybiera sobie godziny i dni ;).

cahala

Post autor: cahala » 5 sie 2008, o 18:37

super :) pewnie się zgłoszę w odpowiednie miejsce w pierwszych dniach października! :yahoo:

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Post autor: badger » 6 sie 2008, o 10:27

Ja też chcę :-D a jakie są działy? Słyszałem tylko o akwarystycznym, terrarystycznym i widziałem przez płot że jakieś kopytne też macie :)

Awatar użytkownika
Pablo
Moderator w spoczynku

Post autor: Pablo » 6 sie 2008, o 15:31

badger pisze:a jakie są działy?

W starym zoo to akwa-terra razem połączone i gospodarcze tz. kozy, barany, osły ect. :P.

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Post autor: badger » 6 sie 2008, o 15:38

A w którym ma się najwięcej bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami? Co polecasz?

Awatar użytkownika
Pablo
Moderator w spoczynku

Post autor: Pablo » 6 sie 2008, o 15:42

A w którym ma się najwięcej bezpośredniego kontaktu ze zwierzętami? Co polecasz?

To już różnie, ja jestem od 3 lat na akwa-terra ale większość przesiaduje na akwa rybki, żabki :).
To już zależy od Ciebie co wolisz, będą na gospodarcze czy inaczej zwane dydaktyczne masz karmienie, czyszczenie np. osła ;p. Jak dobrze zagadasz to możesz również ptaki.

Teoretycznie możesz być wszędzie tz. ja jestem tam gdzie mogę się przydać, raz na terra, później gospodarcze ect.

Ale najwięcej pracy jest akwa-terra :) tam zawsze coś się znajdzie a pracownicy są w porządku:)

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Post autor: badger » 6 sie 2008, o 18:40

Dzięki za informacje :) Na początku października albo już we wrześniu się tam pojawię

Laubfrosch

Post autor: Laubfrosch » 7 sie 2008, o 20:05

Mam pytanie, możę ktoś wie, czy w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym przyjmują do wolontariatu osoby poniżej 18 lat ? Chciałabym bardzo pomagać zwierzętą, ale mam ten problem że nie nadaje się jako wolontariat do schroniska, bo widząc te wszystkie zwierzęta wzięłabym je chyba do domu ;) Więc szukam czegoś innego, jak np. ogród zoologiczny.

Awatar użytkownika
Pablo
Moderator w spoczynku

Post autor: Pablo » 7 sie 2008, o 20:09

Laubfrosch pisze:Mam pytanie, możę ktoś wie, czy w Warszawskim Ogrodzie Zoologicznym przyjmują do wolontariatu osoby poniżej 18 lat ?

Nie wiem jak jest w Warszawie, ale chyba tak jak w Poznaniu. Ja dostałem w wieku 16 lat ale musiała być pisemna zgoda rodziców, że wyrażają zgodę by ich syn mógł być wolontariuszem w zoo.

Najlepiej przejdź się do zoo i spytaj się z pierwszej ręki lub zadzwoń.

ODPOWIEDZ