Wybielanie zębów

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Wybielanie zębów

Post autor: Iwus »

Zastanawiam się czy jest jakaś w miarę bezpieczna metoda wybielania zębów,i czy tak naprawdę warto wybielać zeby skoro po wybielanie niszczy szkiwo.
A moze wybielanie laserem jest bezpieczne?

Nie chcę wybielać zebów,pytam z ciekawości
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Savok »

Wybielanie zebow = pozbycie sie plytki czyli biofilmu i zamieszkujacych go bakterii. Oczywiscie pozostaje kwestia zzolknietego szkliwa.

Samo wybielanie metoda mechanicznani musi zetrzc biofilm, ktory sie piekielnie mocno trzyma, wiec latwiej jest zetrzec troche szkliwa, biofilm zejdzie przy okazji.
Mozna jeszcze stosowac silnie utleniajace srodki, ale zdaje sie ze efekty sa takie sobie.

O metodzie laserowej nie slyszalem, ale jesli laser ubodze bakterie, to z czasem pewnie i plytka by odpadla, tyle ze bakterie calkiem skutecznie kolonizuja istniejacy juz biofilm, wiec nie wiem jak to wyjdzie w praktyce (never heard of it).
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Yeef »

Ok. rok temu wybielalem zeby, efekt niesamowity sniezna biel. troche wysilku nalezy teraz wlozyc by ten efekt zostal utrzymany (jak narazie sie udaje)
Na poczatku mialem obay o moja zeby ale na szczescie nie mam zadnego ubytku
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Wybielanie zębów

Post autor: MiRACiDiUM »

Yeef, a jaką metodą wybielaleś? Paskami, żelem. czy jakoś inaczej?
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Yeef »

Zel i pozniej nasiwetlanie. Caly zabieg wykonuje dentysta trwa ok15 min
Ewita
Posty: 168
Rejestracja: 23 mar 2007, o 20:09

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Ewita »

hmm w takim razie na jakiej zasadzie działają pasty do zębów wybielające? i czy one mają szansę działać?
Yeef
Posty: 100
Rejestracja: 21 mar 2007, o 20:26

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Yeef »

Co do pasty do zebow to najlepsze sa takie z glinki czarnej, ona zawiera jakies mineraly ktore wnikaja w szkliwo zeba i wybielaja.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Wybielanie zębów

Post autor: pingus18 »

Ja od wczoraj zacząłem zabawę w wybielanie zębów specjalnym żelem z apteki mojej mamy! Hehe
Prawdopodobnie efekty super, zresztą przekonam się po jakiś 2 tygodniach albo i dłużej!
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Wybielanie zębów

Post autor: Gekon »

pingus18 pisze:wybielanie zębów specjalnym żelem
Co to za gel ?
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Wybielanie zębów

Post autor: pingus18 »

Co to za gel ?
"Biała perła coś takiego!
No zobaczymy jak to się skończy! heh
Awatar użytkownika
AndrzejZgr
Posty: 41
Rejestracja: 18 lis 2007, o 21:47

Re: Wybielanie zębów

Post autor: AndrzejZgr »

żadne pasty itp rzeczy z apteki nie dają takiego efektu jak po wizycie u stomatologa. zresztą logiczne to jest chociażby ze względu na cene jak tu i tu jest
wybielałem rok temu metodą nakładkową i efekt byl super. i sądze, że to lepsza metoda nż laserem bo zęby jednak po jakimś czasie ciemnieją i trzeba by zabieg powtorzyć a tak to spokojnie troche żelu zawsze zostaje i co jakiś czas można sobie trochę ząbki rozjaśnić. juz bez wizyty i wydawania od razu sporej kasy
biolga
Posty: 659
Rejestracja: 7 kwie 2007, o 14:50

Re: Wybielanie zębów

Post autor: biolga »

Ja jestem za zwykłym piaskowaniem, chociaż nie mam śnieżnobiałej kości. Wybielanie OK, byle nie tak jak Isis Gee ( czy jak tam ona się nazywa), że patrzeć na nią nie można. Jeszcze nie spotkałam się z jakimiś pastami wybielającymi, które by dawały zniewalające efekty.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Wybielanie zębów

Post autor: pingus18 »

AndrzejZgr, ile taki zabieg kosztowal?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości