Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Margerit, czytam, że zmierzamy w podobnym kierunku.

Sapiens
Posty: 109
Rejestracja: 6 lut 2014, o 11:31

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Sapiens »

Gratuluję wszystkim wysokich wyników!

Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Wam 2 pkt w dół, mi aż 4. bez komentarza :-x , właśnie już teraz rozumiem, jaki wpływ na maturze ma to, na jakiego egzaminatora się trafi, ja chyba na kogoś surowego trafiłam bo było ok wg klucza, jeżeli chodzi o moje odpowiedzi, chyba powinnam powiedzieć mojej nauczycielce, żeby mi surowiej oceniała sprawdziany, bo na finale nie chcę powtórki czegoś takiego Bardzo jestem też zła na terminy olimpiad OWE i OB w jednym dniu. jak tak można? Chciałam ogólnie wszystkim pogratulować, bo widziałam mnóstwo wysokich wyników na liście i nie przejmujcie się, że Wam zabrakło. mi w tamtym roku też i to była tak głupia sytuacja, że jak sobie przypomnę, to aż płakać mi się chce. Ja się załamałam ale Wy tego nie róbcie, bo ja dopiero teraz zrozumiałam swój błąd. Gratuluję Finalistom i życzę konkurencji powodzenia jednocześnie pytam czy ktoś z tu obecnych był już na finale i chce mi opowiedzieć jak to wygląda? Macie dużo książek z podanej literatury? Ja mam trochę ale niestety mniejszość a mam zamiar się przyłożyć, ktoś ma dostęp w pdf do książek z literatury? W związku z częścią praktyczną przydałaby się też dobra anatomia zwierząt i roślin. Ja w szkole nawet za dobrych mikroskopów nie mam także trochę lipa
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Proponuję zadzwonić do najbliższego uniwersytetu oraz biblioteki uniwersyteckiej i miejskiej. Można zarówno zdobyć ciekawą literaturę, jak poznać życzliwe osoby. Rekomendacje oparte na własnym doświadczeniu, chociaż z tego doświadczenia zabrakło trzech punktów do finału. XD

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Wiecie czy w tym roku jest coś takiego jak tytuł laureata etapu okręgowego?

Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Hm. Czy to nie oznacza uczestnika etapu ogólnopolskiego?

Margeritaaa
Posty: 49
Rejestracja: 23 wrz 2016, o 14:49

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Margeritaaa »

Thisfer, nie. W zeszłym roku do 200 miejsca był taki tytuł.

Ernestoo
Posty: 222
Rejestracja: 20 lip 2013, o 10:45

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Ernestoo »

W tym roku może być tak jak mówi Thunder, w końcu prawie połowa osób z etapu centralnego nie zostanie finalistami, więc należy się im jakiś tytuł. Rok temu było o tym w regulaminie, w tym roku nie, więc nie ma co liczyć, że będzie tak samo jak w dawnych latach.

Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Witam coś tu cicho, chyba wszyscy poszli się uczyć. Tak na szybko 2 pytanka:
1. Startuje ktoś może w konkursie Brain Bee? Czego się na tym spodziewać? Jaki mniej więcej jest zakres, bo pytania wydają się dość zaawansowane?
2. Czy bierzecie na obronę pracy jakieś materiały, dodatkowe wyniki, zielniki, zbiory etc.? Mam zasuszone rośliny, liście i nasiona ale trochę się zagalopowałam i zasuszyłam na A3, żeby lepiej przedstawić ich pokrój. Zastanawiam się czy je brać. Ogólnie jak tam Wam idzie nauka i jak ma się sytuacja z warsztatami?

adenina198
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2017, o 20:43

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: adenina198 »

Jak idą przygotowania?
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Źleeeee nie mam na nic czasu. Ale ostatnio się wzięłam za naukę, mam tyle rzeczy do zrobienia, że się nie wyrabiam.

adenina198
Posty: 3
Rejestracja: 23 lut 2017, o 20:43

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: adenina198 »

stawiacie na teorię, obronę pracy czy etap praktyczny? Z jakich książek uczycie się do testu, a jak przygotowujecie się do praktyk?
Szalona Biolożka
Posty: 52
Rejestracja: 25 maja 2016, o 18:23

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Szalona Biolożka »

Stawiam na obronę pracy, bo zrobiłam ją z wyjątkową pasją i mam zamiar kontynuować badania w tym roku sama dla siebie. W sumie to chyba postawię na botanikę, nie wykluczając oczywiście innych działów. Test pewnie będzie dziwny - należy spodziewać się wszystkiego. Biolożka załatwia nam warsztaty ale kiedy one będą - nie wiem, i podejrzewam, że skończy się na jednym wyjeździe na uniwersytet. Moi nauczyciele w tej chwili oszaleli i jeżeli nie dadzą mi spokoju, to chyba pójdę do dyrektora osobiście. Moja wychowawczyni uczy mnie biologii i miała coś z tym zrobić ale ogólnie to jest jakiś koszmar - żałuję wyboru szkoły, chociaż mam dość dobry poziom z biologii

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość