Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak leczyć?

Dyskusje na temat chorób, ich przebiegu, zapobieganiu oraz sposobach leczenia. Opinie użytkowników nie zastępują fachowej wiedzy medycznej i wizyty u lekarza.
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak leczyć?

Post autor: Userr1 »

Witam.

Ogólnie źle się czuję od bardzo, bardzo dawna (ponad dwa lata)
Dokucza mi ciągłe zmęczenie, uczucie zimna, bóle mięśniowe, brak pamięci, koncentracji, drżenie rąk.
Zrobiłem mnóstwo badań i wyników, byłem u wielu lekarzy.
Wykluczyłem badaniami boreliozę, wszystkie badania z krwi mam dobre, z podwyższonych lub przekroczonych wyników :
TSH: 4,37 (Norma: 0,27-4,2)
Żelazo: 190 (Norma: 33-193) (wcześniejsze moje badania w granicach 210)
Cholesterol całkowity: 184 (Norma: mniej niż 190) (we wcześniejszych badaniach miałem ok. 210.)

Ogólnie od bardzo dawna mam biały nalot na języku no i przy tym nie miły zapach oddechu. Nalot się robi nawet niedługo po porządnym szczotkowaniu.
Ślinę mam gęstą, często jakby flegmę.
Ogólnie wszyscy lekarze którym opowiadałem o tym języku to lekceważyli to i mówili, że jest ok.

Korzystając z okazji, że byłem w innej sprawie u Dermatologa zapytałem o ten język.
Pani Doktor zleciła zrobienie wymazu z języka, zrobiłem i wyszło na wyniku:
Candida sp. : dodatni (+)

Wizytę mam za jakiś czas u dermatologa, rozumiem, że coś jest nie tak i badanie wyszło nie tak?
Co to oznacza i czy to coś poważnego?

Pozdrawiam i liczę na odpowiedzi.
placek
Posty: 103
Rejestracja: 6 sty 2013, o 22:09

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: placek »

Grzybiejesz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Mårran »

Candida to flora fizjologiczna. Może tam być. Może masz refluks na przykład?

Wyniki masz niezłe, cholesterol 210 byl troszkę wyższy, ale bez paniki, zwłaszcza, jeśli pomiary są tak właściwie na granicy normy.

TSH troszkę wyższe, ale to też zależy od labu, czasem norma jest nieco wyższa, czasem niższa. Hormony masz dobre, więc w grę wchodzić może ewentualnie utajona niedoczynność. Ale to raczej właśnie skąpoobjawowe jest.
Pani Buka
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Userr1 »

Dziękuję za odpowiedzi.

Co do TSH, to otrzymałem Euthyrox 25, TSH mam przekroczone powyżej 4
Byłem u dermatologa i dostałem:
-Tabletki twarde Flucofast 100mg (1 tabletka przez 7 dni)
-Nystatyna 2op. w zawiesinie, smarowanie i połykanie zawiesiny przez dwa tyg.
- Wprowadziłem sobie dietę, od dwóch tygodnia nie jadam praktycznie żadnych cukrów, słodyczy, mleka, owoców, ziemniaków, produktów konserwowych, ogólnie jadam same warzywa, ciemny chleb z ziarnami i ogólnie produkty dozwolone w diecie przeciwgrzybicznej.
Na razie po tygodniu różnicy niestety żadnej nie widać, czy coś się jeszcze zmieni?
Najgorzej, że niedługo święta i nie wiem jak się zachować w stosunku do jedzenia.
Zużyłem już dwa opakowania nystatyny i idę do lekarza po receptę na kolejne dwa.
Ktoś może doradzić?
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Userr1 »

Mam dylemat co do wyboru chleba.
Bardzo bym prosił o wskazanie tego który będzie najbardziej odpowiedni dla mnie:

Chleb 1:
Chleb razowy -skład: mąka razowa typ 2000, mąka żytnia, mąka pszenna, woda, zakwas naturalny, sól, drożdże
Chleb 2:
Chleb (mało informacji bo sklep prosto z piekarni nie pakowany, skład tyle co Pani w sklepie powiedziała.) -skład: mąka żytnia 90%, mąka pszenna 10% + dodatki
Chleb 3:
Chleb z orkiszem -skład: mąka żytnia 35%, woda, mąka orkiszowa 12%,słonecznik 8,5%, płatki ziemniaczane, otręby pszenne 2,5%,ekstrakt słodu jęczmiennego, wysoko proteino-wana mąka pszenna, inne,
Chleb 4
Chleb Jakubkowy -skład: mąka żytnia razowa 72%, woda, słonecznik 10%, siemię lniane 8%, żyto krojone 5%, sezam 1%, płatki owsiane, sól, drożdże.
Chleb 5
Chleb na naturalnym zakwasie, pełnoziarnisty, żytni -skład mąka żytnia, pszenna, woda, żyto krojone 15%,słonecznik 10%,siemię lniane 6%,drożdże, sól, ekstrakt słodu,
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: AnnaWP »

Czy jakiś lekarz kazał tak cudować?
Tu odpowiedziano, że ten grzybek należy do flory fizjologicznej. Mnie coś się obija w pamięci jakiegoś wymazu, że też tak powiedzieli.
Jeżeli lekarz kazał, to się nie wtrącam, ale jeżeli to pomysły internetów, to daj sobie spokój.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Epsilon »

Rany, co za pomysły. Tego grzyba możesz wytłuc lekami, ale zaraz pojawi się on znowu, bo to flora fizjologiczna. Raczej chleb ci w niczym nie pomoże Kurcze, jeszcze nie słyszałam, żeby ktoś się przejmował,. czy chleb ma 30 czy 70% mąki zytniej

Przestań czytać głupie artykuły w internecie, bo to szkodzi na mózg.
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Userr1 »

Drodzy forumowicze, to co ja mam zrobić aby sie ego pozbyć?

Lekarz diety mi nie zapisał ale właśnie czytając w Internecie wszędzie jest napisane, że jest to konieczne aby się pozbyć tego syfu.
Przecież nie jest normalne posiadanie takiego czegoś na języku? Tak na wymazie z języka wyszła właśnie Canddida spp. (+), to chyba nie jest normalne posiadanie tego na języku?
Do tego ja mocno zajrzę tam w gardło to za językiem te pleśnie białe ciągnął się dalej.
Jak ja mam się tego pozbyć?
Kończę już brać 3 opakowanie Nystatyny, wziąłem 7 tab. po 100mg Flucofasta, biorę Chlorchinaldin, probiotyk Dicoflor 60 oraz stosuję ta dietę.
Próbuje jak tylko mogę z tym walczyć.
Niedługo mam kolejną wizytę u dermatologa i nie wiem co będzie dalej, na razie nie widać żadnej poprawy.
Stosowanie takiej diety do przyjemności nie należy, a też do tego święta i ja nic nie zjem.

Podpowiedzcie w takim razie co ja mam zrobić aby zwalczyć tego grzyba?
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Epsilon »

Poprzedniczki napisały, że candida wyjdzie, bo ona właściwie zawsze jest w jamie ustnej. Jest tam też pełno bakterii. Jeśli ktoś ci zapisał na to nystatynę, to uznał, że jest jej za dużo i może powodować biały nalot. Chociaz taki nalot to u wielu ludzi widziałam.

W internecie widziałam już informacje, że candida powoduje raka i że rak zywi się twarogiem.

A jeśli bierzesz nystatynę paręnaście dni i ona nie działa, to albo ten nalot to nie ta cała candida, tylko na przykład bakteria albo niezakaźna przyczyna, albo po prostu ten lek na candidę nie działa u ciebie. nie ma co się tym katować miesiąc.
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Userr1 »

Epsilon dziękuje za odpowiedź.

No, a co z objawami? Objawy które pasują też do objawów Candidy, choć też mam problem z niedoczynnością więc i z stąd mogą też iść objawy.
Sam już nie wiem ale nawet patrząc na te zdjęcia, to nie wydaje się Wam, że ten język nie jest normalny?
I to nawet jak go wyszczotkuje to za chwile jest to samo.
Jak lekarz może postawić wiarygodną diagnozę, że jest za duży przyrost tego grzyba?
Czy czasem ten Canddida nie powinna znajdować się jelitach a nie na języku?
Często mnie tez boli gardło, ogólnie jest bardzo wrażliwe i podatne na infekcje. Ogólnie papierosów nie palę ale jak nie raz towarzysko zapalę to po kilku dniach już mam ból gardła zapewniony, podobnie przy picu zimnej wody.
Mam do tego gęstą ślinę, często z jakąś flegmą , moim zdaniem nie jest to normalne.
Co z wzdęty brzuchem, przelewaniem się w brzuchy czy bólami które też nie raz występują?

Nie jest to problem który wystąpił teraz tylko to problem od wielu lat.
Boję się aby tego nie zapuścić do tego stopnia, że później bezie za późno albo się zrobi grzybica gdzie indziej.
Wcześniej tez miałem przez długi okres problem z łupieżem i taki strupem na głowie. Łupież jakoś wyleczyłem ostatecznie szamponami, a strup dopiero trzema maściami od dermatologa.
Userr1
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2014, o 22:23

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Userr1 »

Przepraszam za literówki ale coś z klawiaturą się dzieje. Nie mogę już niestety edytować.
Awatar użytkownika
Epsilon
Posty: 125
Rejestracja: 29 sty 2011, o 12:41

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Epsilon »

Jejku, dopiero się uczę, więc się nie znam, ale się wypowiem

Candida jest w organizmie na różnych śluzówkach i w przewodzie pokarnowym. Grzybicy od tego raczej nie dostaniesz, chyba że po antybiotykach zaburzy ci się flora bakteryjna i się grzybki namnożą.

Przelewania? Może masz po prostu wzdęcia? Może się czymś bardziej lub mniej swiadomie denerwujeszi te objawy to kwestia psychiki? Albo po prostu jesteś wrazliwy? Do niedoczynności tarczycy charakterystyczne jest raczej zwolnienie perystaltyki i zaparcia.
Userr1 pisze: później bezie za późno
Chyba trochę za bardzo się przejmujesz. Nalot na języku i gęsta slina to nie są raczej objawy jakichś chorób, przy których może być za późno

A od szukania objawów w internecie może cię tylko głowa rozboleć i nabawisz się jeszcze większych przelewań w brzuchu, bo ci zawsze guz mózgu wyjdzie
Awatar użytkownika
Alra
Posty: 482
Rejestracja: 21 kwie 2012, o 19:20

Re: Wymaz z języka: Candida sp: dodatni, co znaczy i jak lec

Post autor: Alra »

Ech, ja też się nie znam, ale się wypowiem.

Zdaje mi się, a raczej jestem tego pewna, że przy takim podejściu nigdy nie będziesz zdrowy. Wróć, nigdy nie będziesz czuł się zdrowy. Być może problem nie leży w jakimś grzybie na języku (wierz mi, że nasz organizm jest jednym wielkim, aczkolwiek naturalnym środowiskiem życia dla milionów bakterii, grzybów, roztoczy i innych żyjątek), a w Twojej psychice. Dla kogoś patrzącego z boku (czyli, np. dla nas, forumowiczów) pytanie o chleb czy gęstą ślinę zdaje się być absurdem, nawet podejrzewałam, czy przypadkiem zwyczajnie sobie nie żartujesz. Jednakże po przejrzeniu pozostałych postów doszłam do wniosku, że jednak nie.
ciągłe zmęczenie, uczucie zimna, bóle mięśniowe, brak pamięci, koncentracji, drżenie rąk, przelewanie w brzuchu to równie dobrze mogą być objawy nerwicowe. Nie jestem specjalistą od internetowych diagnoz, ale myślę, że po zaliczeniu tylu specjalistów można byłoby koniec końców skonsultować się z psychiatrą, nie masz nic do stracenia, najwyżej okaże się, że to znów niecelny strzał, a w tych internetach to głupie ludzie radzą.
Spróbuj odrzucić te dziwne chleby, niestworzone diety, zapomnieć o grzybach na języku i beztrosko poświętować z rodziną, to najlepsza opcja na najbliższy czas .
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości