Wychowanie fizyczne

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: Andzia »

Z tego co mi wiadomo, to nie. Ale w tenisa możesz pograć na polibudzie.
Awatar użytkownika
Andzia
Posty: 667
Rejestracja: 14 sie 2007, o 09:56

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: Andzia »

pharmacy pisze:Uczęszczanie na sekcje zwalnia z zajęć.
W przypadku zwolnienia lekarskiego trzeba przychodzić na każde zajęcia, przygotowuje się też referat na temat własnej choroby bądź projekt zajęć z wf-u:D
O ile jest to uczęszczanie regularne, bez ściemniania na papierze. Poza tym nie jestem do końca pewna, czy wszystkie sekcje dają zwolnienie z zajęć. Sporty grupowe na pewno. Sporty sezonowe (jeździectwo, wioślarstwo) - nie. Aerobik - ?.
methodys
Posty: 81
Rejestracja: 23 cze 2011, o 14:39

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: methodys »

Jeździectwo nie jest sportem sezonowym.
pharmacy
Posty: 111
Rejestracja: 18 lip 2010, o 20:21

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: pharmacy »

Nie ma u nas sekcji z jeździectwa i wioślarstwa, więc po problemie:D Nie ma również z aerobiku, są tylko dodatkowe zajęcia, które nie są traktowane jako sekcja. Na pewno jest siatkówka i koszykówka, co do reszty, to nie wiem.
natalia_t92
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 11:00

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: natalia_t92 »

No właśnie, też mnie zastanawia jak wyglądają wfy na umb. Od drugiej gimnazjum mam zwolnienie z wfu, bo mam małe problemy, które wykluczają robienie niektórych rzeczy. W gimnazjum miałam częściowe zwolnienie, tzn. dogadywałam się z nauczycielką co mogę robić a czego nie, w liceum musiałam załatwić sobie całkowite zwolnienie, bo nie szło się dogadać z profesorami od wfu. A jak jest na umb? Czy uznają całkowite zwolnienia, czy tak czy siak trzeba chodzić? I czy jeśli jednak będę chodzić na ten wf to muszę mieć zaświadczenie na nierobienie niektórych ćwiczeń, czy można się jakoś dogadać z nauczycielami bez papierków? Bo to załatwianie papierków jest bardzo uciążliwe odkąd skończyłam 18 lat i trafiam co rusz na nowych lekarzy.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: darthbrother »

"Informacja dla studentów I roku

Informujemy, że zajęcia z wychowania fizycznego są obowiązkowe. Wszelkie zaświadczenia od lekarza dotyczące zwolnień muszą określać rodzaj ćwiczeń w jakich student nie może uczestniczyć. W takim wypadku zostanie on skierowany na ćwiczenia zastępcze. Zwolnienie z ćwiczeń nie zwalnia studenta z obecności na zajęciach."
joannaange
Posty: 247
Rejestracja: 5 cze 2011, o 08:18

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: joannaange »

Jestem studentką ratownictwa medycznego na UMB, mamy chyba najwięcej godzin wf ze wszystkich kierunków na uczelni, do tego dochodzą nam jeszcze obozy sprawnościowe np.z ratownictwa wodnego.
Normalny wf nie jest zły, jeśli ktoś regularnie chodzi, nie ma problemów z zaliczeniem, chyba że będzie pyskował czy stawiał się magistrom. u mnie na roku 5 osób ma warunek z wf, ale tylko dlatego że nie pojawili się ani razu na basenie, reszta która pojawiała się sporadycznie miała możliwość odpracowania wf na hali, także nie jest źle i nie ma co demonizować tego przedmiotu. Zajęcia na hali są organizowane w taki sposób, aby było kilka dyscyplin jednocześnie i każdy mógł coś robić, u mnie wyglądało to najczęściej tak, że część szła na siłkę, część na siatkówkę, a część po prostu kopała sobie piłkę czy grała w badmintona.
RybaŻaba
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2011, o 13:48

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: RybaŻaba »

A jak jest z wf gdy ktoś uprawia jakiś sport? Jest się z niego zwolnionym?
RR9
Posty: 19
Rejestracja: 5 lip 2011, o 11:41

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: RR9 »

Sprawa z WF wyglada nastepujaco , nawet jezeli masz zwolnienie lekarskie ktore upowaznia Cie do zwolnienia z wfu to musisz siedzieć na ławce i patrzyc sie jak inni biegaja graja w siatke etc.
A jezeli nalezysz do jakiejs sekcji sportowej to jestes zwolniony z WF ale przewaznie sa 2 treningi tygodniowo w porach wieczornych i w weekend jakas liga .
RybaŻaba
Posty: 27
Rejestracja: 9 lip 2011, o 13:48

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: RybaŻaba »

No bo ja trenuje już od sporego czasu lekkoatletykę i chciałbym wiedzieć jak to będzie wyglądać.
natalia_t92
Posty: 3
Rejestracja: 14 lip 2011, o 11:00

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: natalia_t92 »

Znaczy jeśli nie mogę stawać na głowie czy rękach, robić różnego rodzaju przewrotów i uczestniczyć w grach, w których istnieje niebezpieczeństwo upadku lub uderzenia w głowę piłką, to całe zajęcia będę truchtać dookoła?
Awatar użytkownika
vahti
Posty: 1110
Rejestracja: 30 kwie 2009, o 19:46

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: vahti »

Albo męczyć siłownie. Można wiosłować i liczyć ile się Białek przepłyneło, moje ulubione zajecie na wfie. W wiosne można wyjść z paletkami do badmintona na dwór i lepić wianki. <serduszka
SilentShout
Posty: 851
Rejestracja: 29 cze 2011, o 19:06

Re: Wychowanie fizyczne

Post autor: SilentShout »

natalia_t92 pisze:Znaczy jeśli nie mogę stawać na głowie czy rękach, robić różnego rodzaju przewrotów
tego na studiach i tak się nie robi
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości