Wypadanie wlosow

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
anulkaaa357
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2011, o 09:31

Wypadanie wlosow

Post autor: anulkaaa357 »

Witam serdecznie,

Mam 24 lata i od kilku miesięcy borykam się z problemem wypadających włosow.
Nie wiem zupełnie czym to moze być spowodowane, bo na prawdę dbam o siebie, zdrowo sie odżywiam itd

Proszę poradźcie co robić. Czy znacie jakies sprawdzone kosmetyki albo leki? Czy może powinnam od razu zwrocić się do specjalisty? A jak tak, to do jakego? Dermatologa?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Medycyna Lwów »

dermatolog - sa różne rodzaje łysienia, często to objaw choroby podstawowej, sa tez różne leki.
karmazyn001
Posty: 1
Rejestracja: 14 paź 2011, o 10:58

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: karmazyn001 »

Ja na wypadanie włosów stosowałem zwykły szampon pomieszany z liśćmi pokrzywy. Pomogło.
renarde
Posty: 18
Rejestracja: 2 wrz 2011, o 12:10

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: renarde »

Można też spróbować ze skrzypem w kapsułkach. Na mnie podziałało bardzo dobrze, co prawda trzeba zażywać cały czas - po odstawieniu znowu włosy zaczęły lecieć
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Medycyna Lwów »

skrzypy, cynk, witaminy itp. można sobie brać jako suplement, jeśli choroba tkwi gdzie indziej na nic nie pomogą.
anulkaaa357
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2011, o 09:31

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: anulkaaa357 »

Dzięki za rady, już się zaoparzyłam w skrzyp i witaminy, a jutro idę na badanie krwi.
AnnaWP
Posty: 3453
Rejestracja: 24 wrz 2010, o 12:58

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: AnnaWP »

Przede wszystkim idź do dermatologa, bo bez lekarza będziesz robić badania w ciemno. To lekarz może ocenić Twój stan i zlecić specjalistyczne badania - lub polecić leki.

Jakie badanie krwi robisz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Medycyna Lwów »

pewnie morfologię i TSH - w sumie można, ale powinien zobaczyć głowę i włosy dermatolog.
anulkaaa357
Posty: 7
Rejestracja: 13 paź 2011, o 09:31

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: anulkaaa357 »

Badania wyszły OK. Dermatolog powiedział że to może być wynik stresu. A poradźcie mi bo znalazłam oferte mezoterapii na skórę głowy. Mieliście już z tym do czynienia?
buds29
Posty: 9
Rejestracja: 16 lis 2011, o 09:17

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: buds29 »

polecam kamiwazę, jest to płyn do wcierania w skórę głowy. jest dość drogi ale działa i to bardzo dobrze. śmiało mogę go z czystym sumieniem polecić
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

odswiezam temat. ja mam niedoczynnosc tarczycy, wiec od tego mi wlosy wychodza, mialam loxon 5%, jeszcze zaczely wychodzic. rok temu poratowałam sie tabletkami ze skrzypem i jakims wcieradłem z rzepy rzodkwi i tataraku, ale teraz nic nie dziala. pomocy
Sofia
Posty: 585
Rejestracja: 3 sty 2012, o 15:11

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: Sofia »

Dermatolog, koniecznie. Poza tym ile stosowałaś loxon? Też mam ten problem i używam tego samego środka w połączeniu z gelacedem (tak się to chyba nazywa) i moja lekarka powiedziała mi że 3-4 miesiące to minimum żeby to zadziałało.
promyczek14175
Posty: 1524
Rejestracja: 5 cze 2012, o 10:47

Re: Wypadanie wlosow

Post autor: promyczek14175 »

Stosowałam 2 tygodnie bite, i zaczęły jeszcze gorzej wychodzić, zatem lekarz kazał odstawić. A czym jest gelaced?
Teraz kupuję szampon ze szpiku końskiego. Podobno używają tego ludzie po chemioterapii.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości