WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Wendigo
Posty: 1213
Rejestracja: 9 mar 2012, o 11:37

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Wendigo »

Pisałem już kiedyś o tym. Podczas przenosin ważne jest, by:

-mieć wynik z matury zbliżony do tego, który gwarantował dostanie się na dany kierunek w danym mieście w danym roku
-posiadać średnią równą lub wyższą od 4.0
-zdać szybko sesję
-mieć rodzinę w mieście do którego chcesz się przenieść (najlepiej współmałżonka)

Do tego silnym argumentem jest nieciekawa sytuacja materialna i udowodnienie tego, że po przenosinach będziesz miał łatwiej.
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: dmnunited »

Ok, dzięki bratku za odpowiedź
Awatar użytkownika
BlaBlues
Posty: 237
Rejestracja: 10 lip 2010, o 15:36

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: BlaBlues »

Widzę,że wcześniej dyskutowaliście na temat progów. otóż w zeszłym roku próg był niższy,ale matura z fizyki była dość trudna,więc to mogło być znaczącym czynnikiem. Co do niżu demograficznego,to tym bym się w ogóle nie sugerowała. Zresztą zobaczycie,że na studiach jest duża część osób starszych od Was ale spokojnie,macie ułatwienie z matmą,którego strasznie żałuję,że mi nie było dane :p także powodzenia

goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: goodman »

BlaBlues pisze:ale spokojnie,macie ułatwienie z matmą,którego strasznie żałuję,że mi nie było dane :p także powodzenia
Heh, dla kogo ułatwienie, to dla tego ułatwienie.
Osobiście wolałbym, zeby wszedzie była brana fizyka w rekrutacji, a najlepiej R. Ta matura nie jest aż taka trudna, a progi byłyby o jakieś ~40 niższe od tych z matmą p. Co komu po tej matmie P, jak tam sie nie ma nawet gdzie wykazać wiedzą, bo wszyscy i tak piszą w granicach 100% ?
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Jivan »

z tego co wiem , pomoc z sumu do wrocławia dość łatwo się przenieść

halidor
Posty: 1519
Rejestracja: 17 lip 2012, o 10:54

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: halidor »

na wumie jest matma dlatego ze wiecej datkow zbierze wum z oplat z rekrutacji

progi na pewno wrosna na wum-ie.
pytanie tylko o ile?
goodman
Posty: 1854
Rejestracja: 17 maja 2012, o 20:50

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: goodman »

dowiesz się we wrześniu/październiku jak już będą progi ostateczne.

BTW, halidor, licealistaa2012, sądząc po waszych avatarach, to ładna parka by z was była
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Jivan »

ty lepiej se napisz do tutejszego geja : D
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Piotrr »

goodman pisze:
BTW, halidor, licealistaa2012, sądząc po waszych avatarach, to ładna parka by z was była
coś w tym jest
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: dmnunited »

Mam pytanie - jak to jest ze składaniem dokumentów na płatne? Albo inaczej, składając dokumenty na dzienne, nie uzyskując odp ilości punktów, ale uzyskując odp ilość pkt na płatne przechodzę automatycznie na tę listę, czy rekrutacja jest osobna? I nie dotyczy to tylko WUMu, ale ogólnie uczelni medycznych?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Piotrr »

nie wiem jak na wumie ale na innych jest oddzielna rekrutacja na niestacjo. zaczyna sie jakos w sierpniu? normalnie sie rejestrujesz placisz za rekrutacje i czekasz. jak sie dostajesz na platne to potwierdzasz i czekasz na cud do poczatku pazdziernika zeby cie na stacjo przyjeli nie wiem tylko jak jest z ta oplata za studia. chyba robia ze do kilku pierwszych dni pazdziernika trzeba zaplacic? bo inaczej bylo by bez sensu. dostaje sie na platne, place im 15 tysi za semestr a zamiesiac mnie biora na stacjo i co oddaja mi kase? chyba jest czas do ktoregos z oplata
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
dmnunited
Posty: 1433
Rejestracja: 31 mar 2013, o 22:31

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: dmnunited »

Nie rozumiem, dlaczego miałby się taki cud wydarzyć, że mimo, że dostałem się na niestacjonarne, przenoszą mnie na stacjonarne?
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: WUM lekarski - pare pytań o rekrutacji

Post autor: Piotrr »

bo mozesz sie normalnie w toku rekrutacji stacjonarnej dostac? dostajesz sie na niestacjonarne a okazuje sie ze niespodziewanie w ostatnim naborze spełnia sie warunki trybu stacjonarnego. mowie oczywiscie o sytuacji w ktorej ktos ma troche wiecej niz po 60%, tak ze jest cien nadziei na stacjo
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości