Zakup mikroskopu pomocy

Dział dla początkujących - porady na temat mikroskopów; rodzaje i ceny mikroskopów nowych/używanych i opinie o nich; problemy z obsługą i podstawowe wskazówki;
Szymonbliss
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 06:34

Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Szymonbliss »

Jako, że jestem tutaj nowy, witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

Mam ogromną prośbę do osób obeznanych w temacie używanych mikroskopów. Na allegro znalazłem dwie oferty:
allegro 7254053682
Czy orientuje się ktoś jaki byłby orientacyjny koszt doprowadzenia tych sztuk do stanu używalności? Którego warto kupić jeśli w ogóle jest sens zawracania sobie nimi głowy? Mam ograniczony budżet a potrzebuje coś dobrego do nauki co w późniejszym czasie mógłbym używać do badania osadów moczu, kału i pasożytów.

Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Pozdrawiam
Szymonbliss
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 06:34

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Szymonbliss »

I sprzęt nr 2
allegro.pl 7254064251
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Boguslaw »

Teoretycznie wolałbym PZO MB-30, jednak w tym przypadku zdecydowanie ten Zeiss (taki odpowiednik PZO Studar) - (przez obiektywy planachromatyczne pewnie poleci w licytacji w górę)
Oba uzupełnisz za jakieś 100 zł, jednak upolowanie prymatu do oświetlacza PZO może trwać i trwać.
Licz się także z własnoręcznym lub zleconym czyszczeniem optyki i ew. smarowaniem"
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Boguslaw »

Szymonbliss, a musisz się spieszyć, nie warto -)
Ze dwa miesiące temu trafiłem na piękny kompletny MB-30 za 300 zł, ze 2-3 tygodnie temu na Hertel&Reuss CN-hF z kodensorem i kompletem obiektywów do Ph ( i drobnym defektem) za 230 zł
Czekaj i szukaj -)
Szymonbliss
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 06:34

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Szymonbliss »

A czy orientujesz się jak wygląda sprawa z okularami? Muszą być desykowane do carl zeiss czy dopasuje coś np z pzo?
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Boguslaw »

Przepraszam, ale miałem awarię w pracy.

Z okularami nie chodzi o firmę, ale o ich przeznaczenie (uogólniając)
Do zwykłych obiektywów (achromatycznych) zwykłe okulary, bez względu na firmę, byle się średnica zgadzała.
Do obiektywów planachromatycznych odpowiednio okulary (w zależności od firmy) z napisem na nich np. PK Zeiss, PK - PZO
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: planapo »

Jesli chcesz go uzywac do nauki/pracy, a nie bawic sie w szukanie i kompletowanie to nie polecam kupowania czegos co bedzie potem trzeba doprowadzac do stanu uzywalnosci".

Kompletny PZO Studar/MB30 z oswietleniem elektrycznym. Zadne lusterkowce z nasadka jednoczną. Sugeruje dozbierac kase, poczekac i kupic RAZ
Szymonbliss
Posty: 5
Rejestracja: 2 kwie 2018, o 06:34

Re: Zakup mikroskopu pomocy

Post autor: Szymonbliss »

I tak właśnie zrobię chociażby z tego względu, że nie mam czasu na grzebanie. Dziękuję za porady na pewno jeszcze się odezwę w tej sprawie&#128527
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości