Zadanie maturalne; śniadanie cukrzyka

Wspólne rozwiązanie testów z biologii. Wzajemna pomoc w zrozumieniu zagadnień biologicznych z zakresu szkoły średniej.
Imperfect1997
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:08

Zadanie maturalne; śniadanie cukrzyka

Post autor: Imperfect1997 »

Witam

Bardzo zdziwiła mnie odpowiedź do zadania maturalnego. Na prawdę jest to jedyna możliwa odpowiedź? Przecież z tego można ułożyć kilka właściwych rozwiązań.

Jest to zadanie 8

Czy jeśli wybrałabym zestaw śniadaniowy nr 1,8,9,13 a uzasadniłabym to tak, że ten zestaw zawiera śladowe ilości węglowodanów, ma odpowiednią wartość kaloryczną, a także zawiera zdrowe tłuszcze to nie dostałabym za to punktów?

Czy moja odpowiedź jest zła, czy po prostu nie trafiłam w klucz"?
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Zadanie maturalne; śniadanie cukrzyka

Post autor: randomlogin »

To NIE JEST zadanie maturalne, tylko z jakiegos wydawnictwa, ukladane przez trudno powiedziec kogo. Calosc jest bledna i metodologicznie i merytorycznie. Twoja odpowiedz zreszta rozniez jest zla, tak samo jak ich.
Dieta cukrzycowa to nie jest dieta samo bialko.
Weglowodany maja dawac do nawet 50% kalorii, a nie byc ich sladowa ilosc - tylko powinny miec sensowny indeks glikemiczny, a tego parametru w ogole w tabeli nie ma - trudno oczekiwac, ze maturzysta zna takie rzeczy na pamiec. Tluszcze maja dawac 1/3 - tylko sa tluszcze lepsze i gorsze. Na jakiej podstawie uwazasz, ze twoj zawiera zdrowe tluszcze? Przeciez w tej tabelce nie ma zadnego rozbicia na rodzaje.
.i nie chce mi sie dalej, bo za kazdym razem jak patrze jak autorzy arkuszy z biologii biora sie za tematy medyczne to mi slabo.
Imperfect1997
Posty: 6
Rejestracja: 2 lip 2015, o 18:08

Re: Zadanie maturalne; śniadanie cukrzyka

Post autor: Imperfect1997 »

Bardzo dziękuję za odpowiedź
Wiem, że zestaw który skomponowałam nie był do końca odpowiedni, ale czy z tych produktów da się w ogóle ułożyć prawidłowe śniadanie? J
Dlaczego uważam, że zestaw zawiera zdrowe tłuszcze? Przez to, że nie doczytałam informacji w tabelce, a mianowicie tego, że rybą którą wybrałam jest dorsz. Spojrzałam tylko na to, że jest to ryba wędzona i automatycznie pomyślałam, że ma dużo tłuszczu, a że jest to ryba, to można uznać go za zdrowy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość