Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Forum dla uczniów przygotowujących się do olimpiady biologicznej. Zadania, testy, przykładowe prace badawcze. Wymiana informacji i wiedzy biologicznej.
Kasiexx
Posty: 9
Rejestracja: 12 cze 2016, o 21:14

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Kasiexx »

WAŻNE!
Powstała inicjatywa, w której chodzi o wysłanie listów i e-maili do KGOB w sprawie organizacji zawodów centralnych. Pomysłodawcą jest pani Ludmiła Smęt-Dudziak, która pisze:
Drodzy uczniowie i nauczyciele, wysyłam wzór pisma na odwołanie od wyników 46 Olimpiady Biologicznej. Dotyczy ono organizacji i przebiegu Olimpiady. Zażalenie dotyczące obrony pracy, każdy niech napisze sobie indywidualnie, ale wyśle w tym samym mailu. Przesyłam adresy mailowe i pocztowe, ponieważ pisma zażaleniowe należy wysłać drogą pocztową i mailową. Należy to zrobić jak najszybciej bo na odwołanie jest tylko 5 dni.
Mam nadzieję, że coś wskóramy, ale chyba tylko wtedy, gdy jak największa liczba uczestników złoży odwołania. Jeśli więc macie kontakty z innymi okręgami, to bardzo proszę prześlijcie do nich powyższe informacje. Ja zawiadomiłam wszystkich uczniów z Podkarpacia i Małopolski oraz jednego ucznia z Bytomia. Powiadomiłam również siostrę z Kielc oraz nauczycielkę z Zamościa. Do innych nie mam kontaktu.
Serdecznie pozdrawiam Ludmiła Smęt-Dudziak"
Bardzo proszę, szczególnie w imieniu tych, którym zabrakło bardzo niewiele, o rozesłanie wiadomości do innych i wysłanie e-maila oraz listu na adres komitetu OB. Załączam schemat wiadomości (oczywiście można go zmienić wg upodobań jak i dodać coś od siebie) oraz adresy wszystkich firm i ministerstwa, jakby ktoś miał czas także i do nich co nieco podesłać (szczególnie do ministerstwa!). Mamy czas do piątku. W kupie siła, pokażmy co potrafimy
Załączniki
Adresy.docx
Adresy
(23.47 KiB) Pobrany 108 razy
pismo-zazalenie-26.04.2017-cz.II-wersja-koncowa-2.doc
Pismo (schemat)
(42 KiB) Pobrany 173 razy
Thisfer
Posty: 107
Rejestracja: 31 paź 2016, o 07:32

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Thisfer »

Myślę, że można wspomnieć w zażaleniu o organizowaniu w tym samym dniu OWE i OB.

Heltzpelt
Posty: 12
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 21:01

Re: Wspólne przygotowania i rozmowy OB 2016/17 :D

Post autor: Heltzpelt »

Kasiexx pisze:WAŻNE!
Powstała inicjatywa, w której chodzi o wysłanie listów i e-maili do KGOB w sprawie organizacji zawodów centralnych. Pomysłodawcą jest pani Ludmiła Smęt-Dudziak, która pisze:
Drodzy uczniowie i nauczyciele, wysyłam wzór pisma na odwołanie od wyników 46 Olimpiady Biologicznej. Dotyczy ono organizacji i przebiegu Olimpiady. Zażalenie dotyczące obrony pracy, każdy niech napisze sobie indywidualnie, ale wyśle w tym samym mailu. Przesyłam adresy mailowe i pocztowe, ponieważ pisma zażaleniowe należy wysłać drogą pocztową i mailową. Należy to zrobić jak najszybciej bo na odwołanie jest tylko 5 dni.
Mam nadzieję, że coś wskóramy, ale chyba tylko wtedy, gdy jak największa liczba uczestników złoży odwołania. Jeśli więc macie kontakty z innymi okręgami, to bardzo proszę prześlijcie do nich powyższe informacje. Ja zawiadomiłam wszystkich uczniów z Podkarpacia i Małopolski oraz jednego ucznia z Bytomia. Powiadomiłam również siostrę z Kielc oraz nauczycielkę z Zamościa. Do innych nie mam kontaktu.
Serdecznie pozdrawiam Ludmiła Smęt-Dudziak"
Bardzo proszę, szczególnie w imieniu tych, którym zabrakło bardzo niewiele, o rozesłanie wiadomości do innych i wysłanie e-maila oraz listu na adres komitetu OB. Załączam schemat wiadomości (oczywiście można go zmienić wg upodobań jak i dodać coś od siebie) oraz adresy wszystkich firm i ministerstwa, jakby ktoś miał czas także i do nich co nieco podesłać (szczególnie do ministerstwa!). Mamy czas do piątku. W kupie siła, pokażmy co potrafimy
Mój Boże, szanowni państwo, jeżeli pragniecie składać odwołanie i być traktowanymi jako poważni ludzie, proponuję aby waszym dokumentem zajął się polonista. I informatyk. A potem zastanówcie się, które z waszych argumentów są rzeczowe. Że też nie wstyd udostępniać coś takiego w internecie podpisane swoim nazwiskiem.
Szanowni państwo, o ile mnie pamięć nie myli, to każdy z uczestników podpisywał ankietę przed zawodami. Oznacza to, że przyjął oraz zaakceptował regulamin Olimpiady Biologicznej. Dlaczego dla państwa tak wielkim zdziwieniem jest, że 60 osób otrzymało tytuł finalisty, kiedy od września taki zapis widniał w regulaminie? Jeżeli państwu nie odpowiadała ta zasada, należało nie przystępować do olimpiady lub protestować, kiedy był ku temu czas. Rozumiem, że każdy chciałby wygrać, ale proponuję się pogodzić z porażką. I tak pokonaliście państwo przeważające grono uczniów i jest to pewnego rodzaju sukces. Większość z państwa jest prawdopodobnie maturzystami, proponuję zachować się jak dorośli ludzie i zaprzestać żenujących protestów. Jakie znaczenie ma dla przebiegu zawodów, czy otrzymaliście państwo ciepły czy zimny posiłek? Czy naprawdę uważają państwo to za kluczową kwestię? Jeżeli jest to dla państwa tak oburzające, to proponuję przeznaczyć odpowiednią kwotę swojego budżetu na poczet sponsoringu następnej edycji olimpiady. Może przy dopływie dodatkowej gotówki komitet będzie miał środki na załatwianie tak drugorzędnych kwestii.
Odnośnie niesprawiedliwości w pracowni biochemicznej, pragnę zauważyć, że to również widniało w regulaminie na długi czas przed zawodami. Proszę, zwróćcie państwo uwagę na swoją hipokryzję - gdyby udało się państwu zdobyć wymarzony tytuł finalisty (tudzież laureata) jestem przekonany, iż nie byłoby mowy o niesprawiedliwości! W gruncie rzeczy chodzi państwu o korzyć osobistą, nie zaś o sprawiedliwość samą w sobie. Kiedy opublikowano regulamin, nikt nie wystosował odpowiedniego protestu. Interesuje to państwo tylko dlatego, gdyż potrzebujecie osiągnięcia. W obronie samego zamysłu pracowni biochemicznej pragnę zauważyć, że olimpiada ma za zadanie wyłonić uczestników na olimpiadę międzynarodową, którzy będą reprezentować cały kraj. Ktoś z państwa pewnie rozsądnie zauważyłby, iż przed olimpiadą międzynarodową przeprowadzane są warsztaty przygotowawcze. Jednakże same warsztaty nie wystarczą, jeżeli w gronie osób wytypowanych do olimpiady międzynarodowej znajdą się osoby bez predyspozycji do sprawnej pracy laboratoryjnej. Dlatego ważne jest, aby już na zawodach centralnych sprawdzać tę kompetencję i wyłonić osoby, które najgodniej będą reprezentowały nasz kraj. Sam test wiedzy nie wystarcza, co potwierdzają wyniki reprezentacji polskiej w latach poprzednich. Bardzo lekkomyślnie odwołują się państwo do olimpiad z innych dziedzin. Chciałbym jedynie zauważyć, że na dwóch pozostałych olimpiadach z przedmiotów przyrodniczych (chemiczna, wspomniana przez państwo fizyczna) uczestnicy już od drugiego, okręgowego etapu wykonują skomplikowane doświadczenia z zakresu przedmiotu, które decydują o przejściu do dalszego etapu.
Odwołują się państwo także do olimpiady z fizyki, iż w tamtej olimpiadzie wszyscy uczestnicy etapu centralnego zostają finalistami. Czy pofatygował się ktoś z państwa, ilu konkretnie uczestników owymi finalistami zostało? W tym roku było to nie więcej niż 73 uczestników, a podpowiem państwu, że jest to sytuacja nietypowa - zazwyczaj nagrodzonych w tej olimpiadzie zostawało 50-60 uczestników. Myślę, że Olimpiada Biologiczna także mogłaby sobie na to pozwolić, gdyby do III etapu zakwalifikowano mniej uczestników. Jednakże, OB postawiło na inną strategię przesiewu najlepszych, dając państwu wykazać się jeszcze raz. Ilu z państwa, teraz tak głośno krzyczących o niesprawiedliwości, miałoby okazję chociaż spróbować sił finale olimpiady, gdyby próg ustawiono na około 60 osobie? Proponuję zastanowić się nad stosownością państwa protestów i skupić się na przygotowaniach do matury, gdyż w kwestii formalnej wszystko jest bardzo precyzyjne i komitet nie może przyznać państwu więcej tytułów finalisty. Olimpiada, która powinna służyć rozwijaniu swoich pasji, staje się areną dla żądnych osiągnięć uczniów. Z pewnością z tytułem finalisty czy bez - państwa pasja biologiczna nie zmaleje.
Pozdrawiam gorąco - niezależny obserwator. Zapraszam do polemiki.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości