zainteresowanie medycyna

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
fragola
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, o 09:33

zainteresowanie medycyna

Post autor: fragola »

Witam. Od dluzszego czasu interesuje wrecz fascynuje mnie medycyna. Jednakze jestem bardzo poczatkujaca(!). Czy moglabym prosic o polecenie jakichs ksiazek, podrecznikow czy jakichs zrodel ktore pomoglyby mi zglebic wiedze? Z gory dziekuje
Awatar użytkownika
dzikus
Posty: 104
Rejestracja: 21 paź 2011, o 18:31

Re: zainteresowanie medycyna

Post autor: dzikus »

Polecam na poczatek Mały atlas anatomiczny R. Aleksandrowicz - dobry na poczatek nie ma problemow z kupnem, nie ma zbyt skomplikowanie przedstawionych tablic i sa skrotowe informacje do kazdego przedstawionego narzadu. Po takim oswojeniu proponuje Anatomie i fizjologie Sylwanowicza - bardzo fajny podrecznik, dalej polecany w ksztalceniu sredniego personelu medycznego wiec nie ma potrzeby siegania do innych zrodel (wszystko klarownie powyjasniane), minus taki ze jest dosc stary wiec raczej trzeba szukac w antykwariatach.
fragola
Posty: 5
Rejestracja: 30 lip 2012, o 09:33

Re: zainteresowanie medycyna

Post autor: fragola »

Dziekuje bardzo za odpowiedz. Z porady z pewnoscia skorzystam.
Michch
Posty: 285
Rejestracja: 14 lip 2011, o 19:24

Re: zainteresowanie medycyna

Post autor: Michch »

Jeżeli jesteś początkująca i cię to interesuje to powinnaś zapoznać się z anatomią (nie Bochenek-nie nadaję się do hobbystyczego poczytywania, polecam podręczniki prof. Morysia), histologią (tutaj Sawicki/Cichocki, oba są spoko), fizjologią (np. podręcznik pana Konturka), biochemią (z tym nie miałem jeszcze styczności). Bez tego nie ma sensu czytać o chorobach.
tchorz
Posty: 1120
Rejestracja: 12 paź 2009, o 17:53

Re: zainteresowanie medycyna

Post autor: tchorz »

Lena12 pisze:To ciężki kawałek chleba ] ja zrobiłam opiekuna medycznego i nie musiałam sie tyle uczyc co na studiach ] jak jesteś zainteresowana to sobie zajrzyj ]
Podziwiam Twoją wszechstronność bo w innym w watku piszesz
Lena12 pisze:Ja tez się długo zastanawiałam i w końcu zdecydowałam zrobić technika farmacji i wiem, że warto było zakuwac, bo nie miałam wiekszych problemów z pracą] polecam z czystym sumieniem.
Opiekun medyczny fajna sprawa,zwłaszcza zarobki.W UP Kraków jest oferta pracy Gwarantują 10 godzin pracy miesięcznie za 90 złotych -również miesięcznie I JUZ nie jesteś bezrobotna
To nawet dla sprzataczek bez grupy inwalidzkiej są ofert po 300- 400 zł miesięcznie
Kacperek
Posty: 274
Rejestracja: 23 mar 2013, o 18:05

Re: zainteresowanie medycyna

Post autor: Kacperek »

Przeciez 9 zl na godzine to dobra stawka D

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości