wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Medycyna Lwów »

w innym temacie pisał też, że to nie jest obóz koncentracyjny, gdzie chodzimy o chlebie i wodzie:) i w tygodniu przez weekend znajdzie się czas gdzieś wyskoczyć. a to znaczy że gorzej jak teraz mam nie będzie
jaasne - jedyne imprezy i jakies wyjścia w mojej grupie były w ferie zimowe i po sesji letniej, czyli w wakacje. W ciągu roku raczej nie jest taka różowo, a zwłaszcza w 1 sem.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: MatiGl »

ale to i tak nie zmienia faktu, że ciekawy jestem i się studiów doczekać nie mogę:) jakie by one nie były.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: scarlett89 »

Kaamil, mozesz mi powiedziec co na prosektorium kupic trzeba?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Medycyna Lwów »

a czytała koleżanka przewodnik dydaktyczny - polecam D

Generalnie prócz podręczników przyda się:
-fartuch prosektoryjny - długi, zapinany od tyłu, najlepiej ściągacze w rękawach
-fartuch chemiczny - zwykły fartuch zapinany z przodu, preferują zapięcie na zatrzaski (choć ja miałem na guziki) - chodzi o bhp
-paczka 100 rękawiczek jednorazowych do prosektorium
-pęseta anatomiczna + ew. skalpel
-czepek chirurgiczny (chłopaki) lub chustka na włosy(dziewczyny) - bez tego nie wpuszczą na prosektorium
- zestaw kolorowych kredek na histologię (na 2 sem- robi sie rysunki preparatów spod mikroskopu)
-tzw. sondę osteologiczną lub wskaźnik (mi ku temu służyło szydełko krawieckie i drut), żeby mieć czym asystentowi pokazywać wszelkie dołki, bruzdy, guzki na kościach, pokazywać komunikację io ograniczenia dołów czaszki - poezja
-niektórzy powiedzą że własna czaszka - ja nie miałem i zdałem osteologię na 4, niektórzy mieli i nie zdali . Czaszkę i wszelkie kości można u nas wypożyczyć przed zajęciami i pooglądać sobie na korytarzu Collegium Anatomicum - to mi wystarczyło, ale spędziłem nad nimi sporo godzin.
Chyba tyle - bynajmniej tyle mi się teraz przypomniało.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: MatiGl »

Kaamil pisze:- zestaw kolorowych kredek na histologię (na 2 sem- robi sie rysunki preparatów spod mikroskopu)
ładne muszą być te rysunki bo ja jetem kompletny antytalent plastyczny

gdzie te wymienione przez Ciebie artykuły można dostać muszę je mieć gotowe już od 1 października, czy na początku nam wszystko wyjaśnią i pokierują do odpowiednich sklepów
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Medycyna Lwów »

MatiGl pisze:gdzie te wymienione przez Ciebie artykuły można dostać muszę je mieć gotowe już od 1 października, czy na początku nam wszystko wyjaśnią i pokierują do odpowiednich sklepów
na pierwsze prosektorium już przynajmniej fartuch i czepek mieć wypada. Pęseta się przyda jak będą zajęcia na zwłokach, czyli mniej więcej od grudnia. Od listopada rękawiczki (wtedy będzie OUN). Ja fartuchy miałem ze szpitala załatwiane., ale można je kupić w dowolnym sklepie medycznym. Jest taki w Wa-wie na ul. Oleandrów niedaleko Politechniki - tam sie można we wszystkie artykuły zaopatrzyć.
MatiGl pisze:ładne muszą być te rysunki bo ja jetem kompletny antytalent plastyczny
niestety muszą, bo od nich zależy zaliczenie ćwiczeń - wielu asystentów rysunków nie zalicza i trzeba poprawiać i latać za asystentem. bo żeby przystąpić do kolokwium trzeba mieć wszystko pozaliczane. Ja o mały włos nie zaliczyłbym rysunków z układu płciowego męskiego . Generalnie z rysowaniem dochodzi sie do wprawy, najgorsze są początkowe ćwiczenia, na których sie nikt nie wyrabiał i siedzieliśmy raz przez to godzinę dłużej /.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: MatiGl »

to ja zacznę malować coś już teraz. jedyny rysunek jaki miałem zrobić w LO na biologii zrobiła mi koleżanka.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Medycyna Lwów »

malowanie na histologii jest zbyt specyficzne, żeby móc ćwiczyć w domu, o czym się będziesz mógł przekonać .
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Padre Morf »

zwłaszcza, że jeden rysunek można poprawiać milion razy w zależności od humoru osoby sprawdzającej.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: MatiGl »

tylko mi jest odręcznie ciężko narysować prostą kreskę dłuższą niż 5 cm, nie mówiąc już o okrągłym kółku.
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: scarlett89 »

Kolezanka czytala ale lepiej sie dowiedziec tu od Ciebie Chustka taka zwykla bandanka jak dla mnie?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: Medycyna Lwów »

chustka taka biała, jak to nosiły pielęgniarki w dawnych szpitalach na głowie (takie moje skojarzenie) .
scarlett89
Posty: 519
Rejestracja: 1 sie 2007, o 00:42

Re: wydział, języki, olimpijczycy, akademik

Post autor: scarlett89 »

Spoko, dzieki
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości