Zajęcia i egzamin z anatomii

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
elladan
Posty: 8
Rejestracja: 11 cze 2009, o 12:04

Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: elladan »

Czy może mi ktoś powiedzieć jak wyglądają pierwsze zajęcia z anatomii?
1. Co się na nich przerabia
2. Czy trzeba być na nich przygotowanym
3. Czy można się na nich spodziewać jakiegoś krótkiego sprawdzianu czy odpytania
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

elladan pisze:1. Co się na nich przerabia
kręgosłup, mostek, żebra
elladan pisze:2. Czy trzeba być na nich przygotowanym
trzeba
3. Czy można się na nich spodziewać jakiegoś krótkiego sprawdzianu czy odpytania
można.
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

A jakie jest prawdopodobienstwo, ze ten plan zajec z anatomii powtorzy sie i w tym roku?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

daty się zmienią po prostu ]
Poza tym plan jest taki sam od lat
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: darthbrother »

Dzięki, Morfeusz
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Anatomia- początek

Post autor: Gregory »

Zastanawiam się jak trzeba uczyć się do egzaminu z anatomii. Tak jak do ćwiczeń i kolokwiów czyli dosłownie wszystko czy z tego multum szczegółów raczej te rzeczy najważniejsze. Jak oceniacie jego poziom trudności? Ile jest szpilek na praktycznym i jak wygląda mniej więcej arkusz egzaminacyjny ?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Anatomia- początek

Post autor: Padre Morf »

Zastanawiam się jak trzeba uczyć się do egzaminu z anatomii. Tak jak do ćwiczeń i kolokwiów czyli dosłownie wszystko czy z tego multum szczegółów raczej te rzeczy najważniejsze.

i najważniejsze i szczegóły
Ile jest szpilek na praktycznym i jak wygląda mniej więcej arkusz egzaminacyjny ?

szpilek było zwykle 25, egzamin wygląda tak samo jak kolokwia. Naucz się ruchów w stawach ]
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: Gregory »

Agher pisze:a właśnie nie, do powtórki najlepiej przejrzeć wykłady, doczytać coś z Narkiewicza jak się kompletnie nie będzie wiedziało o co chodzi, ale skupić się rzeczywiście na tym co napisał Morfeusz.

prawda jest taka, że 80% materiału z OUN było niepotrzebne z punktu widzenia anatomii i egzaminu. ważne są drogi, jądra, unaczynienie. do tego lokalizacja ośrodków wzroku, słuchu i mowy (i jakie naczynie doprowadza krew w ich okolice) Do tego, tak już czysto anatomicznie: topografia torebki wewnętrznej i to co sąsiaduje z poszczególnymi częściami jądra ogoniastego.

warto też zerknąć na układ limbiczny, co obok czego leżało i co z czym sąsiadowało.

i na koniec podstawa: miejsce wyjścia n. czaszkowych z mózgowia.
Morfeusz pisze:o zapomniałem o torebce

Często sa też pytania o opony, koło tętnicze, ośrodki podkorowe
Do tego jeszcze komory.
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: Gregory »

Dzisiaj właśnie pisaliśmy egzamin praktyczny i powiem szczerze, że sympatyczny był. Chyba bez problemu można zaliczyć Zastanawiam się tylko czy Fissura orbitalis superior wymaga dopisania os sphenoidale czy też nie .
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: darthbrother »

Grzesiu, chyba nie trzeba było tego dopisywać

Mnie wkurzyło tylko nowe jelito i torus tubarius vel plica salpingopharyngea, bo miałem wbitą szpilkę dosłownie na granicy, nie wiedziałem, co napisać, zdecydowałem się na to drugie

Jutro teoria, Morfiusz, trzymaj kciuki
Awatar użytkownika
Gregory
Posty: 467
Rejestracja: 1 sie 2009, o 21:50

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: Gregory »

Nic nie mów o tym tłustym jelicie. Ni jak nie widziałem tam valvae ileocealis. Bardziej mi to na anus wyglądało
A co powiesz o venae portae ? Bo ja hepatis nie dopisałem, co chyba też jest failem
Awatar użytkownika
darthbrother
Posty: 462
Rejestracja: 12 lip 2009, o 07:03

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: darthbrother »

Gregory pisze:A co powiesz o venae portae ? Bo ja hepatis nie dopisałem, co chyba też jest failem
To jest epic fail
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Zajęcia i egzamin z anatomii

Post autor: Padre Morf »

co powiesz o venae portae ?

0,75 (bo nie venae tylko vena)

Za vena portae dostałbyś zapewne 1pkt - myślę, że braku dopiska hepatis nikt się nie będzie czepiał (kiedyś się nie czepiali).
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości