Wypadanie wlosow

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Sofia »

Gelacet (wcześniej źle napisałam) to takie saszetki do rozpuszczania z żelatyną i biotyną do kupienia bez recepty. Taki bardziej środek pomocniczy, ale włosy mi troszkę mniej wypadają.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

Na razie zainwestuję jak co w tego konia a potem aminexil, ale dzięki za rady
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Sofia »

Ja to od lekarza nie zadziała to może także kupię sobie ten szampon. Orientujesz się ile mniej więcej kosztuje?
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

ok 70 zł butelka, ale pan doktor mój mówił,że na allegro można taniej
katrona
Posty: 4
Rejestracja: 30 wrz 2013, o 11:19

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: katrona »

Na allegro? Szczerze mówiąc to jak dla mnie trochę strach kupować leki przez serwisy aukcyjne.
A co do tematu to polecam skrzyp, pokrzywę, zótłka i olejek rycynowy - są to chyba najlepsze naturalne specyfiki na wypadanie włosów
tawaret
Posty: 42
Rejestracja: 9 cze 2010, o 18:04

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: tawaret »

Co to znaczy dobre TSH? Dzisiejsze normy są z d.upy wzięte (polecam artykuł na temat, jak bardzo nie opłaca się Państwu je zmieniać), u kobiet w wieku reprodukcyjnym TSH powyżej 2,5 to niedoczynność i włosy wtedy lecą jak oszalałe.
Daruj sobie Loxony, żółtka i inne, kup Seboradin Niger szampon (w taniej aptece nawet 20zł), możesz używać tylko do ostatniego mycia, potrzymaj 5 minut i gitarra. Mnie pomogło natychmiast pomimo dużej niedoczynności.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

Podbijam temat: od marca ub.r. używałam seboradin w ampułkach przez 3 miesiące - nic. Potem skrzyp - nic. Od października łykam revalid, zincuprin i piję gelacet. Od grudnia doszedł do tego loxon. Jest trochę lepiej, ale odpływy dalej mi się w łazience zapychają Dziś byłam u dermatologa i dalej mam kontynuować kurację. Czy jest sens? Długo to trwa, poprawa nieduża, leczenie bardzo drogie. Ktoś coś poradzi?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Medycyna Lwów »

jeśli wykluczono inne przyczyny utraty włosów typu niedokrwistość, niedobór Fe, niedoczynność tarczycy, pasożyty przewodu pok., zaburzenia ginekologiczne, choroby wątroby i nerek to można stosować takie preparaty. Loxon to tylko działanie na chwilę, po odstawieniu wypadanie włosów może się jeszcze nasilić.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

Kaamil, mam niedoczynność tarczycy, biorę Euthyrox 62.5, obecne TSH wynosi 2.25. Poziom żelaza w normie. Co o tym sądzisz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Medycyna Lwów »

poza niedoczynnością tarczycy która wydaje się być dobrze wyrównana trzeba wykluczyć inne przyczyny, od tego masz lek. rodzinnego lub dermatologa.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

Tamte specyfiki mam od dermatologa. Pół roku biorę. Ja rozumiem, że włosy wolno reagują, ale jaką mam pewność, że jak odstawię to, to to mi się nie odnowi?
Kinga1988
Posty: 4
Rejestracja: 12 lis 2014, o 08:18

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Kinga1988 »

anulk357 pisze:Badania wyszły OK. Dermatolog powiedział że to może być wynik stresu. A poradźcie mi bo znalazłam na tej stronie oferte mezoterapii na skórę głowy. Mieliście już z tym do czynienia?
Leczenie łysienia to sprawa kompleksowa. Mezoterapia dostarcza składników odżywczych bezpośrednio do komórek skóry głowy - zasilają cebulki. Jednak łysienie może być spowodowane innymi czynnikami, z którymi poradzi sobie tylko lekarz dermatolog.
Awatar użytkownika
affeck
Posty: 20
Rejestracja: 5 lut 2015, o 09:31

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: affeck »

a co z łysieniem w młodmy wieku? to jest dopiero udręka młodych facetów masz 23 lata i jesteś prawie łysy a świat jaki jest? tylko wysprotowani i z włosami -.- może Jason S. jest jedyny jakiś prystojny co się kobietą podoba ale tak na poważnie to nie wiem co mam robić z moją głową / włosy lecą jeden po drugim / stosuje mnóstwo domowych sposobów ale nic z tego ( czy tylko jakieś specjalne zabiegi mi pozostają? pewnie to poważne łysienie genetyczne i dlatego nic mi nie pomaga / ktoś mi powiedział że jak masz wyłysieć to wyłysiejesz ( a ja się tego tak boje (
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości