Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla...

Forum seksualne poruszające szerokie problemy płci i relacji między osobnikami tej samej lub przeciwnej płci, potrzebami oraz zaburzeniami
urodzonyy96
Posty: 1
Rejestracja: 26 kwie 2012, o 22:15

Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla...

Post autor: urodzonyy96 »

itam. Bardzo serdecznie proszę, szczególnie użytkownika Markl * o rozpatrzenie moich spostrzeżeń. Mogę Wam napisać dosłownie, co chcecie wiedzieć o mnie, byleby to pomogło rozwiązać zagadkę, niczym Sherlock Holmes ] Otóż tak jakby przestałem rosnąć. od sierpnia 2011 roku do lutego 2012 tylko niepełny jeden cm mi skoczył i tyle. za to, co jest niepokojące, przytyłem 8 kg! Ja idąc do lekarza nastawiałem się że urosłem, a tutaj waga mi skoczyła ( Czym to jest spowodowane? Ojciec mówi, że przez jedzenie, że jem chemie itd. Co się dzieje? Czemu tak jest? I najważniejsze czemu przestałem rosnąć? Mam tylko 172 cm wzrostu, a pod koniec tego miesiąca 16 lat. Wcześniej tzn. przed sierpniem 2011 roku coś tam urosłem, może nie siedem cm w pół roku, tylko na pewno mniej dokładnie nie wiem, ale coś tam skoczyło, a teraz? Inni idą do góry, a ja nic. Nie wiem jak wysocy biologiczni rodzice byli, więc zagadka jest jeszcze gorsza. Dodam, że dojrzewanie ogólnie jest już zawansowane tj. pod nosem mam małe wąsy, pod pachami też, na nogach też, i troszeczkę koło ucha. Kiedy i czy zacznę rosnąć? Co robić?

2012-04-10, 21:44
~ja grzesiek

p.s post pisany w lutym, jest praktycznie maj, nadal mierzę 172 cm : ( przez rok 1 cm : ( Co sie stało, co zahamowało mój wzrost? inni rosną tylko ja nie ( a kiedyś, tzn dawniej cos tam rosłem, czemu nie rosne (
Awatar użytkownika
Stalowy
Posty: 2447
Rejestracja: 27 lut 2010, o 23:35

Re: Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla...

Post autor: Stalowy »

urodzonyy96, rosnąc możesz do 19-20 roku życia. Poza tym nie działa to w ten sposób, że rośniesz ciągle i nieprzerwanie, tylko bywają czasy lepsze i gorsze". Może być tak, że osiągnąłeś już swoje maksimum, a może być tak, że na 18 skoczysz o kilka cm (ja od 16-19 r. życia podrosłem jeszcze dobre 6-7 cm).

Może być też tak, że 172 cm to po prostu wszystko co masz zapisane w genach i że już tak zostanie Patologicznym wzrostem bym tego nie nazwał - gdybyś miał powiedzmy 150 cm, to być może powodów można by szukać na podłożu hormonalnym albo diety. W Polsce średni wzrost mężczyzn to bodajże 177 albo 178 cm. Oznacza to, że są ludzie poniżej 170 i powyżej 190. Całość zusammen do kupy daje tą średnią - możliwe, że Ty z czasem zasilisz tę grupę wyższych i podniesiesz średnią, a możliwe, że zyskasz jeszcze 3-4 cm. Albo wcale

Nie ma się czym martwić, wszystko jest OK. 8 kg, które przytyłeś jest pewnie spowodowane zmężnieniem - szersze bary, większa masa mięśniowa, przyrost masy kostnej, tłuszczowej.

Pozdrawiam!
mjetas
Posty: 1
Rejestracja: 30 kwie 2012, o 09:55

Re: Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla...

Post autor: mjetas »

jak na moj gust, to juz nie urosniesz - nie mowię Ci tego, żeby Cię dolować, czy coś, ale takie są fakty. masz 172 cm, więc to nie jest wcale mało - ja mam 178 wiec jak wynika z posta Stalowego jestem idealnie w średniej. spójrz też na to, że większość kobiet ma ok 160-167 cm więc jesteś jednak wyższy od większości kobiet, tak więc nie powinieneś się tym zbytnio przejmować. niemniej jednak utycie w wieku 16 lat aż 8 kg to już jest ostrzeżenie, więc jeżeli nie stronisz od fast foodów, to chyba najwyższa pora to nieco ograniczyć - jeżeli te 8 kg więcej jest widoczne, to pamiętaj, że jak je nieco zgubisz, to od razu wydasz się szczuplejszy, a co za tym idzie - wyższy. ja w każdym razie pamiętam, że przez okres szkoly średniej urosłem ok 2 cm, czyli po gimnazjum mialem 176 cm. jest zatem wielce prawdopodobne, że uda Ci się dojść do powiedzmy 175, ale raczej na ponad 180 nie masz co liczyć, ale to absolutnie nie powinien być powód do załamania
Awatar użytkownika
DMchemik
Posty: 4052
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 23:43

Re: Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla...

Post autor: DMchemik »

Jak już pisałem ja nie urosłem ani cm od dnia swoich 16 urodzin. A jeszcze w wieku 20-21 lat mi mówili, że urosłem, choć oczywiście to nie była prawda. Tak samo kolega z ławki szkolnej, podobnego wzrostu.
marysia22
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2017, o 11:17

Re: Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla.

Post autor: marysia22 »

Nie ma co się martwić. Wzrost nastąpi, nie wszystko jest na zawołanie
klaudiaa_17
Posty: 13
Rejestracja: 8 lut 2017, o 15:27

Re: Zahamowanie wzrostu - dlaczego ;(? I ponizej 50 centyla.

Post autor: klaudiaa_17 »

marysia22 pisze:Nie ma co się martwić. Wzrost nastąpi, nie wszystko jest na zawołanie

No teraz po tych 5 latach to może już nastąpił haha

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości