Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: beznazwy »

Macie jakieś doświadczenie z tego typu środkami? Albo wyrobioną opinię? Podzielilibyście się? Np. taki piracetam - w USA podobno (wg. wiki) suplement diety. Po środkach typu lecytyna sojowa - szukałem jakichś wiarygodnych badań - raczej dużo się spodziewać nie można. Miłorząb to oczywiście kompletna ściema.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Lucyfer »

Skuteczność nootropów nie jest udowodniona, więc branie ich równie dobrze może oznaczać wywalanie kasy w błoto.

Używałem. Czy było warto? Hmmm. mature dobrze napisałem ale czy to jakiś dowód/zasługa? Mi pozwoliły wyjść na 0". Wygodne rozwiązanie wezme tabletkę ona za mnie zrobi wszystko"
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: beznazwy »

Ale ja mówię o poważnych farmaceutykach - np. piracetam. Działanie zdecydowanie jest.

"Wezmę tabletkę ona za mnie zrobi wszystko - nie podchodzę do tego tak - istnieje granica rozwoju jakiego można dokonać tylko dzięki swojej pracowitości.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Lucyfer »

Żaden to poważny farmaceutyk. Te których działanie jest udowodnione są na receptę.

Myślę że lepiej poczytać o technikach skupiania/medytacji niż pchać pieniądze racetamy których działanie zwiększające możliwości poznawcze jest nieudowodnione.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: beznazwy »

Piracetam w Polsce jest na receptę.
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Lucyfer »

U południowych sąsiadów już nie
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: beznazwy »

Co dokładnie używałeś?
Lucyfer
Posty: 636
Rejestracja: 8 sty 2012, o 15:27

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Lucyfer »

Bloga nie prowadzę
chaosik
Posty: 87
Rejestracja: 5 wrz 2012, o 12:48

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: chaosik »

Piracetam przepisano mi kiedyś z powodu zawrotów głowy. Wg mnie wyraźnie łatwiej mi wtedy się uczyło, czułam taką jasność umysłu", byłam mniej zmęczona. Nie wydaje mi się żeby to była autosugestia, bo początkowo w ogóle nie interesowałam się działaniem tego leku i uważałam że ma on działac na zawroty głowy i tyle.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Padre Morf »

Skuteczność nootropów nie jest udowodniona, więc branie ich równie dobrze może oznaczać wywalanie kasy w błoto.

Piracetam ma udowodnione działanie - w dawce 12g iv u pacjentów z ubytkami w świeżym udarze mózgu.
Tetos
Posty: 2
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 08:57

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Tetos »

Działa, działa, z doświadczenia wiem że szczególnie zauważalne u osób nadużywających alkoholu, jest takich kilku wśród mojej klienteli i twierdzą że nastąpiła znaczna poprawa.
Tylko ja dostarczam produkty wysokiej jakości, dobrej jakości zamienk Polpharmy ew. Biofarm.
Memotropil (Polpharmy) jest też w wersji iv. Mniemam że proces technologiczny w przypadku produkcji piracetamu który służy również do produkcji leku w amp. iv. musi być najwyższej jakości, a finalny produkt czysty.
Produktu naszych południowych sąsiadów nie cieszą się dobrą opinią u konsumentów jak również specjalistów, konsultowałem z jednym który podawał piracetam AL (aliud pharama) [specjalizacja: tanie zamienniki] osobie starszej bez efektów, efekt zaobserwował stosując lek właściwy:
Nootrpil (pod tą nazwą kryje się pierwszy zsyntetyzowany piracetam do użytku medycznego, wyprodukowany przez Belgijską UCB Pharma) dalsza droga piracetamu to zamienniki mniej lub bardziej udane zawsze tańsze.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: Medycyna Lwów »

nie działa, jest wiele badań (a nie doświadczeń osobistych) - skuteczność jak placebo, w udarze też są wątpliwości, bo to co wspomniał Morf było badaniem nie dokończa prawidłowym metodologicznie. Lekarze dają na otępienie, bo nie ma co innego dać i tyle. W udarach znacznie ważniejsze jest odpowiednie leczenie p/zakrzepowe, płynoterapia, kontrola ciśnienia i podstawowych parametrów krwi, stad w wielu renomowanych klinikach neurologii (choćby w CSK na Banacha) się go w ogóle nie stosuje,a wyniki w udarach maja jedne z lepszych w Polsce, czym się chwalą.
A branie nootropów przez studentów czy uczniów licząc że wyleczą ich z lenistwa jest po prostu farsą.
beznazwy
Posty: 252
Rejestracja: 24 gru 2009, o 08:34

Re: Wspomaganie swojego mózgu - nootropy.

Post autor: beznazwy »

Tą reklamę w trosce o młodzież możemy trochę ukrócić.

Np. to:

Kod: Zaznacz cały

webmedcentral.com/article_view/3129
Najwięcej jest badań m. in. na dzieciach z dysleksją, gdzie są widoczne zmiany.

Wydaje mi się, że ten brak działania nie jest tak całkowicie udowodniony.

To co Padre Morf powie lekarz - są jakieś skuteczne środki farmakologiczne?
Ostatnio zmieniony 18 wrz 2012, o 21:00 przez beznazwy, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości