Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Na początku witam wszystkich!

Słuchajcie ostatnio byłam na badanich i cholesterol wyszedł mi ponad 200.lekarz kazał mi na to uważać.Nigdy nie sądziłam,że będę mieć wysoki cholesterol,bo jestem osobą bardzo szczupłą-no ale to może nie ma większego znaczenia.Dodam,że jem strasznie dużo slodyczy,dużo słodzę- 3 łyżeczki.

tak myślę,że może mam za mało ruchu ? bo jak ruchu jest mniej to organizm nie może spalić tego.


Mam też wysoki cukier.I to bardzo wyszedł wysoki.Przed badaniami oczywiście byłam na czczo i nic nie jadłam.oprócz landrynki miętowej - czy ona mogła aż tak zawyżyć wynik? Jakoś nie chcę mi się w to wierzyć

Co o tym myślicie? Orientuje się Ktoś z Was w tym ?

A może wysoki cholesterol + cukier to symptony jakiejś innej choroby

[ Dodano: |15 Sie 2009|, o 00:49 ]
Dodam jeszcze,że nie palę i nie piję raczej w ogóle alkoholu.
Jak ktokolwiek coś wie,to proszę o słów parę
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: malgosi35 »

Powtórz badania bez landrynki.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Padre Morf »

Nie podałaś konkretnych wartości więc cięzko powiedzieć.
Orchidea pisze:Przed badaniami oczywiście byłam na czczo i nic nie jadłam.
ile?

W przypadku badaniu cukru na czczo nie wolno jeść nic przez około 4h. W przypadku lipidogramu zalecenia są bardziej restrykcyjne - 8-14h bez jedzenia czegokolwiek (można pić wodę mineralną).
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Dzięki!

Więc badania były rano.Czyli od poprzedniego wieczoru i całą noc nic nie jadłam ani nie piłamNiestety badań cukru nie mam Bo to akurat było badanie przeprowadzane w szkole i nie mam tych wyników.A rano jakąś 1h przed badaniem cukru zjadłam jedną miętową landrynkę.

Więc :

Cholesterol całkowity-208 mg/dl

(czyli stężenie graniczne jest) więc może nie jest tak źle

Cholesterol HDL 68 mg/dl

Ch. LDL 125 mg/dl



Tak te wyniki wyglądają
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Jakusz »

Orchidea pisze:A może wysoki cholesterol + cukier
Orchidea pisze:Niestety badań cukru nie mam
Proponuję się zdecydować w zeznaniach.

Jakkolwiek wydaje mi się możliwe zawyżenie wyników cukru po zjedzeniu czegoś słodkiego, tak cholesterol to inna bajka, ale z tych postów to już nie wiadomo, co ty miałaś badane i co było w końcu wysokie.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Orchidea, odpowiedz na pytanie Morfeusza ile godzin przed badaniem na lipidy nie jadłaś nic?

I podaj przy okazji jaką miałaś wartość triglicerydów.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Padre Morf »

JakubikF pisze: Jakkolwiek wydaje mi się możliwe zawyżenie wyników cukru po zjedzeniu czegoś słodkiego, tak cholesterol to inna bajka
Lipidogram ma to do siebie, że jego wyniki zależą od wielu róznych czynników. To, ze ktoś nie jadł nic przez odpowiedni czas nie oznacza, że wyniki będą miarodajne - znajomy urządził sobie grilla w niedzielę rano potem był na czczo, a w poniedziałek się badał i wyniki były kosmiczne".
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: malgosi35 »

Nie znam się na tym, ale jak mój znajomy miał badania okresowe (wiedział że biędzie miał wysoki cholesterol) i chciał by żnajoma przepisała mu coś, żeby go obniżyć, to dowiedział się że to raczej tak szybko niemożliwe i trzeba sobie zapracować na odpowiedni poziom cholesterolu.
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

JakubikF pisze:
Orchidea pisze:A może wysoki cholesterol + cukier
Orchidea pisze:Niestety badań cukru nie mam
Proponuję się zdecydować w zeznaniach.

Jakkolwiek wydaje mi się możliwe zawyżenie wyników cukru po zjedzeniu czegoś słodkiego, tak cholesterol to inna bajka, ale z tych postów to już nie wiadomo, co ty miałaś badane i co było w końcu wysokie.

Cukier był badany już jakieś 3 miesiące temu.Badanie było w szkole i nie mam jego wyników.Osoba,która mi je robiła powiedziała mi,że mam bardzo wysoki cukier.
Tyle wiem.


Cholesterol był robiony kilka dni temu.I wyszedł jak podałam wyżej.
I tak się zastanawiam czy podwyższony cukier i cholesterol mogą być symptonami jakiejś konkretnej choroby czy może to po prostu zbieżność.


Więc przed badaniem cukru nie jadłam nic przez jakieś 9 h.Rano tylko jedną landrynkę.

[ Dodano: |15 Sie 2009|, o 16:46 ]
A wyskie było i jedno i drugie.I cukier i cholesterol

Wyniki cholesterolu są wyżej.

[ Dodano: |15 Sie 2009|, o 16:48 ]
A i tutaj są trójglicerydy :


Trójglicerydy- 73 mg/dl
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: doktorka »

powinnas isc do laboratorium powtorzyc badanie na glukoze we krwi, ale zylnej, a nie glukometrem, bo to jest bez sensu (tak pewnie bylo badanie w szkole), oczywiscie na czczo.

co do lipidow- nie jest zle, mozna sie doczepic do cholesterolu calkowitego, dobrze by bylo, gdyby spadlo ze 30-40, LDL tez tylka nie urywa swa poprawnoscia. Trojglicerydy sa niskie. proponuje ogarnac sie ze slodyczami i powtorzyc badanie po 2-3 miesiacach od poprzedniego. landrynki to bardzo zly pomysl przed badaniem glukozy]

[ Dodano: |15 Sie 2009|, o 17:58 ]
malgosi35 pisze:trzeba sobie zapracować na odpowiedni poziom cholesterolu.
w przypadku HDL owszem, pozostalych nie wydaje mi sie, inaczej popiwkowe i pogrillowe zapalenia trzustki bylyby fikcja]
Orchidea
Posty: 168
Rejestracja: 14 sie 2009, o 23:27

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Orchidea »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi

Tak chyba glukometrem badanie było robionechoć nie daję za to ręki.

Następnym razem już na pewno badanie bez landrynki ]

I dietę faktycznie muszę zmienić.Zwłaszcza słodycze i słodzenie,tylko jak to ograniczyć
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: Biochejter »

Współczynniki TC, LDL i TG do HDL są poprawne, więc nie ma się czym przejmować w tej sytuacji, ale profil lipidowy sobie oczywiście za jakiś czas powtórz.
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Wysoki poziom cholesterolu i cukru

Post autor: 270285 »

Biochemister pisze:Współczynniki TC, LDL i TG do HDL są poprawne, więc nie ma się czym przejmować w tej sytuacji, ale profil lipidowy sobie oczywiście za jakiś czas powtórz.
Jakie współczynniki? Chodzi o wartości tych parametrów?
LDL jest poniżej punktu odciecia wg wytycznych amerykańskich, natomiast wg europejskich jest za wysokie (punkt odcięcia 115mg/dl).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości