z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Przygotowanie do matury z chemii, rozwiązywanie zadań, pomoc w zrozumieniu reakcji chemicznych, arkusze maturalne z chemii
ma³olata

z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: ma³olata »

:?: przegrzebałam cały internet i nie mogę znaleźć informacji na temat tego, jakie przedmioty mam zdawać na maturze, rozszerzone czy podstawowe, Żeby dostać się na jakąś politechnike na wydział chemii. :( jeŻeli ktoś orientuje się w tych sprawach proszę o jakiekolwiek informacje :) chodzę do LO na bio.-chem. :] będę wdzięczna za pomoc! :wink:
:?:
Ostatnio zmieniony 28 sie 2006, o 21:03 przez ma³olata, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: Vinci »

uczelnie gdze mozna studiwac chemie, wyszukaj intersujaca ciebie, wejdz na jej strone i tam na pewno bedze podane co trzeba zdawac:)
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: Gosiaczek »

Hmm na Politechnikę wroclawską trzeba zdawać: matematykę, chemię lub fizykę
w praktyce wystarczy tylko chemialtnapisana na przyzwoitym poziomie gt
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: Vinci »

wystarczy tylko chemialtnapisana na przyzwoitym poziomie gt

w wieszosci przypadków na chemi biorą wszystkich, tak tez jest we wrocławu, w zeszym roku osatnia osoba na liscie maial zero punktów ]. na chemie jest poprostu malo chetnych i ludze traktuja ja jako wyjscie awaryjne, oczywisce odpadajc po pierwszym roku i zostją tylko ci prawdziwi chemicy D
_Trooper_
Posty: 19
Rejestracja: 24 sie 2006, o 20:44

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: _Trooper_ »

Vinci ma rację z tego co pamiętam to na Politechnike Rzeszowską z pierwszego naboru mieli 80 osób na 250 miejsc, po miesiącu mieli już 250 a skad ich wzieli tego nie wiem ale wiem że po sesji zostało ich 70 a kończy przeważnie 30, tak to już jest na politechnice jak cie nie uleja na chemii to na matmie albo fizyce polegniesz ale papier masz dobry oczywiscie jak przebrniesz przez ten beton ale optymistyczny post mi wyszedł
Lewoślaz
Posty: 10
Rejestracja: 2 sie 2006, o 21:49

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: Lewoślaz »

Gosiaczek pisze:Hmm na Politechnikę wroclawską trzeba zdawać: matematykę, chemię lub fizykę
w praktyce wystarczy tylko chemialtnapisana na przyzwoitym poziomie
Albo ewentualnie pójść sobie na Studium Talent (matma lub fizyka, nie słyszałam, zeby z chemii było), napisać ładnie egzamin końcowy. za kazdy wynik pozytywny są punkty, a chyba przy uzyskaniu oceny bardzo dobrej przyjmują z otwartymi ramionami. I wtedy nie trzeba się martwić o zdawane przedmioty :] .
Vinci pisze:na chemie jest poprostu malo chetnych i ludze traktuja ja jako wyjscie awaryjne, oczywisce odpadajc po pierwszym roku i zostją tylko ci prawdziwi chemicy D
Większość kierunków na PWr rzeczywiście tak wyglada, że dostać sie ławiej niz później utrzymać. No alenie każdy musi skończyc Politechnikę ]
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: Gosiaczek »

Hehe tylko że Studium Talent tylko nieliczni kończą z 5 z egzaminu
ale fakt już za zaliczenie czyli 3 są punkty więc się opłaca próbować.
Tak szczerze to na Pwr nie ma zbyt wielu chętnych wszyscy wiedzą jak jest tam cięzko
a Ci co skończą chemie na polibudzie bardzo rzadko ucza w szkole to są krótko mówiąc geniusze
asiase

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: asiase »

mam pytanko jestem w 1 lo i zastanawiam sie nad matura. mam rozszerzona matematyke i informatyke a chce zdawac chemie. zecz jasna ze podrecznik do chemii mam w zakresie podstawowym, czy w tej ksiazce sa informacje tylko do poziomu podstawowego a zeby zdac mature na zakresie podstawowym musze uczyc sie z innych ksazek ktroe maja wiecej informacji dzieki z gory za answer:)
ewka888-88
Posty: 18
Rejestracja: 14 sie 2006, o 22:38

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: ewka888-88 »

Nie, nie musisz to Ci wystarczy zeby zdac podstawy z chemii.
żabka
Posty: 269
Rejestracja: 9 kwie 2006, o 08:34

Re: z czego zdawac mature by dostac sie na chemie?

Post autor: żabka »

asiase, najwazniejsze to rozwiazywac duzo zadan i arkuszy, i wtedy zdasz bez najmniejszego problemu podrecznik podstawowy w zupelnosci wystarczy jesli nie zamierzasz pisac rozszerzonej
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości