WUM vs UMB 2010

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
jarek 12345
Posty: 436
Rejestracja: 17 maja 2010, o 23:10

WUM vs UMB 2010

Post autor: jarek 12345 »

Co sądzicie o tych dwóch uczelniach, czy rzeczywiści WUM jest lepszy , lepsze perpektywy ma i bazę Proszę o komentarze
Hopeless
Posty: 78
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:12

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Hopeless »

Jako osoba, która do Warszawy może dostać się tylko pokrętnymi metodami, ew. telefonem we wrześniu uważam, że WUM jest lepszy. Chociaż też jestem zdania, że na każdej uczelni są dobrzy i źli wykładowcy, więc tak naprawdę nie ma co przesądzać. W UMB mogę mieć genialnych, a w WUM beznadziejnych.
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: vahti »

WUM o wiele lepszy - gdybym mial mozliwosc, nie zastanawiałbym się.
Sójeczka
Posty: 14
Rejestracja: 2 lip 2008, o 11:29

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Sójeczka »

W poprzednim roku dostałem się na WUM i UMB i wybrałem UMB. Głównie z powodu kosztów utrzymania w Białym. Po I roku nie czuję, żeby moja wiedza odstawała od wiedzy znajomych studiujących na WUMie i nie wydaje mi się, żeby to się w kolejnych latach zmieniło. Na studiach liczy się przede wszystkim własna praca
Awatar użytkownika
maart
Posty: 92
Rejestracja: 25 cze 2009, o 14:25

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: maart »

Czasy kiedy UMB był uznawany na najsłabszą uczelnię dawno minęły, więc nie ma sensu poziomu nauczania porównywać )
Ja bym raczej porównała pod względem ilości osób w grupach, sprzętu czy innych spraw związanych z jakimś komfortem studiowania.
Hopeless
Posty: 78
Rejestracja: 8 lip 2010, o 17:12

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Hopeless »

Więc równajcie.

Mi hermana nadal uważa, że Biały jest najsłabszy.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Medycyna Lwów »

mi mówiono jak szedłem na studia - wszędzie tylko nie do białegostoku, ale doradzono też Katowice, a jak tam jest, wszyscy wiedzą. Obiektywny nie będę, ale lepiej zwierzać w kierunku zachodu niż wschodu.
lukasz663
Posty: 68
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 18:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: lukasz663 »

Dla mnie lepszy UMB. Pod względem naukowym uczelnie są takie same. Ale Białystok jest o wiele spokojniejszym miejscem niż Warszawa i nie trzeba dużo jeździć - mniejsze odległości
Awatar użytkownika
margo91
Posty: 411
Rejestracja: 6 maja 2010, o 20:20

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: margo91 »

Hmm ciężko stwierdzić, ale jeśli miałabym szansę, wybrałabym WUM. To jest jednak starsza uczelnia. Bardziej znana w Europie. Znajomi mi ja polecali. Znam kilka osób tam studiujących i sobie chwalą. Ale Twój wybór.
lukasz663
Posty: 68
Rejestracja: 22 wrz 2008, o 18:47

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: lukasz663 »

dostałem sie i na WUM i na UMB. wybrałem Białystok ale czy to dobry wybór powiem wam za rok
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Medycyna Lwów »

nie stwierdzisz tego nigdy bo nie będziesz miał porównania. Wybór jak dla mnie dziwny, no chyba ze jesteś z białegostoku i chcesz zostać na miejscu.
Awatar użytkownika
Kamil8
Posty: 203
Rejestracja: 16 lip 2009, o 22:56

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Kamil8 »

Ja sie wcale nie dziwie Nie nawiązując do uczelni, Białystok jest myśle dużo lepszym miejscem do studiowania. Tyle.
Awatar użytkownika
Agher
Posty: 1157
Rejestracja: 11 sie 2009, o 14:35

Re: WUM vs UMB 2010

Post autor: Agher »

wiadomo, że każdy będzie chwalił swoje, ale ładnie to powiedział ktoś wyżej - czasy kiedy Białystok był uważany za najsłabszą uczelnie już dawno minęły. W rankingach idzie w górę, ma coraz więcej osiągnięć i stara się cały czas robić coś lepiej - a nie jedzie na renomie wypracowanej wcześniej. Tak się niestety stoczyła m.in. Bydgoszcz i GUMed (z tego co mi opowiadali znajomi z różnych UMed. w tym z gdańskiego)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości