Zaczerwienienie pod oczami

Jak utrzymać zdrową skórę, jak pielęgnować, czego unikać. Badania struktury i funkcje skóry, schorzenia skóry, paznokci i włosów.
Angelique
Posty: 1
Rejestracja: 13 lut 2019, o 18:36

Zaczerwienienie pod oczami

Post autor: Angelique »

Hej
Od jakiegoś roku męczę się z pewną przypadłością. Problem polega na tym, że mam pod oczami(bardziej widoczne pod prawym) zaczerwienienia. Plus do tego zrobiły mi się cienie, których wcześniej nie miałam. Zaczerwienienie najsilniejsze jest rano, mija różnie, raz po kilku godzinach od wstania, raz trzyma się cały dzień. Skóra pod oczami nie jest raczej sucha, nie łuszczy się, nie swędzi, a jest lekko spuchnięta. Wydaje mi się, że oprócz odstawienia maści na trądzik(acnelec i izot ziaja, które bardzo podrażniły mi cerę, a głównie oczy, które były strasznie spuchnięte i bardzo swędzały) nie zmieniałam nic w swoim życiu. Śpię min 7 godzin, piję około 2 litrów wody. Skórę pod oczami bardzo nawilżam. Odżywiam się bardzo zdrowo - głównie owoce i warzywa. Ponadto uprawiam sport. Byłam już u dwóch dermatologów, jeden powiedział mi, że jestem uczulona na chemię i dał mi maść ze sterydami do smarowania(Locoid liposcream), który miałam wrażenie, że bardziej rozwścieczył zaczerwienienie. Druga Pani dermatolog powiedziała, że to kwestia urody i kazała mi nawilżać kremem ze świetlikiem, jednak to nie pomogło. Używam bardzo małej ilości kosmetyków, głównie stawiam na pielęgnację naturalną. Ostatnio zauwazyłam, że problem się powiększa i przemieszcza również na inne partie twarzy. Czy któraś z was zmagała się z podobną przypadłością?
Skurek
Posty: 4
Rejestracja: 30 sty 2019, o 19:45

Re: Zaczerwienienie pod oczami

Post autor: Skurek »

Nie licz na pomoc na tym forum. Nie umiem zrozumieć po co istnieje, skoro nikt nie chce tu pomagac. Albo prowadzicie aktywne forum i co pare dni przynajmniej cos poradzicie albo nie zajmujcie miejsca w sieci. Zrobcie miejsce tym ktorzy faktycznie chca pomoc. Skandal nie forum. Mozecie banowac za wolnosc slowa
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Zaczerwienienie pod oczami

Post autor: Mårran »

Skurek, ochłoń trochę To forum biolog, nie forum lekarz, na pytania biologiczne, chemiczne, głównie entomologiczne odpowiedzi są prawie zawsze. Diagnozowania przez internet mało kto się podejmie. Zwłaszcza spraw dermatologicznych, gdzie trzeba często obejrzeć całego pacjenta.
Pani Buka
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości