[Film] Wydział Nauk Medycznych UWM w Olsztynie

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
crazyperson1
Posty: 12
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 16:14

[Film] Wydział Nauk Medycznych UWM w Olsztynie

Post autor: crazyperson1 »

Temat ten postanowi?em za?o?y? z powodu braku wyszczególnienia kierunku lekarskiego w Olsztynie w?ród g?ównych w?tków. Prosz? o zadawanie w nim wszelkich pyta? odno?nie w/w kierunku.

film z YouTube odno?nie przyznania profesorowi Wojciechowi Maksymowiczowi, dziekanowi oraz pomys?odawcy i organizatorowi kierunku lekarskiego na UWM, tytu?u Osobowo?ci Roku Warmii i Mazur 2008 (jako ciekawostk? warto doda?, ?e w filmie pojawia si? równie? ponad jednominutowa scena z ?wicze? anatomii - mo?na wi?c zobaczy? jak to wygl?da w Olsztynie):


Profesor W. Maksymowicz

Ostateczny próg w zesz?ym roku (2008/2009) wynosi? 208 punktów. Teraz zapewne b?dzie wy?szy (osoba odpowiedzialna za rekrutacj? szacuje, ?e wzro?nie o 10-15 pkt), cho? wszystko zale?y od poziomu tegorocznej matury.

W rekrutacji 2009/2010 b?d? brane pod uwag? nast?puj?ce przedmioty z matury na poziome podstawowym lub/i rozszerzonym: biologia, chemia, fizyka (wi?c UWM w chwili obecnej nie dy do ograniczenia ilo?ci przedmiotów do dwóch-jak inne uczelnie medyczne).

Zasady liczenia punktów podczas rekrutacji: sumowanie wyników z 3 matur, dodatkowo - przedmioty na poziomie rozszerzonym liczy si? x 2, czyli dla przyk?adu: je?eli zdawali?my biologi? i chemi? na poziomie rozszerzonym i fizyk? na podstawowym to czna suma punktów wyniesie: wynik z matury rozszerzonej z biologii x 2 + wynik z matury rozszerzonej z chemii x 2 + wynik z matury podstawowej z fizyki. Jak to wygl?da w praktyce-ano tak, i? lepiej jest zda? matur? rozszerzon? na 60 % ni? podstawow? na 100 %. Wi?cej informacji, tak?e dla osób zeStar? Matur?", na ju? wcze?niej wymienionej stronie wydzia?u.

Ilo egzaminów na pierwszym roku (dane z roku akademickiego 2008/2009): 4 (chemia medyczna, biofizyka, biologia medyczna z genetyk? oraz anatomia prawid?owa).

Inne przedmioty na zaliczenie: ?acina medyczna, angielski (lub inny przedmiot obcy wspó?czesny uwzgl?dniony przez Studium J?zyków Obcych) medyczny, propedeutyka medycyny, pierwsza pomoc z elementami piel?gniarstwa, etyka lekarska, historia medycyny (zaj?cia typu wf, czy szkolenie biblioteczne oczywi?cie pomijam-cho? takowe s? ).

To tyle - mam nadziej?, ?e nie pominem zbyt wielu istotnych informacji. Zach?cam do zadawania pyta?.

LINK DO DYSKUSJI NA TEMAT MEDYCYNY W OLSZTYNIE PROWADZONEJ NA TYM FORUM:

Medycyna w Olsztynie - forum.biolog.pl
tomekk
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2009, o 13:53

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: tomekk »

Witaj!
Ja jestem starym maturzyst? tak wi?c zupe?nie inna forma.
U Mnie nie by?o podzia?u na matur? podstawow? czy rozszerzon? i ma?o kto wybiera? sobie po kilka przedmiotów do zdawnia bo nie by?o wtedy takiej potrzeby bo wszyscy musieli zdawa? egzamin wst?pny na uczelni z biologii,chemii oraz fizyki (wydz.lekarski).
Nie do ko?ca rozumie jak wygl?da w?a?nie rekrutacja na tej uczelni dla takich osób jak ja maj?cych star? matur?.
Matur? zdawa?em tylko z biologii jako przedmiot wybrany.
B?d? wdzi?czny za odpis.
jacques
Posty: 60
Rejestracja: 13 sty 2008, o 16:22

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: jacques »

Dla posiadaczy starej matury jest egzamin wst?pny z wymaganych przedmiotów na nowej maturze.
tomekk
Posty: 2
Rejestracja: 2 maja 2009, o 13:53

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: tomekk »

Wiem,?e osoby ze star? matura musz? przyst?pi? do egzaminu wst?pnego organizowanego przez uczelnie tak jak jest to na innych uczelniach.lecz je?li chodzi o tutejsz? uczelnie w Olsztynie nie ma nigdzie ?adnych informacji o tym,aby trzeba by?o przechodzi? przez taki egzamin.
Na jednej ze stron jest podane ?e b?d? brane pod uwag? oceny na ?wiadectwie dojrza?o?ci z biologii,chemii i fizyki.
Nie chce mi si? za bardzo w to wierzy? st?d w?a?nie pytam na tutejszym forum.

[ Dodano: Sob Maj 02, 2009 16:36 ]
2. Kandydaci legitymuj?cy si? ?wiadectwem dojrza?o?ci uzyskanym w systemie „starej matury”

Nabór na studia nast?puje na podstawie konkursu (rankingu) ?redniej ocen uzyskanych na ?wiadectwie dojrza?o?ci z przedmiotów obj?tych post?powaniem kwalifikacyjnym:

•Kierunek lekarski- biologia, chemia, fizyka/fizyka z astronomi?

na innej stronie:


"Stara matura
Nabór na studia kandydatów legitymuj?cych si? ?wiadectwem dojrza?o?ci uzyskanym w systemiestarej matury nast?puje na podstawie konkursu (rankingu) ?redniej ocen uzyskanych na ?wiadectwie dojrza?o?ci/?wiadectwie uko?czenia szko?y ?redniej z trzech przedmiotów obj?tych post?powaniem kwalifikacyjnym (okre?lonych w kryteriach kwalifikacji).
Zasady obliczania punktów:
Do obliczania ?redniej ocen na ?wiadectwie dojrza?o?ci i ?wiadectwie uko?czenia szko?y ?redniej (zarówno w tzw. nowej, jak i starej skali ocen) przyjmuje si? nast?puj?ce warto?ci liczbowe: celuj?cy (6,0), bardzo dobry (5,0), dobry (4,0), dostateczny (3,0), dopuszczaj?cy (2,0).
W przypadku wyst?powania na ?wiadectwie dojrza?o?ci kilku ocen z jednego przedmiotu, do obliczania ?redniej ogólnej przyjmuje si? ?redni? arytmetyczn? wszystkich ocen z tego przedmiotu (ko?cowej klasyfikacji w szkole ?redniej oraz uzyskane na egzaminie dojrza?o?ci)
W konkursie (rankingu) ?redniej ocen uwzgl?dniany jest wynik ustalony zgodnie
z zasad?: ?rednia ocen obliczona z uwzgl?dnieniem ww zapisów pomno?ona przez wspó?czynnik 100,00.
W przypadku nie wyst?powania na ?wiadectwie dojrza?o?ci lub uko?czenia szko?y ?redniej oceny z przedmiotu obj?tego post?powaniem kwalifikacyjnym, do obliczania ?redniej ocen uwzgl?dnia si? 0 (zero) punktów z tego przedmiotu.
crazyperson1
Posty: 12
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 16:14

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: crazyperson1 »

Hmmm. ze star? matur? wida? jest spore zamieszanie. Nie chc? wprowadzi? Ci? w bd jakimi? nieprawdziwymi informacjami. Proponuj? zadzwoni? do dziekanatu WNM (numer na stronie). My?l?, ?e tam udziel? Ci odpowiedzi na wszelkie nurtuj?ce Ci? pytania. Pozdrawiam
fizjo

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: fizjo »

No w?a?nie jest zamieszanie ze starymi maturami. Gdyby nawet policzy? ?redni? ocen z biologii, chemii i fizyki ze ?wiadectwa dojrza?o?ci x100 to nawet gdyby mia? ?redni? 6,0 to mia?by 600 punktów, a ubieg?ym roku przyjmowali od 724 punktów.
Bardzo dziwna sprawa. Jak b?dziecie mieli jakie? info to prosz? o kontakt
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Jootka »

Ja mam pytania :

1) Z czego uczycie sie anatomii i histologii (chodzi mi o ksiazki)?
2) Jak wygladaja u Was zaliczenia z anatomii (np. czy sa szpilki)?
3) Co macie za przedmioty na 1 roku?
4) Ile osob odpadlo? I czy ?atwo jest w ogole wyleciec?
5) Jak wygladaja egzaminy? (testowe, ustne, opisowe)?
6) Jak wyglada zaplecze (oprocz zwlok, bo to slyszalam ze stoi b. dobrze)?
crazyperson1
Posty: 12
Rejestracja: 1 wrz 2008, o 16:14

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: crazyperson1 »

fizjo fakt-w zesz?ym roku próg wynosi? 724 punkty, ale i sposób ich naliczania by? inny. W tym roku maksymalna liczba punktów do zdobycia to w?a?nie 600.

Jootka
1) Anatomia - Bochenek + Atlas topograficzny Gieleckiego + jaki? atlas (ja mam Sobotte), histologia - Sawicki + seminaria i wyk?ady, biofizyka - Jaroszyk, chemia - ró?ne ksiki, zale?y od tematu ?wicze? , Genetyka i biologia medyczna - Drewa + zbiór zada? Kurnatowskiego.

2) Zaliczenia kó? z anatomii test 100 pyta? (70% próg zaliczenia), 20 szpilek (tylko ?acina, 30 sec na jedn?, nie mo?na dotyka?, 70% próg zaliczenia). ?eby by? dopuszczonym do egzaminu trzeba mie? wszystko zdane.

3) Wi?kszo przedmiotów poda?em w pierwszej wiadomo?ci tego w?tku.

4) By?o nas 80, jest 71. Czy trudno jest wylecie?. Hmmm. Z jednej strony nie chc? przesadzi?, a z drugiej - zapeszy?. Ogólnie ?atwo, wbrew opinii niektórych, to tutaj nie jest. Napisz? wi?cej po sesji.

5) Egzaminy. Zale?y od przedmiotu. Anatomia - test 500 pyta?, szpilki 50 preparatów, rozmowa z profesorem, Genetyka - test, pó?niej zadania, na ko?cu praktyk (generalnie musimy na niego umie? wszystkie wykonywane przez ca?y rok ?wiczenia), Biofizyka - pisemny z zadaniami, Chemia - test z zadaniami, Histologia - egzamin mamy po 3 semestrze.

6) Lwia cz? dotacji unijnych, które otrzyma? ca?y UWM, wpompowana zosta?a w ten kierunek. Emmm. W ilu AM w Polsce studenci pierwszego roku anatomii ogl?daj? sobie USG (wykonywane na kolegach:P) na 60 calowych LCD?
Awatar użytkownika
Jootka
Posty: 211
Rejestracja: 7 lip 2008, o 14:15

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Jootka »

crazyperson1, to ja Wam po prostu skladam kondolencje. Nawet u nas Jaroszyk nie obowiazuje w calosci, Jezu, macie tam naprawde crazy Nie mam juz nic do dodania, trzymajcie sie mocno na sesji Dzi?ki za obszerna odpowiedz i pooozdrawiam.
olciak89
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2009, o 11:22

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: olciak89 »

Witam mam:
75% z biologii
75% z chemii
45% z fizy
Wszystko na rozszerzeniu.Op?aca mi si? sk?ada? papiery na lek, czy tylko wyrzuc? pieni?dzew b?oto"?
Asillith
Posty: 751
Rejestracja: 12 lip 2008, o 18:58

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: Asillith »

powiem ci ze b?dzie chyba ci ciko si? dosta? ja w zesz?ym roku startowa?am tutaj i mia?am 190 i si? nie dosta?am a tu by? najni?szy próg( 208-209). W tej chwili licz? ?e b?d? mia?a 215 i sama w?tpi? czy gdzie? wyjdzie.
olciak89
Posty: 8
Rejestracja: 16 maja 2009, o 11:22

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: olciak89 »

Ech, no prawd? mówi?c widz? to podobnie.Te? poprawia?am w tym roku.co z tego wyjdzie.nie wiem Mog? si? przejecha? na kluczu tak jak w tamtym roku. Pozostaj? nam tylko mie? nadziej?, ?e tym razem b?dzie lepiej, a progi wcale nie wzrosn? I koniec)
biofizchem
Posty: 111
Rejestracja: 24 lut 2008, o 14:30

Re: [LEKARSKI] Wydzia? Nauk Medycznych UWM w Olsztynie.

Post autor: biofizchem »

jakie dokumenty nalezy przes?a? ?eby by? wzi?tym pod uwag? w rekretacji
formularz i druczek z kas? ale czy jeszcze co? typu za?wiadczenie lekarskie?je?li tak to kiedy przed zakwalifikowaniem do przyj?cia czy po? gdzie mog? znale ajkie? informacj? na ten temat gdyby kto? mia? jaki? link


jedyn? co znalaz?am to ?e rejestracja od 15.06
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości