Wyjazdy/praktyki za granicą...

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

Witam
Jak wygląda sprawa z wyjazdami za granicę w trakcie studiów bo się trochę ciężko w tym wszystkim połapać każda uczelnia pisze że współpracuje z wieloma uniwersytetami na świecie, różne programy, erasmusy itp do tego dochodzą jeszcze organizacje typy IFMSA, EMSA, w ramach których też można gdzieś pojechać Jak to dokładnie jest, jakie trzeba spełniać wymagania, gdzie można/warto pojechać, kiedy itp.
proszę o wyjaśnienie tematu przez kogoś zorientowanego:)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:bo się trochę ciężko w tym wszystkim połapać
i ciężko pojechać

Erasmus: w ramach programu można jechać na studia i na praktykę. O tym czy pojedziesz decyduje Uczelniana Komisja Rekrutacyjna - każda uczelnia ma nieco inne kryteria rekrutacji. Ogólnie mówiąc brane są pod uwagę:
1)średnia ocen ze wszystkich lat studiów poprzedzających wyjazd (w Białymstoku trzeba mieć co najmniej 3,5 ale praktycznie wyjeżdżają osoby ze średnimi 4,25 i wyższymi)
2)działalność w kołach naukowych, uczestnictwo w konferencjach, nagrody (ministra albo rektora) itp rzeczy
3)uczelnia zwykle wymaga, żeby osoba, która chce wyjechać opiekowała sie studentami zagranicznymi, którzy przyjechali do Polski w ramach Erasmusa
4)znajomość języka obcego - każda uczelnia ma inne wymagania. Jednej wystarczy ocena z lektoratu, inne wymagają określonego certyfikatu językowego (uczelnie brytyjskie zwykle wymagają CAE).

Co do IFMSA to można jechać na praktykę wakacyjną:
1)dotyczy to studentów 3-6 roku studiów
2)decyduje średnia (za każde 0,1 powyżej średniej 3,0 dają 1pkt) i ocena z egzaminu językowego (trzeba mieć min 4). Oprócz tego biorą pod uwagę działalność w STN i IFMSie.
3)najlepsi wyjeżdżają do bardzo popularnych i obleganych krajów. Dla słabszych zostają ochłapy w stylu Egipt.

[ Dodano: Nie Kwi 20, 2008 14:39 ]
aha wyjazd z IFMSA wiąże sie z pewnymi kosztami: składka członkowska, tzw. opłata za kraj (100-120-150zl zaleznie gdzie sie jedzie), koszt ubezpieczenia, koszt przejazdu, opłata na utrzymanie studenta, który przyjedzie w ramach praktyki itd.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

w skrócie, trzeba być jednym z najlepszych. zgadłem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

no srednia powyżej 4,0 jest mile widziana
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

to jeszcze takie pytanie. z angielskim nie mam problemu, do CAE podchodzę (i mam nadzieję zdać) w czerwcu Słyszałem, że bardzo ciężko się załapać na wyjazd do anglii, czy innego bardziej cywilizowanego kraju, a najczęściej z angielskim można pojechać na Węgry, Bułgarię itp. Zdecydowanie lepiej wygląda sutyacja podobno jak się zna dobrze niemiecki, bo wtedy można się załapać na wyjazd do Austrii, Niemiec Szwajcarii. a to są całkiemcywilizowane kraje prawda to
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

ano prawda
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

to dobrze, że moja znajomość niemieckiego kończy się naIch heisse Mateusz"- jeśli gdzieś w tym jeszcze błędu nie zrobiłem. Ale od czego są 4 miesięczne wakacje.
podobno to jest prosty, schematyczny język

ps. a jak w tym wszystkim się plasuje Skandynawia Jaki język (prócz Szwedzkiego czy norweskiego oczywiście:P) czy w ogóle jest poza zasięgiem
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

MatiGl pisze:ps. a jak w tym wszystkim się plasuje Skandynawia Jaki język (prócz Szwedzkiego czy norweskiego oczywiście:P) czy w ogóle jest poza zasięgiem
niemiecki na ZMP najczęsciej.
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

to teraz druga część pytania załóżmy, że pewien osobnik spełnia wszystkie, najwyższe nawet wymagania itp gdzie powinien w takim razie pojechać
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: Padre Morf »

tam gdzie mu sie podoba
MatiGl
Posty: 397
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 10:24

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: MatiGl »

a jest tak, że np z jednej uczelni łatwiej gdzieś pojechać, a z innej trudniej
madla
Posty: 81
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 13:58

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: madla »

a jak to jest z wyjazdami na wlasna reke? tzn mam na mysli glownie praktyki? (gdyz podejrzewam, ze semestr raczej nirealny jest na medycynie w ten sposob) poniewaz na moich poprzednich studiach czesto sami zalatwialismy sobie miejsce wyjazdu - uniwersytet musial tylko wyrazic zgode - w najgorszym przypadku nie uznawal punktow, ale pozwalal na wyjazd, a potem na powtorke danego roku.
maestra
Posty: 38
Rejestracja: 24 kwie 2008, o 18:57

Re: Wyjazdy/praktyki za granicą...

Post autor: maestra »

Jeśli chodzi o wyjazd na praktyki na własną rękę": wystarczy uzyskać na nie zgodę dziekana (powinno być to czystą formalnością),następnie wybrać sobie szpital(czy inną placówkę),znaleść jego stronę internetową,skontaktować się mailowoa potem postępować wg instrukcji przysłanych mailem (w moim przypadku ograniczyło się to do kontaktu telefonicznego i mailowego z sekretariatem danego oddziału,na jakim chciałam praktykować).Tyle.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości