Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
grzesiu96
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012, o 20:01

Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: grzesiu96 »

Witam. Bardzo przejmuję się swoim wzrostem. Pod koniec kwietnia mam 16 lat, a jestem po prostu niski. Czemu tak twierdzę? Bo wszędzie gdzie jestem to zawsze jestem niższy od kogoś. No ale nie będę się tutaj użalać nad sobą, tylko chcę zapytać Was wszystko co wiecie, powiedzieć mi o wzroście. Ja już praktycznie przepatrzyłem Internet, ale głównie to wyświetlały się wyniki z portalu sfd.pl i pisali tam różni ludzie, więc do końca nie wiem czy im wierzyć, przez to tutaj piszę, bo wiem że tutaj mogę uzyskać prawidłowe odpowiedzi. Jeśli zapytacie o coś, z historii mojego wzrostu, z chęcią na wszystkie pytania odpowiem. Otóż od stycznia do sierpnia 2011 ( 14-15 lat), niby urosłem 7 cm. Czemu piszę niby? Bo nie stanąłem wyprostowany, a lekarz był starszy, nie zwracał na to w ogóle uwagi, więc raczej wątpiłbym w ten wynik. No ale dobra. Natomiast niepokoi mnie ten fakt, że mój wzrost się zatrzymał teraz sporo, przestałem praktycznie rosnąć. Otóż od sierpnia 2011 roku do lutego 2012 urosłem tylko 2 cm. Jak to sprawdziłem? Otóż zmierzyłem się o godzinie 12:00 ( wydaje mi się, że to prawidłowa pora, bo nie jest to ranek, ani wieczór ) metrówką. Tzn. na lodówce mam zaznaczone kreską, gdzie od metra wychodzi 173 cm. A naprzeciwko lodówki mam lusterko. I wyprostowany stanąłem i tak, czubek głowy sięga mi do 173 cm. Czyli wynik raczej jest prawidłowy? I teraz mam pytania, czemu tak słabo rosnę teraz, moi rówieśnicy bardziej rosną. Mam naprawdę masę znajomych, gdzie rodzice są naprawdę niscy, a dzieci z mojego wieku są dużo wyżsi ode mnie, mają nawet przeszło 180 cm. A z klas rocznika 97, nawet niektórzy z 98 są wyżsi sporo ode mnie. Czemu ze mną tak jest, że przestałem rosnąć i jestem taki niski? Geny? Nie wiem jak wysocy byli moi rodzice biologiczni. Proszę Was o pomoc, wytłumaczenie mi o wzroście, czy mogę jeszcze coś na pewno urosnąć Zostańcie Sherlockiem Holmesem Dziękuje i pozdrawiam.
pawel17041995
Posty: 214
Rejestracja: 23 wrz 2011, o 17:26

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: pawel17041995 »

Ja mam lat 17 i mam ok.177 cm wzrostu jest to normalne, nie masz się czym martwić, najpierw oni rosną, a później przestaną a ty ich pewnie dogonisz
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: DMchemik »

Wzrost 173 cm to jest normalny wzrost. Nie musisz być wielkoludem. Pozatym jest masa ludzi niskich i też muszą żyć. Ze wzrostem bywa różnie, ja przestałem rosnąć przed ukończeniem 16 lat.
Awatar użytkownika
Collo
Posty: 1761
Rejestracja: 26 gru 2009, o 08:33

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Collo »

Człowiek może rosnąć do 21 roku życia, więc masz jeszcze dużą szansę na bycie wyższym, tym bardziej, że jesteś jeszcze w gimnazjum. Ja w gimnazjum byłem prawie najniższy w klasie, a teraz mam 1,84m
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: DMchemik »

Z tym do 21. roku życia to bym to traktował z przymróżeniem oka. Zdecydowana większość ludzi kończy wzrost z ukończeniem dojrzewania.

PS wcześniej pisałem, że przestałem rosnąć, zanim skończyłem 16 lat a jeszcze przez kilka lat słyszałem o sobie, że urosłem.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Stalowy »

Przymrużeniem *

Ja całe życie byłem niższy od innych, w liceum (czyli 16-19) wskoczyłem na magiczny pułap 170 cm i utknąłem

Wzrost Twój jest jak najbardziej normalny, w niczym nie odbiegający od normy. Bardzo możliwe, że jeszcze urośniesz - a nawet jeśli nie, to i tak wszystko jest ok.

Wzrost zależy od wielu czynników, a przede wszystkim:
- geny
- dieta w wieku rozwojowym (jeżeli nie dostarcza się dziecku wszystkich składników odżywczych, lub jeżeli dziecko jest po prostu niedożywione to wiadomo, że nie urośnie"
- hormon wzrostu - somatotropina - jeżeli występują zaburzenia jej wydzielania, to może dochodzić do niskiego wzrostu. (W skrajnych przypadkach, jeżeli zaburzenie to występuje u dzieci, np do karłowatości)
Kester
Posty: 752
Rejestracja: 7 lut 2010, o 16:00

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Kester »

Mam 169, chcesz stanę koło Ciebie
Masz czas, żeby urosnąć jeszcze.
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: DMchemik »

Stalowy pisze:Przymrużeniem *
Pisałem tak jak wymawiam, stąd czasem się może zdarzyć błąd
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Stalowy »

Jasne, ja poprawiam intuicyjnie, nie traktuj tego osobiście
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: DMchemik »

Ja też poprawiam, ale nie znaczy, że mówię/piszę sam idealnie. Zwykle piszę tak jak sam to wymawiam.

OK, bez tzw. offtopu już, to temat na inną dyskusję -)
Lobo
Posty: 90
Rejestracja: 2 cze 2010, o 10:25

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Lobo »

"Wzrost 173 cm to jest normalny wzrost."

Chyba w Chinach - w Polsce średni wzrost to ~178cm, a pod koniec dekady najprawdopodobniej doszlusuje do metra osiemdziesiąt.
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: Stalowy »

Lobo, czyli według Ciebie średni wzrost = normalny wzrost. Wszystko co powyżej 178 to Afryka, a poniżej 178 to Chiny. No i do tego każdy niższy to inwalida i powinien się leczyć? Gratuluję intelektu i błyskotliwości.
grzesiu96
Posty: 2
Rejestracja: 28 lut 2012, o 20:01

Re: Wzrost poniżej 50 centyla, ok. 25 - tego.

Post autor: grzesiu96 »

Witam. Jestem rocznik 96 raz postanowiłem że odpiszę po pół roku i zobaczymy czy urosłem. W lecie 2011 mierzyłem 171 cm, dzisiaj pojechałem i się załamałem ( Mam 172 cm, więc praktycznie nic nie urosłem. Za to moja waga z 62,5 skoczyła do 68 ! Kur** szal by to trafił! Co jest do cholery? przeciez trenuje w piłkę i wgl wiec co sie stało ! Myslalem ze uroslem a tu nic ( Inni wszyscy, rosną teraz, nawet co mają niziołków rodziców, a ja nic ! Chyba sie z tym juz pogodze, nie dała mi matka natura wzrostu widac. Wczesniej tj. od lutego do sierpnia uroslem troszke, ale nie wiem ile dokładnie bo się nie wyprostowałem, tylko tak się kuliłem, bo wtedy chodziło mi o cos innego zreszta niewazne, to wyszlo ze 7cm, chociaz to jest na 100 % błędny wynik, bo zle się ustawiłem. Co jest do holery?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość