Z analityki na lekarski

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Espranto
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 17:25

Z analityki na lekarski

Post autor: Espranto »

Witam serdecznie, obecnie jestem studentką pierwszego roku analityki medycznej na CM UMK w Bydgoszczy. Jestem rocznikiem 93, powinnam być na II roku, ale studiowałam semestr inżynierię biomedyczną na Politechnice Gdańskiej.
Moje lekarskie powołanie nie słabnie i z dnia na dzień czuję się coraz mniej wartościowa, coraz bardziej zdołowana. Analityka medyczna to ciekawe studia, ale traktuję je jak karę.
W chwili obecnej wykorzystałam 29 punktów ECTS. Sama nie wiem czy poprawiać maturę w przyszłym roku czy lepiej nie. Ilość pieniędzy jaką musiałabym zapłacić za wykorzystane ECTS-y mnie przeraża i przerasta, z drugiej strony ciągle biję się z myślami, że powinnam spróbować.
Czy jest ktoś w podobnej sytuacji jak ja?
Czy można jakoś obejść ustawę o ECTS-ach? Na wykupienie punktów zwyczajnie mnie nie stać, nie pochodzę z zamożnej rodziny.
Ma ktoś jakiś pomysł co mogłabym zrobić?
Chętnie wyjaśnię wszystkie nieścisłości, których być może nie zawarłam w poście.

Ana
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: czornydanio90 »

Espranto, pozdrawiam kolejną osobę z CM UMK na tym szanownym forum

Co do sytuacji to hmm. Jeżeli Cię stać na opłacenie tego ostatniego roku studiów to próbuj. Jak nie to zawsze są jakieś kredyty studenckie itp.
Espranto
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 17:25

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: Espranto »

Czyli raczej jestem skazana na wieczne udawanie, że uwielbiam analitykę, awesome
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: czornydanio90 »

Espranto, Analityka też nie jest taka zła
Espranto
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 17:25

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: Espranto »

czornydanio90,
nie mówię, że jest zła, ale ciężko uciszyć w sobie powołanie, a ja się czuje gnojona każdego dnia, traktuję analitykę jak porażkę życiową.

Masz jakieś rady jak uczyć się do matury? Skoro się dostałeś, na pewno masz efektowany sposób
deVries
Posty: 672
Rejestracja: 15 kwie 2012, o 20:49

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: deVries »

Popraw maturę i idź na lekarski, nie ma się co męczyć. Weź kredyt studencki i odkładaj te 600 zł miesięcznie na ostatni rok, uzbiera się ze 30 000 na dość dobrych warunkach.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: czornydanio90 »

Espranto, hmm.sam też poprawiałem maturę, studiowałem przez rok biotechnologię. Co do poprawki to hmm.poprawiałem tylko chemię i siadłem do niej tak solidnie od stycznia, wałkowałem w kółko podręczniki (korzystałem z Rożaka) i arkusze maturalne, tylko kilka zadań ze starego (granatowego) zbioru Pazdry zrobiłem. poprawiłem z 72% na 88%.

Co do biologii to poszła mi wystarczająco w pierwszym terminie (82%), a nauka jej zajęła mi też z pół roku solidnego zakuwania z podręczników (Operon), musowo książek Lewińskiego (takie cienkie pisane działami Cytologia, Zoologia itd.) i oczywiście rozwiązywanie całej masy arkuszy maturalnych.
Espranto pisze:a ja się czuje gnojona każdego dnia
Kto Cię gnoi?
Espranto
Posty: 11
Rejestracja: 2 kwie 2014, o 17:25

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: Espranto »

Obecnie mam z chemii 68% a z biologii 69 %, ale przyznam, że były to raczej matury napisane, bo napisane. Niecały miesiąc przed maturą zmarł mój ojciec, nie szukam wymówek, ale czuję się usprawiedliwiona, że tak słąbo mi poszło. Wydaje mi się, że nie jest to wynik nie do przeskoczenia.

czornydanio90, nikt mnie nie gnoi, po prostu czuję się niespełniona, czuję że nie osiągnęłam pułapu, który osiągnąć chciałam, czuję że mogę z siebie wykrzesać więcej i że chyba tracę tu czas. Mam na siebie plan , dużo ambicji i samokrytycyzmu.
Chyba poprawię maturę, jeśli się, daj Bóg, dostanę, będę kombinowała
W pazdro i lewińskiego na pewno się zaopatrzę.
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Z analityki na lekarski

Post autor: czornydanio90 »

Espranto, w każdym razie powodzenia i życzę dołączenia do naszej wesołej gromadki z Wydziału Lekarskiego
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 2 gości