Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Widzę,że cukrzyca ma tu wzięcie
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: 270285 »

Morfeusz pisze:to klasyfikacja WHO/ADA gdzie wyróżnia się rzeczywiście cztery rózne postacie cukrzycy. Stąd niektórzy używają określenia cukrzyca IV/cukrzyca typu IV na określenie cukrzycy ciężarnych.
W takim razie przepraszam doktorko

Panie doktorze Morfeuszu, gdyby Pan jeszcze z łaski swej zechciał napisać czy diagnozuje się ją na podstawie krzywej cukrowej, to byłabym wdzięczna.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Padre Morf »

Zalecenia PTD mówią o tym, że w przypadku cięzarnych z wynikiem 100-125mg/dl nalezy wykonać OGTT. U kobiet z wynikiem wyższym powtarza się badanie na czczo. Powtórny wynik wyższy niż 125mg/dl jest wskazaniem do skierowania pacjentki do ośrodka referencyjnego.
Ostatnio zmieniony 22 sie 2009, o 16:54 przez Padre Morf, łącznie zmieniany 2 razy.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

dobrze,a więc skoro tak się temat rozwinął to i ja się coś zapytam.Skoro ten cukier wyszedł mi 104 (na czczo i byłam zaraz rano) to jest to dobry czy zły wynik ?
Bo , cóż lekarz u którego byłam najpierw spojrzawszy na wynik powiedzial coś w stylu-" nie za dobrze ,a potem że generalnie nie jest źle i dał mi skierowanie na dokładniejsze badanie.
I tak też myslę,że gdyby było coś naprawdę nie tak,to ten cukier powinien wyjść bardzo wysoki.nawet gdy badanie było robione glukometrem czyż nie tak?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: doktorka »

czyli ze zrobil dobrze. lekarz.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości