Zadania maturalne.

Problemy zoologii w tym anatomii, fizjologii, morfologii, embriologii, cytologii, również zwierząt domowych
Chemicall
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2016, o 15:26

Zadania maturalne.

Post autor: Chemicall »

Hej, mam problem z jednym zadaniem maturalnym, nie mogę znaleźć żadnych informacji w moich książkach. Jakie jest przystosowanie minoga do pasożytniczego trybu życia oprócz oczywiście lejka przyssawczego? Można napisać, że jest to brak parzystych płetw? I w ogóle ma ktoś jakieś notatki/informacje na temat kręgoustych? Z góry dziękuję za pomoc Sam wątek mam nadzieję, że będzie służył za pomoc w rozwiązywaniu zadań
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Zadania maturalne.

Post autor: KomórkaMacierzysta »

Mam na to tylko jeden argument: Minogi przysysają się przy udziale pozbawionego szczęk okrągłego otworu gębowego do boku ciała ryby i przy użyciu języka podobnego do pilnika penetrują ciało ryby Mimo wszystko mam nadzieję, że żadne minogi na maturze się nie pojawią
Chemicall
Posty: 3
Rejestracja: 9 paź 2016, o 15:26

Re: Zadania maturalne.

Post autor: Chemicall »

Wielkie dzięki KomórkaMacierzysta! Niestety ale u mnie w książce nie było nawet słowa o języku, jak rozumiem jest on podobny w swojej budowie do języka ślimaka Minogom stanowczo podziękujemy
Awatar użytkownika
KomórkaMacierzysta
Posty: 77
Rejestracja: 2 mar 2017, o 18:49

Re: Zadania maturalne.

Post autor: KomórkaMacierzysta »

Możliwe, że podobny do języka ślimaka, ale głowy sobie uciąć nie dam I nie ma sprawy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości