Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: doktorka »

Biochemister, nach, nie nie] TC i LDL jest powyzej normy. TG i HDL sa ok.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Czy ja niewyraźnie napisałem? Napisałem współczynniki a nie parametry, widzimy różnicę? Chodzi mi o iloraz TC/HDL, LDL/HDL i TG/HDL, same wartości parametrów nie są tak miarodajne jak współczynników.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: 270285 »

Biochemister pisze:Czy ja niewyraźnie napisałem? Napisałem współczynniki a nie parametry, widzimy różnicę?
Spoko, juz widzę]
Jednak gdyby to były moje wyniki, to i tak bym se je powtórzyła, bo mimo wszystko taki LDL w tak młodym wieku to dla mnie trochę nie bardzo.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

270285 pisze:Jednak gdyby to były moje wyniki, to i tak bym se je powtórzyła
Ja tak samo i liczę że autorka tak zrobi właśnie.

Orchidea, dopilnuj żeby zminimalizować błąd z Twojej strony przy powtórnym badaniu, bo w przypadku lipidów to bardzo ważne (w skrócie: badanie na czczo 14-16godz. nie jeść, przed badaniem co najmniej pół godziny w spoczynku posiedzieć, a nie od razu na pobieranie krwi, nie pić alko co najmniej 2 doby przed badaniem oraz co istotne, a co pielęgniarki mają często gdzieś należy unikać ucisku stazy zbyt długo).
I do tego jeśli zażywasz leki np. B-blokery czy diuretyki to one wpływają na lipidogram i sympatykolityki niektóre chyba też.
Morfeusz pisze:znajomy urządził sobie grilla w niedzielę rano potem był na czczo, a w poniedziałek się badał i wyniki były kosmiczne".
No to pewnie procentowy powód tego kosmosu, ja po grillu to miałem TG dwa razy norma
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze:nie pić alko co najmniej 2 doby przed badaniem
no chyba, że dla kogoś alko to element codziennej diety
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Ja szczerze powiedziawszy byłam bardzo zdziwiona jak się okazało,że mam trochę wysoki cholesterol.Jakoś myślałam,że to bardziej dotyczy osób z otylością.A tu proszę.Bo jak mówiłam na swój wzrost 170 cm ważę 54 kg.Nie palę i nie piję alkoholu w ogóle.
Ale nie ukrywam,ze pochłaniam slodycze i niestety trochę słodzę.
Badanie powtórzę za jakiś czas-może jak zmienię nieco dietę
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Morfeusz pisze:
Biochemister pisze:nie pić alko co najmniej 2 doby przed badaniem
no chyba, że dla kogoś alko to element codziennej diety
No chyba że tak
Orchidea pisze:Badanie powtórzę za jakiś czas-może jak zmienię nieco dietę
Ja bym radził powtórzyć badanie bez zmiany diety nawet, póki co.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Tak teraz myślę kojarząc fakty - czy nie mam początków cukrzycy
Wysoki cholesterol,cukier,wzmożone pragnienie,waga utrzymuje się właściwie od 6 lat
Muszę iść koniecznie na badania.

Słuchajcie a czy jak jednego wieczoru-zje się coś tłustego,smażonego i rano się idzie na badanie cholesterolu-to on może się zawyzyć przez to tłuste jedzenie

Dodatkowo jak nie jem nic słodkiego dłuższy czas to potwornie się czuję i wtedy robię częsti kakao z 2,3 lyżeczkami cukru i od razu lepiej się czuję.W ogóle jak nie jem nic słodkiego to mam średni humor.Juz nie wiem co o tym myśleć wszystkim
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Orchidea pisze:czy jak jednego wieczoru-zje się coś tłustego,smażonego i rano się idzie na badanie cholesterolu-to on może się zawyzyć przez to tłuste jedzenie
Tak, spożyte tłuszcze wpływają na wyniki krwi nawet powyżej 14 godzin, dlatego zaleca się żeby na kolację nie jeść raczej nic tłustego głodówka 14-16 godzin rano na czczo zrobienie profilu lipidowego. Niestety, lipidy mają swoje wymagania

Ps. Ale po tłustej kolacji raczej triglicerydy są podwyższone również, a Ty masz b.ładne. Teraz spróbuj się maksymalnie postarać żeby wcześniejsze wskazówki spełnić i powtórz lipidy i glukozę w labie, pewnie zrobią Ci doustny test (DTTG) jak z tym cukrem coś nie tak. Na razie nie zamartwiaj się bo na razie nie ma czym
york
Posty: 1902
Rejestracja: 27 gru 2007, o 22:05

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: york »

Orchidea pisze:Ja szczerze powiedziawszy byłam bardzo zdziwiona jak się okazało,że mam trochę wysoki cholesterol.Jakoś myślałam,że to bardziej dotyczy osób z otylością
bo jest uwarunkowany genetycznie, więc się nie dziw, że masz wysoki
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

mimi11 pisze:
Orchidea pisze:Ja szczerze powiedziawszy byłam bardzo zdziwiona jak się okazało,że mam trochę wysoki cholesterol.Jakoś myślałam,że to bardziej dotyczy osób z otylością
bo jest uwarunkowany genetycznie, więc się nie dziw, że masz wysoki
W przypadku hipercholesterolemii rodzinnej głównie. Duże znaczenie ma odżywanie i nie zganiajmy wszystkiego na genetykę, a Orchidea dziwić się może bo nie jest znana przyczyna podwyższonego cholesterolu w jej przypadku.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

A że cholesterol może być dziedziczny to wiem.No ale nie wiem jak jest w moim przypadku.

Dzięki za odpowiedzi!



Więc wtedy po badaniu cukru o ile dobrze pamiętam wynosił ok.140
Tak powiedziała kobieta robiąca badanie.O ile dobrze pamiętam,bo wiadomo to były badania w szkole-ekg też na dodatek,to wiadomo człowiek nieco przejęty.

osoba co robiła badanie zapytała mnie czy jestem na czczo oraz czy jadłam dzień wcześniej BARDZO dużo słodyczyWiem,że koleżanki choćby miały dużoooo mniej ode mnie.Jeszcze ta nieszczęsna landrynka i ciekawość czy ona mogła podnieść poziom cukru.

Trochę to chaotyczne
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Orchidea pisze: Więc wtedy po badaniu cukru o ile dobrze pamiętam wynosił ok.140
To jest bardzo wysoki wynik i bardzo niedobry. Tylko pytanie czy byłaś na czczo i jak ta landrynka wpłynęła na niego. Powtórz to badanie koniecznie, niech Ci oznaczą glukozę we krwi żylnej i jak wyjdzie nadal wysoko to DTTG zrobisz, będziesz miała jasność. Bo ten wynik jest bardzo zły, ale za dużo tu znaków zapytania i badanie było robione glukometrem z tego co tu było mówione, można mieć wątpliwości więc co do wiarygodności całego zamieszania (i życzę Ci żeby to 140mg/dl okazało się grubą pomyłką) ]

Po prostu zrób badanie stosując się do zaleceń jakich należy przestrzegać przed takowym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości