Wolontariat w zoo w Chorzowie

Dyskusje o zwierzętach domowych jak psy, koty, gryzonie, rybki, szynszyle i tchórzofretki ale również ptaki, gady i płazy.
Sysunia
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 14:54

Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Sysunia »

Witam! Właściwie to nie wiem gdzie to napisać to może tu , a więc moją przyszłość wiąże ze zwierzakami, planuje jakies studia w tym kierunku(ale nie mam pojęcia jakie ), no i pomyślałam że przydałyby się jakieś praktyki lub większy kontakt czy coś bo mój zwierzyniec to troche za mało. Zatam mam pytanie, czy ktos z was pracuje albo jest wolontariuszem w zoo w Chorzowie? czy orientujecie się czy sa jakieś wymgania, czy wogule jest ograniczona ilośc miejsc, co się robi jako wolontariusz, w jakich godzinach, i ewentualnie czy znacie jakiś nr kontaktowy żeby zadzwonić i się zapytać, za nawet najmniejszą informacje będę bardzo wdzięczna . Pozdrawiam

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 17:12 ]
Zapomniałam dopisać, mam 17lat (no własnie czy są jakieś ograniczenia wiekowe?) i interesuje mnie wolontariat w wakacje
Norbi
Posty: 232
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:05

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Norbi »

co prawda ja nie jestem wolontariuszem w zoo chorzowskim, ale w warszawskim ale coś chyba powiedzieć na ten temat mogę.
Co do zasad przyjmowania, to trzeba:
mieć ukończone 16lat.,
złożyć do dyrektora zoo oficjalne podanie, załączyć zgodę opiekunów, a także orzeczenie lekarskie że się nadajesz do zwierząt, pyłu itd.<głownie pod kontem alergii, piszesz tam też w jakich godzinach możesz, kiedy.

a co robisz?.to już zależy odpryncypała". U mnie p.Jadwiga Korczak jest super<może też dlatego że jestem najmłodszy, zwłaszcza że nie do końca legalnie. Najczęściej takimchrztem bojowym jest jakieś mycie cholernie zabrudzonego terrarium czy coś w tym stylu. Wszystko zależy od tego jaki profil wybierzesz.
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Pablo »

Ja jestem wolontariuszem w poznaniu, hmm z tego co wiem to wymagania się od 17 lat i do tego pozwolenie rodziców (tak jest w poznaniu). W poznaniu wystarczy przyjść do osoby odpowiedzialne o tego i już tego samego dnia można być wolontariuszem .

Co do godzin? to zależy od wolontariusza, ja tylko mówię że będę np. w soboty od 10 do 14 i tak siedzie dłużej . Mi mówiono że będę czyścił szyby ect. ok wiadomo na początku to się robiło, ale gdy już przychodzisz dłużej to dostaje się bardziej konkretne zadnia ), no oczywiście wszystko zgodne z zasadami bezpieczeństwa. No i zależy jaki dział wybierzesz i jacy są pracownicy mi akurat trafili się wspaniałe osoby : )

Pozdrawiam : D
Sysunia
Posty: 2
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 14:54

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Sysunia »

Dzięki za odpowiedzi , Pablo piszesz że teraz dostajesz bardziej konkterne zadania, czyli co np? Że na poczatku bede czyściła różne świństwa to wiem tego sie nie boje , ale czy jest możliwy jakiś kontakt ze zwierzętami? bo na tym mi najbardziej zależy, wiem że do tygrysa mnie nigdy nie wpuszczą:P ale niewiem konie, mini zoo ewentualnie moze jakies większe nie szkodliwe zwierzeta. Jeśli chodzi o wolontariat to wiem ze podstawą jest sprzatanie ale jesli ogranicza się to tylko do tego to niestety bez sensu, sprzątania to ja mam dużo z moim zwierzyńcem , aha jeszcze jedno, czyli moge zdeklarować że np chce pracować przy ssakach a nie przy gadach? i oni to uwzględnią?
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Pablo »

Sysunia pisze:Pablo piszesz że teraz dostajesz bardziej konkterne zadania, czyli co np?
Ja już chodzę tam rok czyli zajmuje się tym co prawie normlny pracownik, oczywiście nie wpuszczą mnie do waranów z komodo : ) a szkoda (choć raz tam już byłem: D)
Sysunia pisze:aha jeszcze jedno, czyli moge zdeklarować że np chce pracować przy ssakach a nie przy gadach? i oni to uwzględnią?
Ja z początku miałem być na gadach i oni to uzwględni ale teraz jestem wszędzie gdzie potrzebne są ręce do pracy : )
Nicetigger
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2009, o 18:27

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Nicetigger »

Sysunia,
Co z Twoim wolontariatem? Bo ja w tym roku wpadłam na ten sam pomysł co ty tylko że ja mam obecnie 16 lat) Czy możesz mi ewentualnie podac jakieś wskazówki czy coś bo ja wszędzie szukałam ale nic nie znalazłam o wolontariacie w Chorzowskim ZOO. Pozdrawiam)
Darkmessiahh
Posty: 25
Rejestracja: 20 sie 2009, o 11:41

Re: Wolontariat w zoo w Chorzowie

Post autor: Darkmessiahh »

Witam:)
Napisałem już posta pod tematem o wolontariacie w ZOO, ale temat ten jest tak głęboko zagrzebany, że chyba mało kto tam zagląda:) Czy ma ktoś jakieś informacje o wolontariacie w ZOO w Opolu? Panie w kadrach, które rzekomo mają się tym zajmować mówią tylko: Niech Pan zadzwoni w następnym tygodniu". Prawie miesiąc temu powiedziała mi Pani, że mam zadzwonić po 4 września. Na pewno zadzwonię:) Lecz jeżeli ktoś ma jakiekolwiek informacje o wolontariacie w opolskim ogrodzie zoologicznym byłbym bardzo wdzięczny. Dzięki za odpowiedź:)

Podrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości