Wykaz literatury.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
turbodynoman
Posty: 179
Rejestracja: 2 mar 2013, o 09:22

Re: Wykaz literatury.

Post autor: turbodynoman »

Do Katowic warto zaopatrzyć się w nowego Skawinę (z mianownictwem angielskim i łacińskim) czy brać starego?
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Wykaz literatury.

Post autor: luk »

zależy w jakim języku chcesz się uczyć, jak w angielskim to bierz nowego, a jak łacina to bez znaczenia, stary też dobry. Bo jeżyk w jakim chcecie się uczyć anatomii nadal jest do wyboru
jagodawit
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2014, o 14:34

Re: Wykaz literatury.

Post autor: jagodawit »

Mamy pytanie odnośnie literatury na pierwszy rok lekarskiego w Katowicach , myslałam że tak jak to jest na innych uczelniach np. na WUMie,przed rozpoczeciem zajęć otrzymam konkretną listę ksiazek które musze mieć i tyle. Panie w dziekanancie poinforomowały mnie że informacje o ksiazkach jakie musze kupić znajde na stronach poszczególnych katedr ale np. na katedrze anatomi widnieje kilka pozycji i mam pytanie czy musze mieć wszystkie wymienione ksiazki wybieram tylko poszczególne oświećcie mnie jak to wygląda w praktyce
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Wykaz literatury.

Post autor: luk »

Jedyna obowiązkowa książka którą musisz mieć to sawicki 2012r z histologii- z niej są żywcem pytania na wejściówkach czy egzaminie. Na stronach katedr są polecane podręczniki do nauki, a co kto wybierze to indywidualna sprawa, bo każdy lubi z czegoś innego się uczyć, więc wybiera różne atlasy czy książki. Także polecam zaopatrzyć sie w najptrzebniejsze książki które pisałem już chyba ze 100 razy w różnych wątkach, bo kupicie coś z czego bedzie sie wam nie dobrze uczyło wiec bez sensu kase wydawać. W biblio jest od groma atlasów, np bochenki otrzmujecie tego samego dnia co zakładacie karte w biblio, jeżeli oczywiście je chcecie, bo ich starczy dla każdego studenta itp
jagodawit
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2014, o 14:34

Re: Wykaz literatury.

Post autor: jagodawit »

A dlaczego Skawina który jest polecany przez wszystkich do anatomi, nie jest podany w literaturze na katedrze anatomi
Czy na jakiś przedmiot trzeba być przygotowanym już na pierwsze zajęcia
Jak wygląda wypożyczanie książek z biblioteki? tzn warto kupować własne ksiązki czy w bibliotece jest wystarczająca ilość dla wszystkich studentów
Awatar użytkownika
luk
Posty: 250
Rejestracja: 7 cze 2010, o 13:04

Re: Wykaz literatury.

Post autor: luk »

bo w kato bardzo nie lubią wszystkiego co ma związek w Krakowem, a Skawina wydawana jest w Krakowie przez UJ. A prawda jest taka że asystenci sami sie uczą ze skawiny tylko tego nie przyznają, czasami aż walą pełnymi cytatami ze skawin. Tylko na anatomii jest pierwsze seminarium na którym jest już wejściówka. Ja rozdaja lagitki czyli jakos w połowie pazdziernika to biegiem do biblio założyć konto od razu dostaniesz bochenki, a reszte ksiązek zamawiasz przez strone i przeważnie na następny dzień masz już do odbioru. Raczej nigdzie nie ma tylu ksiązek żeby wyposażyć nimi 500 osób na roku, ja zawsze jakoś ogarniałem tak że każdą książke którą chciałem to wczesniej zamawiałem i miałem Także jak szybko założysz karte w biblio to zamawiaj ksiązki żeby ci starczyło
jagodawit
Posty: 3
Rejestracja: 17 sie 2014, o 14:34

Re: Wykaz literatury.

Post autor: jagodawit »

A mozna określić z czego jest to pierwsze seminarium(czaszka? kości?) Czyli do anatomii np. kupuje wszystkie cześci skawiny i do tego atlas anatomiczny i to wszystko jeżeli chodzi o anatomię? sory za te łopatologiczne pytania ale chyba dopada mnie panika powoli
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

[Link] Wykaz literatury.

Post autor: MrBrightside »

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 4 gości