Wykaz literatury.

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
zumner
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 08:24

Wykaz literatury.

Post autor: zumner »

Witam, przeszukałem całe forum, możliwe że nie dokładnie, ale czy jest ma ktoś cały wykaz podręczników na cały pierwszy rok śum, lekarski, katowice? Byłbym wdzięczny o wklejenie go tutaj, szukałem po wszystkich katedrach ale chyba tylko na anatomii można znaleźć wykaz.

Z góry bardzo dziękuję.
katalonka
Posty: 187
Rejestracja: 28 lut 2010, o 13:25

Re: Wykaz literatury.

Post autor: katalonka »

na stronach innych katedr również są podane podręczniki. szukaj dokładniej
Awatar użytkownika
atasteofhoney
Posty: 45
Rejestracja: 26 paź 2011, o 05:14

Re: Wykaz literatury.

Post autor: atasteofhoney »

Dokładnie, wykazy podręczników są na każdej ze stron, w dość widocznym miejscu, więc raczej nie trudno je znaleźć

W każdym bądź razie wkleję tu te najważniejsze żeby były w jednym miejscu.
Jest skrypt Grzesika, ewentualnie wiem, że korzystali z Jaroszyka. A do egzaminu wykłady + pytania.
zumner
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 08:24

Re: Wykaz literatury.

Post autor: zumner »

bardzo dziękuję za ten wykaz, pozdrawiam!
zumner
Posty: 5
Rejestracja: 20 wrz 2012, o 08:24

Re: Wykaz literatury.

Post autor: zumner »

Mam pytanie, zaczynam skupować książki i mam pytanie co do biologii. czy naprawde jest konieczne abym kupywał 5 książek z biologii

Przejżałem katedry i z biofizykii chyba książki które powinienem kupić to Jaroszyk oraz Grzesik z histologii Sawicki i podrecznik wheatera z anatomii podstawowe to bohenek + przekładnia na angielski a z biologii? Liczę na szybkie odpowiedzi! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
parabajbajbaj
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:46

Re: Wykaz literatury.

Post autor: parabajbajbaj »

Czy mógłby ktoś napisać wykaz literatury ze wszystkich przedmiotów z której rzeczywiście się korzysta i jest przydatna na I roku?
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Wykaz literatury.

Post autor: terrible_justyna »

parabajbajbaj, zabrze czy kato?
Nanuk
Posty: 18
Rejestracja: 13 lip 2013, o 17:40

Re: Wykaz literatury.

Post autor: Nanuk »

Ja bym miała pytanie dotyczące histologii w Zabrzu - jakie książki są przydatne/niezbędne i powinnam już kupować?

Czy jest duża szansa że dostanę coś przydatnego do histologii z biblioteki czy już powinnam się zaopatrzyć na własną rękę?

Na pierwsze zajęcia z histologii trzeba być przygotowanym, prawda?
Jaki to będzie zakres materiału?

Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź
Awatar użytkownika
parabajbajbaj
Posty: 39
Rejestracja: 29 cze 2013, o 13:46

Re: Wykaz literatury.

Post autor: parabajbajbaj »

Katowice
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Wykaz literatury.

Post autor: terrible_justyna »

Nanuk, żadnych książek nie trzeba jedynie nasz uczelniany skrypt, do kupienia tematami na kserze albo są spisane w wordzie na chomiku tylko tyle.
i tak, na 1 zajęcia trzeba być przygotowanym z cytologii. ale lekarski ma histo chyba dopieor od 2 semestru, także spokojnie
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Wykaz literatury.

Post autor: Jivan »

atasteofhoney pisze:Jest skrypt Grzesika, ewentualnie wiem, że korzystali z Jaroszyka. A do egzaminu wykłady + pytania.
Widzę że do anatomii jest tego mnóstwo , jak to robią studenci, kupują, czy wypożyczają, bo wątpie aby dla każdego starczyło , a żeby dobrze przyuczyć się do zawodu, to pasuję znać parę rożnych atlasów
Awatar użytkownika
terrible_justyna
Posty: 630
Rejestracja: 13 lip 2012, o 18:41

Re: Wykaz literatury.

Post autor: terrible_justyna »

Jivan, w Twoim poście widać prawdziwą, pierwszakową nadgorliwość, przez którą przechodził chyba każdy. Mam na myśli ten fragment:
Jivan pisze: żeby dobrze przyuczyć się do zawodu, to pasuję znać parę rożnych atlasów
Ty musisz znać ANATOMIĘ, a nie atlasy. Atlas to Twój przewodnik na zajęciach, gdzie się uczysz na preparatach. Spokojnie starczy Ci 1 sztuka

Co do podręczników: każdy wybiera sobie taką pozycję, jaka mu pasuje. W Zabrzu w rozpisce z anatomii jest chyba 16 książek, a ja się uczyłam z 3 książek: anatomia ogólna, topografia, neuroanatomia. I tyle te 2 ostatnie to nasze skrypty od zabrzańskiego profesora.
Awatar użytkownika
Jivan
Posty: 971
Rejestracja: 16 gru 2012, o 10:48

Re: Wykaz literatury.

Post autor: Jivan »

no na razie jestem zielony, ale wydaje mi się że inaczej widać z atlasu normalnego a inaczej z atlasu przekroje ciała
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości