WUM czy Wrocław

forum medyczne dla studentów i lekarzy, poruszający problemy stażu, specjalizacji oraz pracy w szpitalu, przychodni i na prywatnej praktyce
Łagiewka

WUM czy Wrocław

Post autor: Łagiewka » 7 lip 2018, o 23:35

Pomoże ktoś 🤷‍♀️🤷‍♀️Nie mam pojęcia czy wybrać studiowanie kierunku lekarskiego w Warszawie czy we Wrocławiu? O Warszawie slyszałam wiecej złych opinii niż o Wrocławiu. Czy ktoś obiektywny, studiujący na którejś z tych uczelni pomógłby mi i opowiedział jak rzeczywiście jest na danym uniwersytecie. Będę ogromnie wdzięczna :-D

kliop

Re: WUM czy Wrocław

Post autor: kliop » 8 lip 2018, o 10:14

Wrocław. Jest spoko :) Trzeba się uczyć (chyba jak w każdym mieście na lekarskim), ale jest czas na piwo wieczorem i jakąś imprezę. Osobiście nie zdarzyło mi się przez 4 lata zarwać nocy, więc da radę przygotować się ucząc tylko w dzień. Jak tam z niezdaniem anatomii i innych przedmiotów z lat I i II, to Ci nie powiem, bo się trochę pozmieniało. Natomiast na latach III i IV się zdaje (może tylko z farmakologii i genetyki jest do po 30 warunków). Na lata V i VI dopiero idę. Poziom ćwiczeń w szóstkach w szpitalu różny (czasem super, czasem prowadzący się spóźnia godzinę albo niewiele robimy, generalnie może być). Atmosfera na roku będzie zależeć od ludzi :) Samo miasto pod kątem towarzyskim i rozrywkowym wspaniałe :D Generalnie umed raczej polecam i wybrałbym Wrocław jeszcze raz 8-)

Łagiewka

Post autor: Łagiewka » 8 lip 2018, o 13:04

Bardzo Ci dziękuję 😊😊 A jak oceniasz uczelnie pod względem wyposażenia, kół naukowych, możliwości wyjazdów? Czy dobrze kształci pod względem umiejętności praktycznych jak np szycie i czy na praktykach w wakacje można zobaczyć już jakieś zabiegi? :-D :twisted:

kliop

Post autor: kliop » 8 lip 2018, o 15:42

wyposażenia
W bibliotece książek dość mało do wypożyczenia, więc większość pechowców musi sobie radzić używanymi od starszych lat.
kół naukowych
Jest ich dużo, z prawie każdej dziedziny. Jedne bardziej żywe, inne mniej. Generalnie większość kół jest nastawionych na pisanie prac naukowych, ale chodzić na dyżury też na niektórych można :)
możliwości wyjazdów
Można pojechać na erasmusa na wakacje lub na rok.
Czy dobrze kształci pod względem umiejętności praktycznych jak np szycie
Na zajęciach nie, na kołach naukowych i podczas praktyk wakacyjnych lepiej.
czy na praktykach w wakacje można zobaczyć już jakieś zabiegi?
Jak najbardziej :)

ODPOWIEDZ